Malowany ul

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
831008305X
Zdzisław Witwicki
espeja

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951. Cała seria charakteryzowała się niezmienną formą publikacji – kolorowy druk, 24 strony, format 16×16 cm.

opracowanie graficzne: Zdzisław Witwicki

źródło opisu: własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gloria81 | 2014-09-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Przyszła do nas wczoraj paczką z kilkoma innymi i jako pierwsza została wybrana przez synka do przeczytania. Bardzo nam się spodobała!
Urocza opowiastka o pszczółce Bze-Bze, którą zachwycił obraz letniej łąki do tego stopnia, że zapragnęła go przenieść do ula.
Będziemy do niej często wracać.

ejotek | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Książeczki z serii "Poczytaj mi mamo" towarzyszyły mi dzielnie w dzieciństwie. Czytali mi rodzice i babcia, do tego stopnia, że niektóre bajki znałam na pamięć... Szczerze mówiąc to fragmenty kilku z nich pamiętam do teraz...

Mój "Malowany ul" przekazałam teraz mojej córeczce a jego jakość pokazuje, że czytany był wielokrotnie.

Bohaterką bajki jest mała pszczółka Bze-Bze, która zamiast zbierać nektar, zbierała farby z palety malarza tworzącego na polanie obraz ukwieconej łąki.

Pszczółce tak spodobał się jego obraz, że postanowiła namalować podobny wewnątrz ula. Jej dzieło przedstawiało łąkę z różnobarwnymi kwiatami, motylem i ważką. Mimo zawiści i zdziwienia innych pszczół Bze-Bze broniła swojego malowidła. Musiała się tłumaczyć nawet przed Królową, ponieważ jedna z pszczół poskarżyła jej, że mała Bze-Bze nie zbiera nektaru. W rezultacie mała pszczółka otrzymałą surową karę i nie mogła dokończyć swojego obrazu. Jaka to kara i czy Królowa zmieni swoje podejście do malowania...

Evik | 2011-05-06

Wychowałam się na serii "Poczytaj mi mamo". Niestety, obecnie nie mam tych książek i treści wielu z nich nie pamiętam.
Książka "Malowany ul" mówi o życiu i pracy pszczół. Większość pszczół poświęca swój czas na zbieranie nektaru i robienie miodu. Tylko jedna z nich robi co innego. Na początku spotyka się z krytyką innych pszczół.
Czy słusznie?
W czasie zimowych miesięcy okazuje się, że nie.

Karolina | 2015-09-15

Malowany ul- sam tytuł przywodzi mi na myśl bajkę o pszczółce Mai. Małej, wesołej rezolutnej pszczółce. W tej oto tutaj bajce nasza mała bohaterka z pasją maluje ściany ulu pragnąc zatrzymać cząstkę wiosny w ich małym domku kiedy inne pracują w pocie czoła przygotowując się na nadchodzącą zimę.
"- To nie jest praca- przerwała jej Królowa- porządna pszczoła powinna znosić nektar a nie bazgrać" Kiedy śnieg pokrył świat a szarość wniknęła w zakamarki ulu namalowany obraz łąki rozświetlał im ponure i zimne dni. Morał z tego taki, że każda praca popłaca i nie wszystko co wydaje nam się bezcelowe musi być pozbawione sensu. Ważne, żeby wierzyć w siebie i w to co robimy :)

asia760 | 2014-02-10

jedna z moich ulubionych z dzieciństwa:)

cashow | 2016-11-08
Meowth | 2016-06-18