Okładka książki O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

Autor:
wydawnictwo
Sara
83-7297-292-3
typ
papier
espeja
6,96 (12039 ocen i 788 opinii)

Opis książki

Wzruszająca opowieść o psie-podróżniku, który pokochawszy zawiadowcę małej stacji kolejowej i jego dzieci, potrafił powrócić do nich z drugiego krańca Włoch.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
orchidea | 2013-10-08
Przeczytana: 05 marca 1995

Niezwykła książka z czasów dzieciństwa.
Na samą myśl o losach tego wyjątkowego psa, aż się łza w oku kręci i chciałoby się wrócić do tej lektury po raz kolejny.
Pozycja ta wywrze wpływ na każdego, kto ma słabość do tych szczerze oddanych człowiekowi, cudownych czworonogów jakimi są psy.
Zdecydowanie warto przeczytać!

Kornelia | 2010-06-05

Pierwsza taka poruszająca książka w moim dzieciństwie. Płakałam przez cały dzień od skończenia książki. Bardzo wzruszająca powieść. Moim zdaniem dzieci z trzeciej klasy nie powinny tego czytać, bo to naprawdę może ich bardzo zdołować.

PABLOPAN | 2013-01-02

Bez wątpienia najpiękniejsza lektura z czasów podstawówki. Po przeczytaniu, nie mogłem przestać myśleć o tej książce, a Lampo opłakiwałem tak jak własnego zwierzaka. Mam nadzieję, że "O psie..." ciągle jest lekturą obowiązkową, bo jest to książka, którą powinno przeczytać każde dziecko i niejeden dorosły. Polecam!

Wspaniała i wzruszająca opowieść o silnej więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Pierwsza lektura w moim życiu, która mnie bardzo poruszyła, troszkę też zdołowała. Czytałam jako dziecko i jako dziecko wielokrotnie do niej wracałam. Jako nastolatka ponownie do niej wróciłam. Wywarła na mnie ponownie mocne wrażenie.

Dla mnie arcydzieło literatury dla dzieci. W szkole wszyscy, ale to wszyscy płakaliśmy. Lampo i Lassie to chyba najsympatyczniejsze psiaki, jakie można sobie wyobrazić.

Isadora | 2010-10-16

Pamiętam,że kiedy przerabialiśmy tę książkę w podstawówce,tak bardzo płakałam na lekcji,że nauczycielka kazała mi iść do domu.
To było moje pierwsze tak silne zapamiętane wzruszenie z dzieciństwa ; każde dziecko powinno przeczytać tę książkę,bo zmusza do zastanowienia,do refleksji i uczy empatii.

młoda_pisarka | 2014-03-09
Przeczytana: 20 czerwca 2003

Miałam... ile lat kiedy to czytałam? Osiem? Siedem? Nie pamiętam. Podczas, gdy ojciec zmuszał mnie do czytania na głos tego, co on czytał będąc małym, mama zakradała się do mnie do pokoju w nocy i czytała mi tą książkę na głos, albo ja sobie po cichu.
Zdarzyło mi się nie raz płakać przy tej książce, sama nie wiem, czy ze względu na treść, czy może, że ojcu nie podobało się bym czytała lektury jakie nie były wybrane przez niego... Trochę się tutaj uwywnętrzniam, ale do dziś to pamiętam.
I do dziś mam egzemplarz na swojej półce. Mam nadzieję, że mojemu braciszkowi przypadnie do gustu za jakiś czas.
Pies to w prawdzie najlepszy przyjaciel człowieka. A psy kochają dzieci, najmocniej zaraz po rodzicach... Podobno zaraz po nich.
Polecam każdej młodszej i starszej duszyczce!

Danway | 2011-04-21
Przeczytana: 1992 rok

Niesamowita i wzruszająca historia psa, który za właściciela obrał sobie zawiadowcę stacji oraz jego rodzinę, z którymi się bardzo zżył. Wspólnie mają wiele przygód i więź się umacnia tak silnie, że pies oddaje własne życie dla ratowania jednego z dzieci...

Asheraa | 2012-06-07
Przeczytana: 2006 rok

Jedna z najbardziej przejmujących książek jakie czytałam w dzieciństwie.
Ja, podobnie jak większość osób, które przeczytały o bohaterskim, niezwykle mądrym psie Lampo, płakałam bez opamiętania...Nie pamiętam już przez jak długi czas.

Drodzy rodzice, jeżeli martwicie się brakiem wrażliwości u swoich pociech, podsuńcie im tę dziecięcą klasykę. Polecam serdecznie!

alicjuszka | 2013-06-26

To była moja lektura, jeśli dobrze pamiętam w drugiej klasie szkoły podstawowej, czyli już bardzo dawno. Pamiętam jednak bardzo dobrze, jak bardzo mnie wzruszyła ta opowieść i pamiętam, że płakałam jak bóbr.
Polecam tę opowiastkę dla młodych czytelników.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kolorowe nutki
    Maria Konopnicka, Ludwik Jerzy Kern, Janina Porazińska, Roman Pisarski
    Bajki wierszem
    Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Danuta Wawiłow, Igor Sikirycki, Hanna Januszewska,...
    Petros pelikan
    Roman Pisarski