O psie, który jeździł koleją

Okładka książki O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski
Okładka książki O psie, który jeździł koleją
Roman Pisarski Wydawnictwo: Sara Ekranizacje: O psie, który jeździł koleją (2023) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sara
2004-01-01
2004-01-01
Ekranizacje:
O psie, który jeździł koleją (2023)
powieść literatura dziecięca literatura polska XX w. pies pociąg

Od tej książki zaczęła się moja pasja do książek. Czytałam ją jeszcze w czasach szkolnych, ale nadal mam do niej sentyment. Uwielbiam!

Mam. Czytałam.i często wracam. Przewrotna historia o psie.

Mam. Czytałam.i często wracam. Przewrotna historia o psie.

Jest to historia psa Lampo, który lubił jeździć pociągami. To opowieść o wierności i przywiązaniu psa do człowieka, o ich prawdziwej przyjaźni, o oddaniu i poświęceniu...

Książka o przyjaźni między psem a człowiekiem

Książka o przyjaźni między psem a człowiekiem

Przeczytałem w '90 mając 9 lat i wtedy wywarła na mnie wrażenie, do tej pory pamiętam że Italia ma kształt buta ;-)

Ciekawa historia dla dzieci i dorosłych. Taki mały wyciskacz łez.
Prawdziwa, przedstawiona w sposób realny. Zawiera ważne wartości, które warto przekazywać następnym pokoleniom.
Szkoda, że tak krótka ale będzie ok dla młodszych czytelników.
Może gdybym był dzieckiem oceniłbym wyżej :)

Ciekawa historia dla dzieci i dorosłych. Taki mały wyciskacz łez.
Szkoda, że tak krótka ale będzie ok dla młodszych czytelników.
Może gdybym był dzieckiem oceniłbym wyżej :)

Historia ponadczasowa czytana przez kolejne pokolenia. Nie starzeje się. Opowiada o wielkiej i pięknej przyjaźni człowieka i psa, o oddaniu i wytrwałości. Zakończenie za każdym razem porusza.

Książka,która była największym rozczarowaniem mojego dzieciństwa. Traumatyczna i straszna, wylałam po niej morze łez.
Po 25 latach przeczytana synom, odebrana jest przeze mnie zupelnie inaczej. Piekna i wzruszjaca ksiazka o sile przyjaźni.
Boli mnie tylki troche,ze moi "bezduszni" synowie nie wylali ani jednej łzy. Im bylo trochę szkoda i tyle.

Fajna ksiąszka😀

Fajna ksiąszka😀

Jest to lektura szkolna. Opowiada o psie, który jeździł koleją, aż dotarł do małej stacyjki we Włoszech, gdzie zamieszkał. Mimo tego dalej podróżował i raz miał straszny wypadek. Gdy wsiadał do pociągu przygniotły go automatyczne drzwi i miał złamane żebra i łapę, dlatego długo nie było go w domu. A kiedy wrócił, musiał być odesłany do wujka zawiadowcy na Sycylię. Ale wrócił z Sycylii wycieńczony i ledwo trzymający się przy życiu. Jednak udało się go wyleczyć. Na koniec zginął ratując córkę zawiadowcy spod kół pociągu.
Historia o Lampo jest napisana na podstawie prawdziwej historii. W oryginale został potrącony przez pociąg.
Bardzo podobała mi się ta historia, chociaż kończy się smutno.

Michał lat 10

• Lektury