W kolorze wrzosu

Okładka książki W kolorze wrzosu Karolina Wilczyńska
Okładka książki W kolorze wrzosu
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 7)
Czwarta Strona
2020-04-15
2020-04-15
literatura polska. przyjaźń

To już 7 tom serii. Danusia ma kłopoty z synem. Staje się krnąbrny, nie słucha jej, nie uczestniczy w opłaconych lekcjach, pobił kolegę. W pracy też jej się nie układa. Konkurencyjna kancelaria próbuje mocno jej zaszkodzić. I tutaj w sukurs przychodzi jej Liliana. Czy pokonają wroga?
Danusia i Kaja znajdą swoich doktorów, takich prawdziwych, nie tylko od duszy,. Pomoc przyjaciółek okaże się znowu .bezcenna,

Danuta nie lubi wrzosów. Wiążą się z nimi złe wspomnienia. Ale ktoś je odczaruje. Kto?...

Na półkach: , , , , , ,

Ta część serii zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu,przyjemnie się czytało.
Owa część skupiona jest na decyzji Julki odnośnie studiów ,jak Norberta i Danuty dotyczące pracy.

Na Kwiatowej życie toczy się własnym rytmem. Danuta ma wiele kłopotów i na początku nie radzi sobie z niczym ale od czegóż są przyjaciółki. Liliana to nie była tylko sąsiadką ale stała się kimś więcej dla Danusi. Kobiety połączyło coś więcej. Fajna opowieść, warta przeczytania. Na ostatni tom czekam do grudnia.

Zawsze chętnie wracam na Kwiatową.To jak spotkanie z przyjaciółmi.W tej części wyraźnie autorka opisuje relacje matka-syn,córka-ojciec i partnerskie,gdzie jest różnica wieku ma znaczenie.Relacje nie są łatwe,ale z szansą na ich poprawę.Bardziej w tej części rozbudowany jest wątek Danuty co pozwala czytelnikowi dowiedzieć się co ukształtowało jej nieustępliwą postawę i waleczny charakter.Podoba mi się poruszanie w lekturze trudnych tematów nie tylko w relacjach rodzinnych i partnerskich,ale też zawodowych.Czyta się fajnie.Książka skłania do przemyśleń i spojrzenia w głąb siebie.

Przychodzę do Was z moją opinią o #wkolorzewrzosu . Przeczytałam ją w dwa dni. Zaczęłam w czwartek, a skończyłam w piątek. Jaki zatem jest wniosek? Że książka jest wciągająca i czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie 😁

Ten tom poświęcony jest Danucie, Miśkowi - oj przepraszam, Michałowi - on już jest przecież dorosłym meżczyzną! i Milady. Milady to uroczy pies w tej interesującej rodzinie.

No właśnie, Danuta ma Michała, a Michał ma bunt. Ma zdawać maturę i być prawnikiem jak założyła jego matka, która sama wykonuje ten zawód i prowadzi własną kancelarię. Ten zaś nie chodzi na dodatkowe lekcje z angielskiego, późno wraca do domu i takie tam. Kobieta pokłada w synu duże nadzieje przez co zaczyna coraz bardziej go kontrolować.

Sytuacja nieco wymyka jej się z rąk i nie może dogadać się z własnym dzieckiem. Na szczęście jednak na polu zawodowym jakoś sobie radzi.

W życiu tych dwoje, a raczej troje, bo jeszcze jest pies, uczestniczą również sąsiedzi. Ich losy również są przedstawione w tej książce, choć w bardzo okrojony sposób. To, że nie czytałam poprzednich tomów czasami powodowało, że nie do końca wiedziałam o co chodzi, ale z drugiej strony chcę poznać losy i tamtych osób.
Jedyne co mnie drażniło w tej historii to to, że sąsiedzi czasami na siłę próbowali wtrącać się w życie innych. Dla jednych to zaleta charakteru, dla innych wada.
A co najbardziej podobało mi się w książce? To narracja inna niż we wszystkich książkach, które do tej pory czytałam. Tutaj autorka zwraca się bezpośrednio do czytelnika w taki sposób, jakbym przyszła do niej na plotki. A już w ogóle najlepsze było to, że bohaterka w książce proponuje mi kawę, ale mi tej kawy nie robi tylko zaczyna opowiadać historie i z tego wszystkiego smak był tak ogromy, że zanim dobrze zasiadłam do czytania, sama poszłam sobie tę kawę zrobić 😂 taka koleżanka to dosłownie skarb 😂

Podsumowując - książka jest dobra dla osób, które chcą miło spędzić czas przy lekkiej lekturze. Mi ta seria spodobała się na tyle, że na pewno sięgnę po poprzednie jej części. Polecam wszystkim obyczajowkowym molikom! 📚🐼

Danuta to postać bardzo charakterna surowa i niedostępna - tak ją oceniamy , pani Prawniczka która nie popuści w pracy ani w domu, ale dopiero teraz dowiadujemy się co ukształtowało jej zachowanie i przyznam, że spojrzałam na nią zupełnie inaczej. Norbert walczy o swój biznes, Julka miota się w decyzji, wpływ rodziców wywiera nie niej ogromny stres, Kaja odbudowuje swoje relacje z tatą i zaczyna inne życie u boku przyjaciela.

Dzień dobry kochani😊

Mamy piąteczek, jakie plany na weekend? U mnie jutro jeszcze praca, więc odpoczynek dopiero w niedzielę🙄

Pogoda za oknem jesienna🙈 ale ja mam dla Was dwie propozycje książek, które świetnie potrafią rozgonić szare chmury i wprowadzić trochę słońca w nasze życie.

Seria Rok na Kwiatowej @karolina_wilczynska_autorka gości na moim profilu od dłuższego czasu, za sprawą #booktour organizowanego przez @po_prostu__anna 😍 " Kwitnące Lilie" i w "Kolorze wrzosu" , to kolejne części z drugiego sezonu w.w. cyklu. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że powieści tej autorki wpisują się w miano obyczajówki idealnej.

W tomie 6, moje serduszko rozpadło się na kawałki, a łzy ciekły ciurkiem, jednak dostałam cudowny happy end❤

Tom 7, to rozterki wychowania nastolatka przez samotną kobietę, szukanie miłości, oraz budowanie przyjacielskich więzi, na czym autorka skupia się już od pierwszego tomu i tym właśnie charakteryzują się jej powieści.

Dziękuję Aniu za możliwości poznania twórczości Pani Karoliny❤

Dzień dobry kochani😊

Cykl "Rok na Kwiatowej" to dobrze napisane, podnoszące na duchu czytadełka dla kobiet. Jego druga połowa nieco mnie rozczarowała nagłą zmianą głównych bohaterów, ale całość i tak się czyta - przynosi trochę uśmiechu, ciepłych uczuć. Przyjemna literatura.

Jaka jest Wasza relacja z rodzicami? Uważacie, że zasady wpojone w domu były dla Was na plus czy na minus?

Danuta cały czas walczy ze swoim przeciwnikiem - Mrówczyńskim. Jednak dzięki pomocy Liliany i jej dwóm dużym sprawom, jest w stanie stawić czoła swojemu konkurentowi. Niestety, jak w strefie zawodowej sytuacja zaczyna wychodzić na prostą, to jednak w strefie prywatnej gorzej. Jej relacja z synem Miśkiem staje się coraz bardziej napięta i kobieta nie jest w stanie sobie poradzić z nim. Chłopak rozpoczął swój ostatni rok w liceum, a Danuta uważa, że zaprzestał koncentracji na ich wspólnym celu. Czy uda jej się dojść do porozumienia z dorastającym synem? I jak potoczy się proces przeciwko klientowi jej przeciwnika? A może Danuta w końcu pozwoli sobie na trochę romantyzmu w swoim zaplanowanym życiu?

Norbert nie ma najlepszego czasu, bo jednak przejście w spółkę z kolegą nie było dobrym posunięciem. Nie mają zleceń co powoduje napięcie związane z brakiem pieniędzy. Przez co nadwyręża swoje stosunki z Julią, która stała się dla niego bardzo ważną osobą. Za to Dominik chyba zapomniał, że miał pomagać w utrzymaniu domu. Czy mężczyźni dojdą do ładu? I czy Norbert znajdzie w końcu inwestora?

Julia totalnie nie wie co chce robić. Ciągłe zastanawianie się czy medycyna jest dobrym kierunkiem powoduje zmęczenie materiału dziewczyny. Na dodatek, ciągłe napięcia między nią a rodzicami powodują, że dziewczyna stoi na totalnym zakręcie. Czy w końcu znajdzie dobre rozwiązanie?

Kaja w tej części jest spoiwem. Po swoim ciężkim okresie pała pozytywną energią i chce pomagać każdemu. Jednak ostatnio dużo czasu spędza także z pewnym przyjaznym doktorem i jego odważną córką! Czy z tego coś wyjdzie?

7 tom książki, trzeci opowiadający losy tych bohaterów, powoduje, że z przyjemnością wracałam na Kwiatową. W tym tomie otrzymaliśmy same otwarte zakończenia, więc już nie mogę się doczekać by przysiąść do ostatniej, 8 części przygód. Naprawdę, dobra lektura na odskocznię.

Super seria. Bardzo miło się czyta.

Super seria. Bardzo miło się czyta.

• Ebooki

Karolina Wilczyńska W kolorze wrzosu Zobacz więcej