Finał Rosie

Okładka książki Finał Rosie Graeme Simsion
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Finał Rosie
Graeme Simsion Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Don Tillman (tom 3) Seria: Gorzka Czekolada literatura piękna
Don Tillman (tom 3)
Maciej Potulny

Wyróżniona opinia i

Finał Rosie

przeczytanych książek 1355 napisanych opinii 345

Mądra i wzruszająca fabuła. Dla mnie tom 3 był najciekawszy. Pierwszy też dobry, drugi niekoniecznie, polecam cały cykl naprawdę warto.

Pomysł kontynuacji ciekawy, jednak momentami nieco przedłużany.

Pomysł kontynuacji ciekawy, jednak momentami nieco przedłużany.

Bardzo doba. Świetnie podpatruje klikat kontaktów z autystą

Bardzo doba. Świetnie podpatruje klikat kontaktów z autystą

Rewelacyjnie napisana, świetnie skonstruowana i dotykająca wielu ciekawych kwestii. Pochłonęłam ją w trzy dni i kiedy nie czytałam, zastanawiałam się co stanie się dalej. Nie przypominam sobie książki, w której tak interesująco zostało pokazane rodzicielstwo na tle innych sytuacji życiowych. Faktycznie można było wejść w życie rodzinne bohaterów.

Trafiłam na tę książkę przypadkiem i nawet nie skojarzyłam jej jako części cyklu. Mgliście pamiętam Projekt Rosie, czyli pierwszą część, którą czytałam 3 lata temu. Na pewno sięgnę teraz po drugą część.

Serdecznie polecam!

Trafiłam na tę książkę...

Polecam wszystkim, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat autyzmu i jednocześnie dobrze się bawić. Będzie mi ciebie brakowało, Don.

Ciepła, skłania do przemyśleń.

Ciepła, skłania do przemyśleń.

Super! Po prostu super. Trzecia (i zapewne ostatnia) część serii, która podobała mi się chyba jeszcze bardziej niż pierwsza i druga. Może nieco mniej w niej humoru, a więcej materiału do przemyśleń i refleksji... tym bardziej, gdy samemu jest się rodzicem (moje dzieci mają własnie 11 lat, tak jak Hudson). Tym bardziej, gdy zna się osoby ze spektrum autyzmu, z Aspergerem... Naprawdę dobra, ciekawa i pouczająca lektura. A protokół "time-out" sama chętnie wprowadziłabym w swojej rodzinie...
Bardzo polecam!

Miłość rodzicielska jest odporna na diagnozy osobowościowe - tak odczytuję przesłanie tej książki… i każdy z nas może być ofiarą stereotypów stadnej przeciętności… istotny jest tylko punkt odniesienia😉

Świetna książka mająca elementy rozrywki ale przede wszystkim ucząca empatii w stosunku do drugiego człowieka który przecież niekoniecznie musi być naszą "kopią". Szczerze żałuję że to już koniec. A może autor nas zaskoczy?

Profesor Don Tillman nie jest neurotypowy.
Jest wyjątkowy pod wieloma względami.
Jest też bardzo oddanym mężem i ojcem.
I jako ojciec nastolatka musi wdrożyć w życie "projekt Hudson".
Towarzyszymy ojcu w owym projekcie i trzymamy kciuki za jego syna, który musi sobie poradzić w trudnej szkolnej rzeczywistości.
Przyznaję, że czytałam z wypiekami, ze łzami i z chichotami, a tym czytelniczym emocjom towarzyszyła też refleksja o różnorodności, normalności i dziwności, i że to funkcjonowanie w społeczności jest trudne dla każdego, dla neurotypowych i atypowych. Wszystko to tylko kwestia diagnozy. Lub jej braku. Atypowi, autystycy, dziwacy, introwertycy, neurotycy i przeciętniacy - trzymajcie się i bądźcie sobą, chociaż nie zawsze się da. Niestety.

Profesor Don Tillman nie jest neurotypowy.
Jest wyjątkowy pod wieloma względami.
Jest też bardzo oddanym mężem i ojcem.
I jako ojciec nastolatka musi wdrożyć w życie "projekt Hudson".
Przyznaję, że czytałam z wypiekami, ze łzami i z chichotami, a...

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Finał Rosie