The Melancholy Death of Oyster Boy: And Other Stories

Wydawnictwo: HarperCollins
Tim Burton, makabra, groza
angielski
Isobel

Filmmaker Tim Burton is known for his unique ability to mix intelligent wit with highly original visual intrigue. In this volume, Burton gives birth to a cast of gruesomely sympathetic children--misguided outcasts who struggle to find love and belonging in their cruel worlds, where destruction and misery lurk in every corner. Illustrations.

espeja | 2010-02-12

Rewelacja! Wobec Burtona jestem całkowicie bezkrytyczna. Uwielbiam ten klimat. Kto czytał, ten wie. A kto nie czytał- niech obejrzy którykolwiek z jego filmów i też pojmie, o co chodzi.

Ina | 2012-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Można przeczytać w pół godziny, ale jakie rozkoszne pół godziny to będzie! Wierszyki są zabawne, ale w taki bardzo Burtonowski (groteskowy, czarnohumorzasty) sposób. Na tomik składają się historyjki zamknięte w dystychach, wierszykach i minipoematach, w większości rymowane. Język jest bardzo prosty, potoczysty, rymy niewymuszone.

Niektóre opowieści bawią, inne oprócz tego smucą, ale zawsze udaje im się trafić w coś bardzo prawdziwego. Chce się powiedzieć „it's funny/sad because it's true”.

Do tego ilustracje – równie proste i wdzięczne jak wierszyki.

Hanna | 2010-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Krótkie historyjki autorstwa Tima Burtona, okraszone jego rysunkami, posiadają wszelkie cechy jego jakże rozpoznawalnego stylu. Tragizm miesza się z humorem, makabreska i groteska idą ręka w rękę. Perełka dla wszystkich fanów burtonowskiej twórczości.

mangi17 | 2013-06-30

Makabra z uśmiechem od ucha do ucha i mocno przymrużonym okiem. Uwielbiam i znam na pamięć. Nic tak nie poprawia mi humoru, jak Robot Boy - owoc romansu pani Smith z robotem kuchennym.
Nie tylko dla fanów Tima Burtona.

wikkan | 2010-10-17

Jestem pod wrażeniem :) Tylko Tim Burton potrafi stworzyć taki klimat. Serdecznie polecam!

Hatifnat | 2012-05-11

Po prostu boska! Mnóstwo humoru, zabawne rysunki i króciutkie historyjki:)

Panna_Anna | 2016-09-01
Przeczytana: 03 września 2016