Okładka książki O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

Autor:
wydawnictwo
Sara
83-7297-292-3
typ
papier
espeja
6.94 (11627 ocen i 770 opinii)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Orchideaidea | 2013-10-08
Przeczytana: 05 marca 1995

Niezwykła książka z czasów dzieciństwa.
Na samą myśl o losach tego wyjątkowego psa, aż się łza w oku kręci i chciałoby się wrócić do tej lektury po raz kolejny.
Pozycja ta wywrze wpływ na każdego, kto ma słabość do tych szczerze oddanych człowiekowi, cudownych czworonogów jakimi są psy.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Kornelia | 2010-06-05

Pierwsza taka poruszająca książka w moim dzieciństwie. Płakałam przez cały dzień od skończenia książki. Bardzo wzruszająca powieść. Moim zdaniem dzieci z trzeciej klasy nie powinny tego czytać, bo to naprawdę może ich bardzo zdołować.

Isadora | 2010-10-16

Pamiętam,że kiedy przerabialiśmy tę książkę w podstawówce,tak bardzo płakałam na lekcji,że nauczycielka kazała mi iść do domu.
To było moje pierwsze tak silne zapamiętane wzruszenie z dzieciństwa ; każde dziecko powinno przeczytać tę książkę,bo zmusza do zastanowienia,do refleksji i uczy empatii.

Wspaniała i wzruszająca opowieść o silnej więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Pierwsza lektura w moim życiu, która mnie bardzo poruszyła, troszkę też zdołowała. Czytałam jako dziecko i jako dziecko wielokrotnie do niej wracałam. Jako nastolatka ponownie do niej wróciłam. Wywarła na mnie ponownie mocne wrażenie.

młoda_pisarka | 2014-03-09
Przeczytana: 20 czerwca 2003

Miałam... ile lat kiedy to czytałam? Osiem? Siedem? Nie pamiętam. Podczas, gdy ojciec zmuszał mnie do czytania na głos tego, co on czytał będąc małym, mama zakradała się do mnie do pokoju w nocy i czytała mi tą książkę na głos, albo ja sobie po cichu.
Zdarzyło mi się nie raz płakać przy tej książce, sama nie wiem, czy ze względu na treść, czy może, że ojcu nie podobało się bym czytała lektury jakie nie były wybrane przez niego... Trochę się tutaj uwywnętrzniam, ale do dziś to pamiętam.
I do dziś mam egzemplarz na swojej półce. Mam nadzieję, że mojemu braciszkowi przypadnie do gustu za jakiś czas.
Pies to w prawdzie najlepszy przyjaciel człowieka. A psy kochają dzieci, najmocniej zaraz po rodzicach... Podobno zaraz po nich.
Polecam każdej młodszej i starszej duszyczce!

Dla mnie arcydzieło literatury dla dzieci. W szkole wszyscy, ale to wszyscy płakaliśmy. Lampo i Lassie to chyba najsympatyczniejsze psiaki, jakie można sobie wyobrazić.

PABLOPAN | 2013-01-02

Bez wątpienia najpiękniejsza lektura z czasów podstawówki. Po przeczytaniu, nie mogłem przestać myśleć o tej książce, a Lampo opłakiwałem tak jak własnego zwierzaka. Mam nadzieję, że "O psie..." ciągle jest lekturą obowiązkową, bo jest to książka, którą powinno przeczytać każde dziecko i niejeden dorosły. Polecam!

Danway | 2011-04-21
Przeczytana: 1992 rok

Niesamowita i wzruszająca historia psa, który za właściciela obrał sobie zawiadowcę stacji oraz jego rodzinę, z którymi się bardzo zżył. Wspólnie mają wiele przygód i więź się umacnia tak silnie, że pies oddaje własne życie dla ratowania jednego z dzieci...

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 01 stycznia 2008

Z dzieciństwa ulubiona lektura. Trochę smutne zakończenie.

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z najbardziej przejmujących książek jakie czytałam w dzieciństwie.
Ja, podobnie jak większość osób, które przeczytały o bohaterskim, niezwykle mądrym psie Lampo, płakałam bez opamiętania...Nie pamiętam już przez jak długi czas.

Drodzy rodzice, jeżeli martwicie się brakiem wrażliwości u swoich pociech, podsuńcie im tę dziecięcą klasykę. Polecam serdecznie!

Załóż konto za darmo!

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku