Trendologia. Niezbędny przewodnik po przełomowych ideach

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Seria: Punkty Przełomowe
Wydawnictwo: Znak
Big Ideas. The Essential Guide to the Latest Thinking
słownik, poradnik, idee XXI wieku
poradniki
Pistacia

Nie masz pojęcia, o co chodzi, gdy mowa o 'mądrości tłumów" lub "ekonomii doświadczeń"? Boisz się, że na przyjęciu u znajomych znów nie będziesz wiedział, kim są "liberalny paternalista", "slacktywista" czy "transhumanista"? Nie zdążyłeś przeczytać Długiego ogona, Punktu przełomowego, Masy krytycznej i innych książek, o których wszyscy mówią? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi "tak", to...

Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi "tak", to znaczy, że potrzebna ci Trendologia.
Trendologia to niezbędnik pokazujący przełomowe idee kształtujące XXI wiek.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Spikeless_Hedgehog | 2010-11-17
Przeczytana: wrzesień 2010

Książka stanowi raczej kieszonkowy słowniczek pojęć niż przewodnik po nowopowstałych trendach. Zorganizowana została jako zestaw pojęć (neologizmów), opatrzonych krótkim opisem, nierzadko zawierającym osobisty punkt widzenia autora. Zabrakło mi tutaj myśli przewodniej, łączącej poszczególne pojęcia, jakiegoś zarysu tła, spajającego całość. Mimo świadomości, że taki zamysł kompozycyjny przyświecał być może twórcy, wierzę, że temat jest na tyle ciekawy by podjąć wyzwanie i pokusić się o ciekawszą formę. Dla tych, którzy chcą poznać ostatnie trendy, może to być jedynie wstęp do dalszych dociekań.

a_maciek | 2011-02-28
Przeczytana: 26 lutego 2011

powierzchowna, miejscami ocierająca się o banał; jak felietony z tygodnika, które nie wymagają głębszej znajomości tematu, co przy niektórych rozdziałach wymuszało u mnie grymasy. Do czytania w pociągu jeszcze się nadaje.

Kasia | 2014-01-09
Przeczytana: 03 listopada 2013

Książkę trzeba raczej traktować jako luźne felietony niż porządną dawkę wiedzy.

malefactor | 2015-06-10
karioka | 2015-01-29