The Rain Queen
powieść, Afryka, magia
jjon

Królowa deszczu to opowieść o Afryce, miłości, dojrzewaniu, dorastaniu. I pięknie, które przyciąga jak magnes, które fascynuje, nawet gdy go nie rozumiemy. W każdym zdaniu Scholes widać jej miłość do Afryki, widać, że ją zna i że tam właśnie jest szczęśliwa… Widać także, że stara się ona realizować to, co pochwala w swojej książce – sięganie do różnych kultur po to, co w nich najlepsze. Łączenie ich tam, gdzie warto i rozdzielanie, tam, gdzie są zbyt odległe. Główna bohaterka to Annah – gdzieś w głębi rozpuszczona, bogata dziewczyna, którą zafascynowała Afryka wyłaniająca się z listów jej ciotki. Postanawia zostać misjonarką i służyć tam, gdzie kiedyś pracowała jej ciotka. Ale los nie ułatwia jej tego, rzucając ją w coraz to inne miejsca i wciąż zabierając to, co kocha. “Królowa deszczu” to książka napisana z pasji i miłości. Książka, którą czyta się niemal jednym tchem, która odłożona na półkę, woła i przyciąga, nie pozwala o sobie zapomnieć.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Monika | 2010-10-27
Przeczytana: 27 października 2010

Przepiękna powieść o baobabach, czarownicach, Tanganice/Tanzanii, miłości, dumnych wojownikach, zaklinaniu deszczu, tęsknotach małych i dużych, czerwonej, spalonej słońcem ziemi, talizmanach, misjonarzach, przyjaźni...
Takie powieści pozostają nie tylko w pamięci, ale i w sercu.

Hanka | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Na przeczytanientej książki namówiła mnie mama, która zachwycona tak wspaniale o niej opowiadała. Przyznam szczerze, początek mnie nie zachwycił, zastanawiałam się, skąd takie zachwyty nad tą książką. Ale po kilkunastu stronach przepadłam. Wsiąkłam w afrykański klimat, zachwycona roślinnością, rdzennymi mieszkańcami, czarownicami, magią, egzotyczną miłością.
Cudownie spędzony czas przy tej książce, zachłysnęłam się opowieścią o misjonarzach, o niezwykłej przyjaźni, zakurzonych drogach, rozłożystych baobabach, pięknych wojownikach.
Wspaniała książka, godna polecenia każdemu.

motyl43 | 2013-04-12
Przeczytana: kwiecień 2013

"Jestem deszczem, powstającym z rosy,
Sprawiam, że trawa się śmieje,
ciesząc się życiem".
Piękna historia przepełniona słońcem, kurzem, dymem ognisk, przyjaźnią, miłością, przygodą, tajemnicą, szczęściem ,tragedią, poświeceniem, śmiercią, narodzeniem, nadzieją, zwątpieniem...Annah, Sahra, Michael, Stanley,Mtemi, Zania pozostaną w moich myślach i sercu. Mikroskop, adapter, bursztyny, bransoletki z kości,zioła - zawsze będą mi się kojarzyć z tą książką. "W jakim stanie jest Wasze serce?" "Wasze serce...będzie się miało bardzo dobrze jeśli przeczytacie tę książkę" - pytania w języku suahili.

Paula | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 września 2014

Przepiękna powieść o miłości, nadziei, przyjaźni, tęsknocie aż do bólu duszy. To co mnie niesamowicie wzruszyło w tej książce to ogromne uczucie jakim Annaha obdarzyła Mtemiego i na odwrót. Szczera piękna miłość, poczucie spełnienia się przy drugiej osobie. Uwielbiam czytać i trochę już książek przeczytałam ale ta wyjątkowa powieść długo będzie obecna w mym sercu. Cudowna historia o prawdziwej przyjaźni a przede wszystkim miłości na całe życie, miłości do mężczyzny, do kraju, tubylców, do przyjaciół,o miłości do życia zgodnego z własną duszą i sercem.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2010

Książka ta w mojej biblioteczne znajduje się na najwyższej półce . Poruszyła mnie nie tylko fabuła , ale przede wszystkim styl autorki książki . Jej się nie czyta , lecz chłonie pragnieniem bycia w środku akcji . Pisana jest bardzo obrazowym językiem . Po przeczytaniu tej książki , sięgnęłam po inne pozycje tej autorki . Mam wszystkie cztery wydane u nas do tej pory , ale zdecydowanie na pierwszym miejscu pozostaje " Królowa deszczu " .

Bursikowa | 2018-01-05
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Historia opowiedziana w tej książce wspaniała. Ale sposób opowiadania już nie. Miałam wrażenie, że główna bohaterka to jakaś moja znajoma do której nie pałam zbytnią miłością a jeszcze muszę słuchać co jej się przydarzyło.
Wszytsko opowiedziane w sposób jakiś taki mdły i rozlazły. A szkoda, bo można z tego było zrobić cuuudowną powieść.

Karolina | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Afryka- odległa, dzika, niebezpieczna ale jednocześnie piękna, wyjątkowa i pełna tajemnic. "Królowa deszczu" pokazuje jak Afryka potrafi zawładnąć człowiekiem, jego sercem, duszą i ciałem. Dla mnie jest to jeszcze wspaniała historia o poświęceniu człowieka dla innych nie oczekując niczego w zamian. Pomoc medyczna w Afryce jest jak cenny skarb, którego nigdy dość. Najbardziej zapamiętałam słowa jednego z bohaterów- Stanleya, który mówił, że największą radością dla niego byłaby lodówka pełna lekarstw, które nigdy się nie kończą. I poniekąd on i Annah zrealizowali to marzenie.
Cała historia zaczyna się tajemniczo, zbrodnią i pogrzebem widzianą oczami małej dziewczynki, która uczestniczy w pochówku własnych rodziców-zamordowanych misjonarzy. Później poznajemy Kate jako dorosłą kobietę mieszkającą w Australii. W jej samotne życie wkracza starsza sąsiadka-Annah, która chce opowiedzieć jej historię, która odmieni los obydwu kobiet. Długą historię o bólu, miłości i śmierci. Historię...

allison | 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Napisana z rozmachem opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu i pasji niesienia pomocy w ekstremalnych warunkach.

Afryka jawi się w książce nie tylko jako piękny kraj, ale przede wszystkim miejsce pełne niebezpieczeństw. Zagrożeniem są choroby, dzika przyroda i plemienne walki w krajach ogarniętych wojną. Do tego świata trafiają bohaterowie, którzy niosą medyczną pomoc. To ich wspólna misja, jednak sposoby leczenia są różne. Jedni hołdują tylko tradycyjnej medycynie i chrześcijańskiej posłudze, opartej ma modlitwie. Inni nie boją się sięgać także po miejscowe rytuały i specyfiki, łącząc konwencjonalne leczenie z afrykańską tradycją.
Te różne postawy sprawiają, że między niedawnymi przyjaciółmi powstają nieporozumienia, kładące się cieniem na ich całym życiu.

Powieść przedstawia w piękny sposób przełamywanie kulturowych barier. Jedną z nich jest zakazana miłość między ludźmi białej i czarnej rasy. Trudne buntownicze decyzje wymagają od obu stron wielkiej odwagi i siły.

Losy...

zosia_bm | 2014-01-19

Kiedy zakładałam to konto cały czas miałam w głowie fabułę tej książki, pod wrażeniem której byłam przez długie miesiące. Czytałam ją kilka lat temu i niestety aż do dzisiaj nie byłam w stanie przypomnieć sobie tytułu. Dzisiaj olśnienie. Myślałam, że dopiszę coś nowego, ale w dyskusji na temat tej książki zostało tu napisane wszystko co ja bym powiedziała. Dodam tylko, że w tek książce bardzo mocno przeżywałam warunki życia w Afryce, uroki przyrody, o których z zainteresowaniem się czytało, ale czy dalibyśmy radę my Europejczycy mieszkać?
Jest to książka do której na pewno powrócę i zamierzam ją kupić do swojej biblioteczki.
Polecam.

monika | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 lutego 2015

Świetna powieść o Afryce, misjonarzach, czarownikach, zaklinaczach deszczu, przyjaźni i zakazanej miłości białej kobiety do czarnego mężczyzny, o pięknej przyrodzie i klimacie Tanzanii. Od razu widać, że autorka zna i kocha Afrykę. "Królowa deszczu" to jedna z tych książek, które na długo zapadają w pamięci. Warta przeczytania, polecam.