O psie, który jeździł koleją

Autor:
wydawnictwo
Sara
83-7297-292-3
typ
papier
espeja
6,98 (12415 ocen i 815 opinii)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
orchideaidea | 2013-10-08
Przeczytana: 05 marca 1995

Niezwykła książka z czasów dzieciństwa.
Na samą myśl o losach tego wyjątkowego psa, aż się łza w oku kręci i chciałoby się wrócić do tej lektury po raz kolejny.
Pozycja ta wywrze wpływ na każdego, kto ma słabość do tych szczerze oddanych człowiekowi, cudownych czworonogów jakimi są psy.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Kornelia | 2010-06-05

Pierwsza taka poruszająca książka w moim dzieciństwie. Płakałam przez cały dzień od skończenia książki. Bardzo wzruszająca powieść. Moim zdaniem dzieci z trzeciej klasy nie powinny tego czytać, bo to naprawdę może ich bardzo zdołować.

PABLOPAN | 2013-01-02

Bez wątpienia najpiękniejsza lektura z czasów podstawówki. Po przeczytaniu, nie mogłem przestać myśleć o tej książce, a Lampo opłakiwałem tak jak własnego zwierzaka. Mam nadzieję, że "O psie..." ciągle jest lekturą obowiązkową, bo jest to książka, którą powinno przeczytać każde dziecko i niejeden dorosły. Polecam!

Wspaniała i wzruszająca opowieść o silnej więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Pierwsza lektura w moim życiu, która mnie bardzo poruszyła, troszkę też zdołowała. Czytałam jako dziecko i jako dziecko wielokrotnie do niej wracałam. Jako nastolatka ponownie do niej wróciłam. Wywarła na mnie ponownie mocne wrażenie.

Dla mnie arcydzieło literatury dla dzieci. W szkole wszyscy, ale to wszyscy płakaliśmy. Lampo i Lassie to chyba najsympatyczniejsze psiaki, jakie można sobie wyobrazić.

Isadora | 2010-10-16

Pamiętam,że kiedy przerabialiśmy tę książkę w podstawówce,tak bardzo płakałam na lekcji,że nauczycielka kazała mi iść do domu.
To było moje pierwsze tak silne zapamiętane wzruszenie z dzieciństwa ; każde dziecko powinno przeczytać tę książkę,bo zmusza do zastanowienia,do refleksji i uczy empatii.

młoda_pisarka | 2014-03-09
Przeczytana: 20 czerwca 2009

Miałam... ile lat kiedy to czytałam? Osiem? Siedem? Nie pamiętam. Podczas, gdy ojciec zmuszał mnie do czytania na głos tego, co on czytał będąc małym, mama zakradała się do mnie do pokoju w nocy i czytała mi tą książkę na głos, albo ja sobie po cichu.
Zdarzyło mi się nie raz płakać przy tej książce, sama nie wiem, czy ze względu na treść, czy może, że ojcu nie podobało się bym czytała lektury jakie nie były wybrane przez niego... Trochę się tutaj uwywnętrzniam, ale do dziś to pamiętam.
I do dziś mam egzemplarz na swojej półce. Mam nadzieję, że mojemu braciszkowi przypadnie do gustu za jakiś czas.
Pies to w prawdzie najlepszy przyjaciel człowieka. A psy kochają dzieci, najmocniej zaraz po rodzicach... Podobno zaraz po nich.
Polecam każdej młodszej i starszej duszyczce!

Danway | 2011-04-21
Przeczytana: 1992 rok

Niesamowita i wzruszająca historia psa, który za właściciela obrał sobie zawiadowcę stacji oraz jego rodzinę, z którymi się bardzo zżył. Wspólnie mają wiele przygód i więź się umacnia tak silnie, że pies oddaje własne życie dla ratowania jednego z dzieci...

alicjuszka | 2013-06-26

To była moja lektura, jeśli dobrze pamiętam w drugiej klasie szkoły podstawowej, czyli już bardzo dawno. Pamiętam jednak bardzo dobrze, jak bardzo mnie wzruszyła ta opowieść i pamiętam, że płakałam jak bóbr.
Polecam tę opowiastkę dla młodych czytelników.

fiNka | 2014-01-26

Moja corka tak polubila Lampo ze musialam czytac jej ta ksiazke trzy razy. Chyba do konca nie zrozumiala co sie stalo na koncu ( ma 5 lat), ale ja placze za kazdym razem gdy to czytam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kolorowe nutki
    Maria Konopnicka, Ludwik Jerzy Kern, Janina Porazińska, Roman Pisarski
    Bajki wierszem
    Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Danuta Wawiłow, Igor Sikirycki, Hanna Januszewska,...
    Petros pelikan
    Roman Pisarski
Kalendarium literackie
  • Brent Weeks
    38. rocznica
    urodzin
    Maski się zmieniają, ale twarze pod maskami pozostają te same.
  • Bret Easton Ellis
    51. rocznica
    urodzin
    Czuję się jak kupa gówna, ale wyglądam wspaniale.
  • Kōbō Abe
    91. rocznica
    urodzin
    Przegrana zaczyna się w momencie, gdy pomyślałeś, że przegrywasz.
  • Robert Harris
    58. rocznica
    urodzin
    Wszystkie dobre książki są różne, natomiast wszystkie złe są dokładnie takie same.
  • Ai Yazawa

85. rocznica
  • Adolf Dygasiński
    176. rocznica
    urodzin
    Tego zimnego okrucieństwa nie dała przyroda żadnemu stworzeniu. Każde zwierzę popełniając morderstwo popada w szał wściekłości. Wyrafinowanym zimnym mordercą potrafi być tylko człowiek.
  • Elizabeth Moon
    37. rocznica
  • Arkady Fiedler
    30. rocznica
    śmierci
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Agnieszka Osiecka
    18. rocznica
    śmierci
    Często kocha się "z przerwami". To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak, "że można wytrzymać" i w ogóle myśli się mocno o czym innym.
  • Arystoteles
    2336. rocznica
    śmierci
    Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.
  • Georges Perec
    33. rocznica
    śmierci
    Wraz z upływem godzin, dni, tygodni, pór roku wyzbywasz się wszystkiego, od wszystkiego się odrywasz. Czasami, nawet w niejakim upojeniu, uprzytamniasz sobie, że jesteś wolny, że nic Ci nie ciąży, nic ci się nie podoba ani nic cię nie drażni. W tym życiu, które się nie zużywa i pozbawione jest innyc... pokaż więcej
  • Wojciech Witkowski
    2. rocznica
  • Paul Féval
    128. rocznica
    śmierci
    Ludzie zbyt domyślni giną przedwczesną śmiercią.
  • Tadeusz Kwiatkowski
    8. rocznica