Konik Garbusek

Igor Sikirycki
Konëk-Gorbunok
espeja

Inne wydania

Przepiękna i pouczająca bajka. Wesoła opowieść o przygodach czarodziejskiego konika Garbuska, jego przyjaciela Wani oraz niezbyt mądrego Cara. Bohaterowie przeżywają niezwykłą podróż, pełną niebezpieczeństw, ale dzięki odwadze i pomocy czarów wszystko kończy się szczęśliwie.

źródło opisu: opis autorski

• W cieniu prawa
  • W obcej skórze
  • Po nitce do szczęścia
  • Rybacy
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,82 (11 ocen i opinii)
Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz

8 (4 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (26 ocen i opinii)

Rybacy
Chigozie Obioma

7,46 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Katarzyna Bartnicka | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Jest to bardzo mądra i przepiękna bajka o biednym Iwanie, któremu los podarował konika, małego, niewyględnego ale z czarodziejskimi mocami. Napisana pięknym językiem, ale to żadna nowość w przypadku rosyjskich baśni.

Ewa | 2010-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

jeden z moich absolutnych faworytów dzieciństwa. Stara, pożółknięta książeczka, za oknem mróz i śnieg po pas, a w domu 4-letnia ja i starszy brat czytający pasjonującą opowieść o "Koniku Garbusku".
Książka aż pachnie ciepłem i radością lat dzieciństwa.

Przepiękna baśń o cudownym Koniku Garbusku i dzielnym, szlachetnym Iwanie, który podróżował i przeżywał przygody wyjątkowe, niezwykłe na magicznym Garbusku.
Moja ulubiona bajka czeska uwielbiam ją

Jacek Rogiński | 2011-12-01
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Jest to pierwsza książka, którą zachowałem w pamięci. Pamiętam, jak tata mi ją czytał i jak śmiałem się, kiedy czytał o polowaniu na czarta w polu. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Uważam, że każdy młody rodzic powinien przeczytać tę bajkę swojemu dziecku.
Jest to książka mojego dzieciństwa.

Isadora | 2010-10-25

Rosyjskie bajki mają swój specyficzny klimat i urok.Jedną z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć jest "Konik Garbusek".Wspominam ją z uczuciem ciepła,czytałyśmy ją razem z siostrą na zmianę.Świetna rzecz!

Abee | 2014-07-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 1982 rok

Cudna baśń wierszem, gdzie rytm poety baśń czyni niezwykłą i śpiewną. Jako dziecko mogłam ją czytać bez końca. Na pamięć znałam odpowiedzi garbatego konika. Ulubiona.

Monika | 2012-07-22

Ulubiona z lat dzieciństwa !!!

lajinete | 2013-01-21

Piękna opowieść:)

angelbeauty | 2012-11-12
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 maja 2012

Śliczna bajka, gdy czytałam ją mojej córci obie z niecierpliwością czekałyśmy na dalsze niesamowite przegody Wani... "Konik Garbusek" to bardzo ciepła bajka z morałem.

Jedna z ulubionych książek z czasów dziecięcych. Pomysłowa, odrobinkę makabryczna (choćby sama końcówka, ale tak to w bajkach często bywa) i taka inna od utworów z tradycji zachodniej.
Do tego wydanie wspaniałe, ilustracje przepiękne i klimatyczne - a to się akurat przy książce dla dzieci liczy.