Randka w Dolinie Mogotów

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-304-2
peel

“Randka w dolinie mogotów” jest kontynuacją wcześniejszego zbioru opowiadań o Kubie “Daleka piękna wyspa”. Książka dzieli się na dwie części: pierwsza to okres, kiedy autorka mieszkała na Kubie: lata 70. i 80. XX wieku, zawiera historie z życia autorki i jej znajomych. Druga to wakacje lat 2006-2008, kiedy spędzała tam zimy. Opowiada o realiach życia codziennego Kubańczyków, o ich umiejętności przystosowania się do trudnych warunków bytowych, zachowując przy tym niezwykłą pogodę ducha. Jest to też opowieść o powrocie do ukochanego kraju, miasta i ludzi. Historia życia i losów jej mieszkańców na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Madi | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Książka ta wpadła mi do ręki przypadkiem(zobaczyłam autorkę mojej ulubionej książki:"Kuba,daleka piękna wyspa".) i nie czytając opisu z tyłu od razu ją wypożyczyłam.
Jednak przeglądając ją w domu zorientowałam się ,że jest to zbiór opowiadań,a za tym gatunkiem niestety nie przepadam,ale że są to opowiadania Pani Agnieszki postanowiłam przeczytać parę z nich.
Nie powiem-owszem podobały mi się ,są napisane w lekkim stylu,z lekkim poczuciem humoru, a przede wszystkim ukazują klimat Kuby.
Są tu opisane przeważnie problemy damsko-męskie i zabawne historie z nimi związane.
Nie przeczytałam ich wszystkich,bo jak pisałam na początku nie lubię zbiorów opowiadań,ale wielbicielą tego typu gatunku jak najbardziej polecam.

Agnieszka | 2016-01-26
Przeczytana: 09 lutego 2016