Okładka książki Konik Garbusek

Książka i Wiedza
typ
papier
espeja
7,41 (246 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Przepiękna i pouczająca bajka. Wesoła opowieść o przygodach czarodziejskiego konika Garbuska, jego przyjaciela Wani oraz niezbyt mądrego Cara. Bohaterowie przeżywają niezwykłą podróż, pełną niebezpieczeństw, ale dzięki odwadze i pomocy czarów wszystko kończy się szczęśliwie.

źródło opisu: opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
Ewa | 2010-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

jeden z moich absolutnych faworytów dzieciństwa. Stara, pożółknięta książeczka, za oknem mróz i śnieg po pas, a w domu 4-letnia ja i starszy brat czytający pasjonującą opowieść o "Koniku Garbusku".
Książka aż pachnie ciepłem i radością lat dzieciństwa.

Isadora | 2010-10-25

Rosyjskie bajki mają swój specyficzny klimat i urok.Jedną z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć jest "Konik Garbusek".Wspominam ją z uczuciem ciepła,czytałyśmy ją razem z siostrą na zmianę.Świetna rzecz!

Monika | 2012-07-22

Ulubiona z lat dzieciństwa !!!

Jacek | 2011-12-01
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Jest to pierwsza książka, którą zachowałem w pamięci. Pamiętam, jak tata mi ją czytał i jak śmiałem się, kiedy czytał o polowaniu na czarta w polu. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Uważam, że każdy młody rodzic powinien przeczytać tę bajkę swojemu dziecku.
Jest to książka mojego dzieciństwa.

Abee | 2014-07-21
Przeczytana: 1982 rok

Cudna baśń wierszem, gdzie rytm poety baśń czyni niezwykłą i śpiewną. Jako dziecko mogłam ją czytać bez końca. Na pamięć znałam odpowiedzi garbatego konika. Ulubiona.

lajinete | 2013-01-21

Piękna opowieść:)

Jedna z ulubionych książek z czasów dziecięcych. Pomysłowa, odrobinkę makabryczna (choćby sama końcówka, ale tak to w bajkach często bywa) i taka inna od utworów z tradycji zachodniej.
Do tego wydanie wspaniałe, ilustracje przepiękne i klimatyczne - a to się akurat przy książce dla dzieci liczy.

beataj | 2012-09-10
Przeczytana: 1979 rok

Klasyka, ale jaka piękna :) Na dokładkę mam przyjemność posiadać egzemplarz ze swojego dzieciństwa, a ponoć nowe tłumaczenie jest gorsze, więc tym większa radość. Muszę podsunąć Młodemu, niech też się zakocha

angelbeauty | 2012-11-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Śliczna bajka, gdy czytałam ją mojej córci obie z niecierpliwością czekałyśmy na dalsze niesamowite przegody Wani... "Konik Garbusek" to bardzo ciepła bajka z morałem.

Nifelinord | 2010-12-09
Na półkach: Przeczytane, Na składzie, Zacne
Przeczytana: 1996 rok

Chyba właśnie przez Jerszowa nieodwołalnie i na zawsze pokochałam literaturę rosyjską.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica