Wykucie Miecza Mroków

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Miecz Mroków (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Darksword: Forging the Darksword
powieść amerykańska, 20w
Nemesion

Tom pierwszy trylogii magii, fantazji i przygód "MIECZ MROKÓW". W królestwie Merilon magia jest życiem. Joram, który urodził się bez magicznych zdolności i któremu odmówiono należnych z urodzenia praw, został oddany śmierci. Wyrósł jednak na dzielnego mężczyznę, pokrywając brak wewnętrznej magii nieustanną czujnością oraz zręcznością doskonaloną w walce.

źródło opisu: http://sklep.zysk.com.pl/wykucie-miecza-mrokow.html

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl/wykucie-miecza-mrokow.html

Anna-mojeksiążki | 2014-07-20
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2014

"Wykucie miecza mroków" to pasjonująca opowieść o niezwykłym świecie Merilon i rządzących nim prawami. Bardzo drastycznymi prawami, które skazywały dziecko narodzone bez magii, czyli bez Życia, na śmierć. Niezależnie od jego pochodzenia - w oczach ludu było ono bowiem Martwe.
Takiż los spotkał jedynego syna Imperatora, który krótko po narodzinach został poddany Próbie i, niestety, jej nie przeszedł. Został uznany Martym i skazany na śmierć. Wykonawcą wyroku miał być boskup Vanya, jednak miał on swe własne plany.....

Soryon był młodym katalistą, który podczas ceremonii Próby trzymał w rękach niemowlę. Serce mu się krajało, kiedy przekazywał je na niechybną śmierć. Sam był wyrzutkiem, żyjącym obok innych katalistow, bowiem dopuścił się wielkiego występku. Ciekawość zaporowadziła go do tajnych komnat, gdzie studiował zakazane księgi. Został na tym przyłapany i oddany w ręce biuskupa Vanyi - i stał się narzędziem w rękach tego człowieka. Został wysłany na Bezdroża w poszukiwaniu...

radomir | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Rozkręca się powoli, ale wciąga. Inna niż powieści z cyklu Dragonlance. Sam pomysł stworzenia kategorii ludzi potrzebnych magom, by mogli używać magii, może wydawać się dziwny, ale w miarę zagłębiania się w lekturę przyzwyczajamy się do tego i czekamy niecierpliwie na dalszy rozwój wypadków.

Ithilloth | 2016-10-18
Ivenhow | 2016-03-27