Władca ognistych krain

Okładka książki Władca ognistych krain Dave Duncan
Okładka książki Władca ognistych krain
Dave Duncan Wydawnictwo: Mag Cykl: Opowieść o Królewskich Fechmistrzach (tom 2) fantasy, science fiction
Opowieść o Królewskich Fechmistrzach (tom 2)
Lord of the Fire Lands
Mag
2001-01-01
2001-01-01
Jacek Manicki
Królewscy Fechmistrze Duncan Władca ognistych krain

Drugi tom stanowi spore odświeżenie w stosunku do poprzedniego tomu. Przenosimy się bowiem do krainy piratów Baelmarku. Wcześniej mieszkańcy tych krain byli nazywani niecywilizowanymi piratami, jednakże obraz jako ukazuje nam książka jest zgoła inny. Wraz ze zmianą geograficzną, zmienia się również światopogląd. I to wręcz diametralnie.

Oczywiście nie obejdzie się bez polityki, spisków i intryg - jednakże tutaj są one prowadzone w zupełnie inny sposób niż na dworze króla Ambrose. A może jednak nie? Przyjdzie Wam osądzić według własnej opinii.

Czasem ma się wrażenie, że przedstawiona historia jest sprzeczna w stosunku do poprzedniego tomu. Jednakże jak tłumaczy autor, ma to swoje znaczenie i wyjaśnienie... w kolejnej części.

Oczywiście nie obejdzie się bez...

Świetna! lekko napisana, szybko się czyta.

Świetna! lekko napisana, szybko się czyta.

Dave Duncan ma parę naprawdę niezłych książek, seria o królewskich fechmistrzach jest do poczytania. Ma trochę dłużyzn ale także ciekawą fabułę, parę fajnych zwrotów akcji i ciekawy klimat/świat.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 7/10 - Na początku bardzo się zdenerwowałem, że to nie jest stricte dalsza część przygód z pierwszej części, potem okazało się, że książkę czyta się jeszcze lepiej niż pierwszą.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 8/10 - mmmm... pirackie wyspy :) miodzio.
Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć - tutaj 7/10 - sporo dłużyzn ale także sporo zwrotów akcji w których po prostu połyka się strony.

Ogółem 7+/10.

Czy książka ma ciekawą fabułę -...

Dobrze napisana książka, fabuła wciąga i jest odrobinę nie przewidująca. Czytając możemy nieraz zostać zaskoczeni przez zwroty akcji.
Jest to dobra lektura na odprężenie i odrobinę relaksu.

Jest to dobra lektura na odprężenie i odrobinę relaksu.

Uffff. Przez 51% ebooka, byłem rozdarty między chęcią usunięcia "szermierzy", a kontynuacja. Dotrwałem do końca, i nie żałuję. Aczkolwiek, moim skromnym zdaniem, gorsza od części pierwszej....

Fantastyczny pomysł z zakończeniem, aż chce się od razu zabierać za 3 tom.

Fantastyczny pomysł z zakończeniem, aż chce się od razu zabierać za 3 tom.

• Ebooki
  • 2015

Dodaj cytat z książki Władca ognistych krain