Kodeks Samanthy/Kobieca agencja detektywistyczna nr 1/Dobry rok

Tłumaczenie: Marcin Stopa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Reader's Digest poleca: Życie z usmiechem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Undomestic Goddess; No. 1 Ladies' Detective Agency; A good year
trójpak, literatura kobieca, prawo,
Karolina

1. KODEKS SAMANTHY Sophie Kinsella Samantha Sweeting, obiecująca prawniczka z prestiżowej londyńskiej kancelarii odkrywa ze zgrozą, że popełniła błąd, który będzie kosztował jej firmę 50 milionów funtów. W głębokim szoku porzuca biuro i ucieka z miasta. Wysiadając z pociągu na przypadkowej stacyjce, trafia do wiejskiej rezydencji, gdzie zatrudnia się jako... gosposia. Przez lata treść jej...

1. KODEKS SAMANTHY Sophie Kinsella

Samantha Sweeting, obiecująca prawniczka z prestiżowej londyńskiej kancelarii odkrywa ze zgrozą, że popełniła błąd, który będzie kosztował jej firmę 50 milionów funtów. W głębokim szoku porzuca biuro i ucieka z miasta. Wysiadając z pociągu na przypadkowej stacyjce, trafia do wiejskiej rezydencji, gdzie zatrudnia się jako... gosposia. Przez lata treść jej życia stanowił martwy kodeks praw. Co teraz go zastąpi?

2. KOBIECA AGENCJA DETEKTYWISTYCZNA NR 1 Aleksander McCall Smith

Jeśli nagle zniknie twój mąż lub padniesz ofiarą oszustwa, a przypadek sprawi, że mieszkasz w Botswanie w pobliżu Gabarone, musisz odszukać mmę Ramotswe. Ta miła, pozornie naiwna kobieta jest właścicielką Kobiecej Agencji Detektywistycznej nr 1. I nie ma dla niej spraw nierozwiązanych. Wkrótce się przekonasz, że damski spryt oraz niezawodna intuicja potrafią zwyciężyć nawet tam, gdzie przeciw prawdzie sprzysięgną się wszystkie czarnoksięskie moce.

3. DOBRY ROK Peter Mayle

To miał być wyjątkowy dzień w życiu Maksa Skinnera, młodego rekina finansjery z londyńskiego City. Właśnie zamierzał przedstawić swoim pryncypałom zapiętą na ostatni guzik transakcję i obliczał już w myślach, na co przeznaczy sześciocyfrową prowizję. Niestety, podstęp zawistnego kolegi sprawił, że kontrakt wymknął się z rąk Maksa – rozżalony, nie licząc się z niczym, rzucił posadę. I wtedy niespodziewanie uśmiechnęło się do niego szczęście. Jako jedyny żyjący krewny otrzymał w spadku, po zmarłym przed miesiącem stryju, dom i winnicę w Prowansji. Miejsce magiczne, gdzie spędzał wakacje w dzieciństwie i gdzie odebrał cokolwiek nieuporządkowaną, lecz bardzo przydatną edukację; jakie cenić wino, jakiej słuchać muzyki, jakich cech szukać u kobiet. Jest w tym coś wspaniałego... Peter Mayle w powieściach, od których nie można się oderwać opisuje radość otaczającego go świata – szczodry klimat, cudowne słońce i znakomitą kuchnię....

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Ania | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Samantha jest prawniczką kiedy popełnia błąd, gdzie na awans i jej marzenie czekała i pracowała od 8 roku życia, ucieka. Znajduje się w takiej sytuacji, gdzie nigdy nie była i gdzie nic nie umiała. Ale, życie ją dzięki temu nauczyło, że oprócz stresu, wyścigu szczurów jest też życie towarzyskie, rodzinne, czas też na miłość.
Lekka, zabawna książka, która mówi nam, co jest w życiu najważniejsze. Uśmiałam się przy niej chociaż jak dla mnie zakończenie mogło się skończyć inaczej.

Kamee | 2013-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2013

Przyjemna książeczka na relaksik, niezbyt wymagająca i nie zapadająca w pamięć, ale odpręża.

Mariola | 2012-06-01

Świetna książka.Lekka i zabawna.Czyta się ją z zapartym tchem.
W końcu mogłam oderwać się od swoich spraw i przeczytać coś naprawdę dobrego i zabawnego. Polecam wszystkim, którzy dawno nie czytali czegoś fajnego.

Izabela | 2010-09-21
Przeczytana: 2009 rok

Zabawna historia pani adwokat, której jeden błąd w diametralny sposób odmienił jej życie. Ukrywa się w pewnej posiadłości, pracując jako gosposia. Czy naprawdę jest tak źle jak się na początku wydaje?

| 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

Idealna do plażowego czytania.

Ewa | 2011-06-25

Dobrze ją wspominam.