Konik Garbusek

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
7,41 (260 ocen i 17 opinii)
tłumaczenie
Igor Sikirycki
Konëk-Gorbunok
espeja

Inne wydania

Przepiękna i pouczająca bajka. Wesoła opowieść o przygodach czarodziejskiego konika Garbuska, jego przyjaciela Wani oraz niezbyt mądrego Cara. Bohaterowie przeżywają niezwykłą podróż, pełną niebezpieczeństw, ale dzięki odwadze i pomocy czarów wszystko kończy się szczęśliwie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Wyspa
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Zwykły człowiek
  • Sekret Sonji
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Fangirl
  • Czarny świt
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Tajemnica domu Helclów
  • Oddam ci słońce
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Widok z nieba
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ewa | 2010-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

jeden z moich absolutnych faworytów dzieciństwa. Stara, pożółknięta książeczka, za oknem mróz i śnieg po pas, a w domu 4-letnia ja i starszy brat czytający pasjonującą opowieść o "Koniku Garbusku".
Książka aż pachnie ciepłem i radością lat dzieciństwa.

Jacek | 2011-12-01
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Jest to pierwsza książka, którą zachowałem w pamięci. Pamiętam, jak tata mi ją czytał i jak śmiałem się, kiedy czytał o polowaniu na czarta w polu. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Uważam, że każdy młody rodzic powinien przeczytać tę bajkę swojemu dziecku.
Jest to książka mojego dzieciństwa.

Isadora | 2010-10-25

Rosyjskie bajki mają swój specyficzny klimat i urok.Jedną z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć jest "Konik Garbusek".Wspominam ją z uczuciem ciepła,czytałyśmy ją razem z siostrą na zmianę.Świetna rzecz!

Monika | 2012-07-22

Ulubiona z lat dzieciństwa !!!

lajinete | 2013-01-21

Piękna opowieść:)

angelbeauty | 2012-11-12
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 maja 2012

Śliczna bajka, gdy czytałam ją mojej córci obie z niecierpliwością czekałyśmy na dalsze niesamowite przegody Wani... "Konik Garbusek" to bardzo ciepła bajka z morałem.

Abee | 2014-07-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 1982 rok

Cudna baśń wierszem, gdzie rytm poety baśń czyni niezwykłą i śpiewną. Jako dziecko mogłam ją czytać bez końca. Na pamięć znałam odpowiedzi garbatego konika. Ulubiona.

Jedna z ulubionych książek z czasów dziecięcych. Pomysłowa, odrobinkę makabryczna (choćby sama końcówka, ale tak to w bajkach często bywa) i taka inna od utworów z tradycji zachodniej.
Do tego wydanie wspaniałe, ilustracje przepiękne i klimatyczne - a to się akurat przy książce dla dzieci liczy.

Jędrol | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 1967

Książkę czytałem na początku swojej czytelniczej przygody. Pamiętam, że długo mi zeszło, ale przygody były wciągające i książeczka pozostawiła miłe wrażenie. Trochę się czuło jej rosyjskość, ale nie było to natrętne. Myślę, że warto ją polecić również dzisiejszym dzieciom.

beataj | 2012-09-10
Przeczytana: 1979 rok

Klasyka, ale jaka piękna :) Na dokładkę mam przyjemność posiadać egzemplarz ze swojego dzieciństwa, a ponoć nowe tłumaczenie jest gorsze, więc tym większa radość. Muszę podsunąć Młodemu, niech też się zakocha