Lubimyczytać.pl to:
ponad 661 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

Autor:
wydawnictwo
Sara
83-7297-292-3
typ
papier
espeja
6.91 (10912 ocen i 723 opinie)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Orchideaidea | 2013-10-08
Przeczytana: 05 marca 1995

Niezwykła książka z czasów dzieciństwa.
Na samą myśl o losach tego wyjątkowego psa, aż się łza w oku kręci i chciałoby się wrócić do tej lektury po raz kolejny.
Pozycja ta wywrze wpływ na każdego, kto ma słabość do tych szczerze oddanych człowiekowi, cudownych czworonogów jakimi są psy.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Kornelia | 2010-06-05

Pierwsza taka poruszająca książka w moim dzieciństwie. Płakałam przez cały dzień od skończenia książki. Bardzo wzruszająca powieść. Moim zdaniem dzieci z trzeciej klasy nie powinny tego czytać, bo to naprawdę może ich bardzo zdołować.

Isadora | 2010-10-16

Pamiętam,że kiedy przerabialiśmy tę książkę w podstawówce,tak bardzo płakałam na lekcji,że nauczycielka kazała mi iść do domu.
To było moje pierwsze tak silne zapamiętane wzruszenie z dzieciństwa ; każde dziecko powinno przeczytać tę książkę,bo zmusza do zastanowienia,do refleksji i uczy empatii.

Dla mnie arcydzieło literatury dla dzieci. W szkole wszyscy, ale to wszyscy płakaliśmy. Lampo i Lassie to chyba najsympatyczniejsze psiaki, jakie można sobie wyobrazić.

Danway | 2011-04-21
Przeczytana: 1992 rok

Niesamowita i wzruszająca historia psa, który za właściciela obrał sobie zawiadowcę stacji oraz jego rodzinę, z którymi się bardzo zżył. Wspólnie mają wiele przygód i więź się umacnia tak silnie, że pies oddaje własne życie dla ratowania jednego z dzieci...

Wspaniała i wzruszająca opowieść o silnej więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Pierwsza lektura w moim życiu, która mnie bardzo poruszyła, troszkę też zdołowała. Czytałam jako dziecko i jako dziecko wielokrotnie do niej wracałam. Jako nastolatka ponownie do niej wróciłam. Wywarła na mnie ponownie mocne wrażenie.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 01 stycznia 2008

Z dzieciństwa ulubiona lektura. Trochę smutne zakończenie.

młoda_pisarka | 2014-03-09
Przeczytana: 20 czerwca 2003

Miałam... ile lat kiedy to czytałam? Osiem? Siedem? Nie pamiętam. Podczas, gdy ojciec zmuszał mnie do czytania na głos tego, co on czytał będąc małym, mama zakradała się do mnie do pokoju w nocy i czytała mi tą książkę na głos, albo ja sobie po cichu.
Zdarzyło mi się nie raz płakać przy tej książce, sama nie wiem, czy ze względu na treść, czy może, że ojcu nie podobało się bym czytała lektury jakie nie były wybrane przez niego... Trochę się tutaj uwywnętrzniam, ale do dziś to pamiętam.
I do dziś mam egzemplarz na swojej półce. Mam nadzieję, że mojemu braciszkowi przypadnie do gustu za jakiś czas.
Pies to w prawdzie najlepszy przyjaciel człowieka. A psy kochają dzieci, najmocniej zaraz po rodzicach... Podobno zaraz po nich.
Polecam każdej młodszej i starszej duszyczce!

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z najbardziej przejmujących książek jakie czytałam w dzieciństwie.
Ja, podobnie jak większość osób, które przeczytały o bohaterskim, niezwykle mądrym psie Lampo, płakałam bez opamiętania...Nie pamiętam już przez jak długi czas.

Drodzy rodzice, jeżeli martwicie się brakiem wrażliwości u swoich pociech, podsuńcie im tę dziecięcą klasykę. Polecam serdecznie!

Marta | 2012-06-22
Przeczytana: 2008 rok

Pierwsza książka, którą naprawdę pokochałam. Wzruszyła mnie do granic możliwości. Pamiętam, jakby to było wczoraj, kiedy dotarłam do fragmentu, w którym pies ginie, zeszłam do kuchni i zaczęłam płakać tacie w ramię. Uważam, że każdy, nieważne, czy duży, czy mały, powinien przeczytać tę książkę, bo daje do myślenia i pokazuje psa jako prawdziwego przyjaciela człowieka. Cieszę się, że jest ona uznana jako lektura, bo w przeciwnym razie zapewne nigdy bym po nią nie sięgnęła. Moim zdaniem powinny ją czytać właśnie dzieci w 3 klasie podstawówki, bo jest to prawdziwy przykład na to, że w życiu nie zawsze wszystko dzieje się tak, jakbyśmy tego chcieli, że nie wszystko jest dobre i okrutne zdarzenia mogą trafić na każdego.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica