I jeszcze jedno... Świat według Clarksona 2

And Another Thing... World According to Clarkson, Volume 2
Jeremy Clarkson, Clarkson
historyczna
Nogeron

Krytyk filmowy, wędkarz, doradca rządowy, pilot myśliwca F-15, darczyńca, oddany miłośnik rock and rolla - to ledwie kilka z ról, w jakie wciela się w swojej nowej książce Jeremy Clarkson. W drugiej części bestsellerowego "Świata według Clarksona" (As Empiku 2006) ten kontrowersyjny brytyjski dziennikarz i wnikliwy obserwator rzeczywistości po raz kolejny przeciwstawia zdrowy rozsądek...

W drugiej części bestsellerowego "Świata według Clarksona" (As Empiku 2006) ten kontrowersyjny brytyjski dziennikarz i wnikliwy obserwator rzeczywistości po raz kolejny przeciwstawia zdrowy rozsądek absurdom życia w nowoczesnym, poprawnym politycznie społeczeństwie.

Clarkson opowiada o swoich problemach z telefonami komórkowymi oraz o nieustannej walce z inspektorami BHP i ekologami, zajmuje stanowisko w sprawie wymyślnych imion i tatuaży, i wyjaśnia, jak to się stało, że zrzucił bombę na Północną Karolinę.

Co wynikło ze spotkania Clarksona z Davidem Beckhamem? Który naród wydał na świat najwięcej wynalazców? Dlaczego nie warto być posiadaczem ekskluzywnej karty kredytowej?

O tym wszystkim przeczytacie w absolutnie niepoprawnym, obrazoburczym i prześmiewczym "Świecie według Clarksona 2".

atimere | 2016-03-28
Przeczytana: 14 marca 2016

Clarksona można albo nienawidzić, albo uwielbiać. Ja jestem zdeklarowanym clarksonofilem i uwielbiam jego cięty, złośliwi, a chwilami po prostu wredny dowcip. I nawet jeśli czasami nie zgadzam się z jego poglądami, co mi się zdarza dość często, to odpowiada mi ironiczny i prześmiewczy ogląd rzeczywistości jaki prezentuje w swoich felietonach Clarkson. Co więcej czasem jego spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość uważam za bardzo trafne, choć na pewno nie przysparza mu ono wielu fanów wśród brytyjskich władz. Więc nawet jeśli Clarkson jest zadufanym w sobie bufonem, a taki jego obraz czasem wyziera z mediów, to jest bardzo spostrzegawczym bufonem. I z pewnością nie przestanę kupować książek z jego felietonami, bo są nie głupie, a przy tym zabawne.

jerzujerzu | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Bardzo lubię ten cięty dowcip przemieszany ze szczyptom cynizmu i sporą dawką sarkazmu. I wiem dlaczego niektórzy nie potrafią strawić Jeremiego.:>:>

figlarna24 | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 29 września 2014

Ach, jak ja uwielbiam program Top Gear. Jestem wielka fanką zwariowanej, nieobliczalnej, zaskakującej trójki prezenterów. A są nimi: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

Każdy z tych panów ma niesamowity dar ujmujący widza. Ich wizja motoryzacji magnetyzuje, ukazując drugie dno jazdy samochodem, a czasami coś co bazuje na samochodzie a nim nie jest.

Każdy z nich może się pochwalić zaskakującym, pełnym ironii oraz sarkazmu poczuciem humoru. Jednakże w moim odczuciu dominuje Jeremy Clarkson.

Jeremy Clarkson zawsze musi wygrać , musi mieć rację na wszelki temat.
Ten jego egocentryzm, egoizm jest jego wielką zaletą.

Jest to człowiek wielu zawodów, ale i pasji. Dziennikarstwo to jego konik. On musi pisać, a jak nie pisać to mówić. On musi krytykować. Obnażać, wyśmiewać oraz wytykać absurdy, ale i rzeczy oczywiste, na które przeciętny Brytyjczyk, czy obcokrajowiec przebywający na terenie Wielkiej Brytanii, by nigdy nie zwrócił uwagi.

Jeremy Clarkson pisze felietony do...

zielony02 | 2015-05-13

Lubię ten rodzaj humoru, trochę irracjonalny, przesadzony niepoprawny politycznie. Książka ma czytelnika nie tylko rozbawić ale i uświadomić w jakim świecie żyje, jak bardzo jest niedorzeczny. Warto spojrzeć na to wszystko oczami Clarksona.

Piotrek | 2011-05-14
Przeczytana: 14 maja 2011

Dyżurny szyderca Wielkiej Brytanii powraca. Wyśmiewanie brytyjskich ekologów nie ma końca. Polecam.

skandal | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

„I jeszcze jedno… Świat według Clarksona 2” to kontynuacja zbioru felietonów napisanych prze Jeremy’ego Clarksona dla The Sun. Według opisu mamy do czynienia z „niepoprawnym, obrazoburczym i prześmiewczym” tytułem. I tak jest. Druga część jest tym co prawdopodobnie wszyscy chcieli przeczytać będąc już zakochanymi w części pierwszej (sam ją przeczytałem w weekend, bo do tamtej pory nie miałem okazji czytać tak skonstruowanego tytułu). I dostałem dokładnie to samo tylko… gorzej.

Przy felietonach faktycznie można się uśmiechnąć, są napisane przyjemnie i przede wszystkim, autor nie traktuje nikogo jak świętej krowy (u nas naśmiewanie się z premiera zapewne skończyłoby się pozwem). Jednakże, to co mi nie pasuje, to niejaka monotematyczność która się wdała w tą część. Ok. 1/3 książki jest poświęcone ekologom lub inspektorom BHP. Ok, można im poświęcić trochę uwagi (obu po równo IMO), ale gdzieś w połowie zniechęciło mnie to do kontynuowania czytania. Jednak nie lubię zostawiać...

Matacz | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 września 2011

Clarkson to cwany gość. Dwa razy zarabia na tych samych felietonach :) Dla nas to dobrze, bo nie mamy okazji czytać ich w prasie. A o czym tym razem pisze ten zagorzały przeciwnik ekologów? W sumie to o wszystkim co go wkurza! a czy warto przeczytać? Jeżeli komuś podobała się pierwsza część to druga jest dokładnie tak samo dobra tylko, że felietony dotyczą innych tematów, a jeżeli komuś się pierwsza część nie podobała, to druga jest dokładnie tak samo słaba, tylko że felietony dotyczą innych tematów ;)
Jak dla mnie czyta się świetnie, a i przemyślenia Clarksona są ciekawe, jednak niektóre teksty bym pominął. Zamiast 400 stron zrobił bym 300 z najlepszymi artykułami i książka od razu była by jeszcze lepsza :)

grzegoooorz | 2013-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2013

Gorąco polecam dla miłośników Clarksona. Książka bardziej ciekawa i pochłaniająca niż część pierwsza. Podejrzewam , że za sprawą 4 letniej przerwy między felietonami. Dużo faktów z "życia wziętych".Gorzka i bolesna prawda, pokazana w tak szyderczy i prze-komiczny "clarksonowski" sposób. Pare razy naprawde głośno się zaśmiałem , co jeszcze mi się nie zdarzało przy książkach Clarksona, które dotychczas przeczytałem. Czyta się lekko i przyjemnie, jednak trzeba znać dobrze realia i ustrój brytysjki, wtedy może doskonale złapać parodie osób i sytuacji, które są w Anglii i Jeremy je szyderczo ukazuje.

Patryk619 | 2013-11-26
Przeczytana: czerwiec 2013

Cóż można napisać o tej książce. To Jeremy Clarkson w tradycyjnym wydaniu, czyli zbiór felietonów pisane charakterystycznym dla Clarksona językiem. Jezza porusza w niej wiele tematów codziennego życia, nie brakuje zabawnych i ironicznych komentarzy. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Lekka, przyjemna i przede wszystkim śmieszna.

domiia | 2014-01-14
Przeczytana: 2014 rok

Książka idealna dla ludzi, którzy postrzegają świat "innaczej". Nienawiść do ekologów czy inspektorów BHP to tylko jeden z nielicznych opisanych tematów w światopoglądzie Jeremiego.Kto wie kim on jest i jakie ma poczucie humoru pokocha i uśmieje się z wielu fragmentów tej książki jak i pozostałych.