Pierwszy taniec

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Trzy Siostry (tom 1)
Wydawnictwo: Elipsa
Første Dans
siostry, miłość, romans
mad28

Ingrid, Stina i Laponka Aile nie są ze sobą spokrewnione. Przeciwnie, dzieli je właściwie wszystko, pochodzenie, status społeczny, mają odmienne charaktery i temperamenty. Są siostrami w sercu, jak o sobie mówią. W dzieciństwie spotkało je pewne dramatyczne wydarzenie, które pozostawiło po sobie trwały ślad. Od tamtej chwili łączą je nierozerwalne więzy przyjaźni i tajemnica, której nikt prócz nich nie może pozna

Pewnego słonecznego dnia w lipcu 1873 roku wystrojeni odświętnie mieszkańcy Malsnes i okolic gromadzą się na nabrzeżu, by powitać znamienitego gościa, samego króla Oskara II. Wśród nich są Ingrig i Stina. A wieczorem pójdą na zabawę. Ingrid poprosi do tańca piękny i tajemniczy nieznajomy.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

agnieszka | 2010-03-08
Na półkach: Teraz czytam

jak to przeczytać

patronat | 2016-06-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Pierwszy tom być może nie każdego rzuci na kolana (ze mną też tak nie jest), ale z pewnością zaciekawi i pozwoli czytelnikowi dokonać wyboru czy ma sięgnąć po dalsze części, czy też lepiej, by poświęcił czas na coś innego. Według mnie jednak warto przeczytać tę sagę. Brak schematyczności w kreacji bohaterów to duży jej plus. :)

Jolanta | 2011-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Bardzo wciągająca książka, już nie mogę się doczekać kolejnych części

llenka | 2011-03-15

polecam ;)
wciagajace

chocoangel | 2012-07-05

Książeczka niepozorna, nie ma jakiejś fascynującej fabuły, ale bardzo sympatyczna do czytania.
Dla większości romans między młodą dziewczyną i mężczyzną może być bardzo intrygujący i ciekawy.
Zakończenie natomiast jak w odcinku serialu, najlepsze na końcu, takie po którym nie wiadomo co się stanie.
Autorowi udało się dobrać starannie prawie wszystkie aspekty pracy i ich życia.
Z chęcią przeczytałabym kolejne części tej książki :)

Wiola | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Moim zdaniem średnio ciekawa. Nie wciągnęła mnie. Przeraża mnie to, że ta saga liczy aż 65 części (w Polsce z tego co wiem wydanych zostało 39)! Więc nie wiem czy całą ją przeczytam.

Justyna | 2013-07-17
Przeczytana: 09 lutego 2013

Przeczytałam pierwsza cześci i zamierzam sięgnąć do kolejnych. Fabuła bardzo interesująca.Ciekawa książka.

kamila | 2011-07-05
Przeczytana: marzec 2011

fajnie sie zaczela trzyma w napieciu zapowiada sie jedna z lepszych sag

lwuska55592 | 2017-01-03
PozeraczGrzechow | 2016-07-11