Okładka książki Konik Garbusek

Książka i Wiedza
typ
papier
espeja
7,4 (252 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Przepiękna i pouczająca bajka. Wesoła opowieść o przygodach czarodziejskiego konika Garbuska, jego przyjaciela Wani oraz niezbyt mądrego Cara. Bohaterowie przeżywają niezwykłą podróż, pełną niebezpieczeństw, ale dzięki odwadze i pomocy czarów wszystko kończy się szczęśliwie.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ewa | 2010-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

jeden z moich absolutnych faworytów dzieciństwa. Stara, pożółknięta książeczka, za oknem mróz i śnieg po pas, a w domu 4-letnia ja i starszy brat czytający pasjonującą opowieść o "Koniku Garbusku".
Książka aż pachnie ciepłem i radością lat dzieciństwa.

Isadora | 2010-10-25

Rosyjskie bajki mają swój specyficzny klimat i urok.Jedną z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć jest "Konik Garbusek".Wspominam ją z uczuciem ciepła,czytałyśmy ją razem z siostrą na zmianę.Świetna rzecz!

Monika | 2012-07-22

Ulubiona z lat dzieciństwa !!!

Jacek | 2011-12-01
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Jest to pierwsza książka, którą zachowałem w pamięci. Pamiętam, jak tata mi ją czytał i jak śmiałem się, kiedy czytał o polowaniu na czarta w polu. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Uważam, że każdy młody rodzic powinien przeczytać tę bajkę swojemu dziecku.
Jest to książka mojego dzieciństwa.

Abee | 2014-07-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 1982 rok

Cudna baśń wierszem, gdzie rytm poety baśń czyni niezwykłą i śpiewną. Jako dziecko mogłam ją czytać bez końca. Na pamięć znałam odpowiedzi garbatego konika. Ulubiona.

lajinete | 2013-01-21

Piękna opowieść:)

Jedna z ulubionych książek z czasów dziecięcych. Pomysłowa, odrobinkę makabryczna (choćby sama końcówka, ale tak to w bajkach często bywa) i taka inna od utworów z tradycji zachodniej.
Do tego wydanie wspaniałe, ilustracje przepiękne i klimatyczne - a to się akurat przy książce dla dzieci liczy.

beataj | 2012-09-10
Przeczytana: 1979 rok

Klasyka, ale jaka piękna :) Na dokładkę mam przyjemność posiadać egzemplarz ze swojego dzieciństwa, a ponoć nowe tłumaczenie jest gorsze, więc tym większa radość. Muszę podsunąć Młodemu, niech też się zakocha

angelbeauty | 2012-11-12
Przeczytana: 12 maja 2012

Śliczna bajka, gdy czytałam ją mojej córci obie z niecierpliwością czekałyśmy na dalsze niesamowite przegody Wani... "Konik Garbusek" to bardzo ciepła bajka z morałem.

Jotkape | 2014-12-11

Za ilustracje dałabym 10 gwiazdek ale sama bajka już gorzej...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica