Darmowe dodatki Edytuj książkę
bajki, piraci, podróże, przygody
espeja

Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku "Kaczy Kuper" i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka, Krztynka, i najchętniej spędzałby czas na spaniu, paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki, jednak ( jak przystało na pirata ) musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Garona | 2018-06-19

Kolejna książka dzieciństwa. Lubiłam wracać do niej, otwierać na chybił trafił i przypominać sobie przygody zabawnego i dobrego pirata. Mimo, że nie był domatorem, jego serce zawsze w końcu tęsknilo za domem. Nawet pirat ma swoje szczęśliwe miejsce na ziemi, gdzie chce wracać-do najbliższych :)
Świetna pozycja dla dzieci, pełna humoru, polecam :)

Malwina Czyta | 2015-08-24

Część z Was z pewnością pamięta go z dzieciństwa, sympatyczny pirat uśmiechał się do nas z telewizyjnego ekranu a dzieci razem z nim nuciły słynną piracką pieśń:

Bum cyk-cyk i rata-rata,
Nie ma to jak los pirata,
Kto na drodze raz mu stanie
Z tego kasza na śniadanie!

Wydawnictwo Bis postanowiło przypomnieć nam o tej nieco zapomnianej postaci wydając trzy wspaniałe książki o przygodach popularnego Rabarbara.

Tytułowego bohatera poznajemy w momencie, gdy razem z załogą płynie na statku o zabawnej nazwie Kaczy Kuper. Z racji tego, że nasz pirat był ogromnym buntownikiem, nie zagrzał dlugo na statku. W drodze do domu czeka go wiele przygód, m.in. pomaga mewie, która lada chwila ma znieść jajko i spotyka ludożerców, którzy chcą zjeść go na obiad. Kiedy dociera do swojej żony Barbary, najpierw napycha się pyszną grochówką a potem wpada na genialny pomysł, że zostanie piratem.

W międzyczasie Rabarbar pragnie mieć syna. Kiedy rodzi się upragniony potomek wraz z zoną Barbarą kłócą się...

ZwykłaMatka | 2016-05-07
Przeczytana: 05 maja 2016

Ilu z nas, w kwiecie naszego dzieciństwa, choć przez chwilę nie pragnęło zostać piratem? Pływać po morzach i oceanach, odkrywać nieznane dotąd lądy, zdobywać wszelakie bogactwa – choćby „na udawająco” w swoim pokoju? I choć dzisiaj „piracenie” kojarzy się przede wszystkim z kontrowersyjną działalnością większości internautów, miło od czasu do czasu przypomnieć sobie tą bardziej (?!) szlachetną definicję, by powrócić do czasów beztroskich zabaw. Pozwólcie zatem, że zabiorę Was dziś w podróż prawdziwym pirackim szkunerem „Nieustraszonym Krwawym Mścicielem, Pogromcą i Postrachem” (z masztami w kwiatki) w towarzystwie najsławniejszego pirata, jakiego wydała polska ziemia. Tylko zabierzcie duuużo prowiantu dla siebie, bo może go wnet zabraknąć. Poznajcie wszyscy Rabarbara!
Kiedy jakiś czas temu (pierwsza część na spotkaniu blogerskim Zwykłej Matki!), dzięki wydawnictwu BIS, wpadła w moje ręce pierwsza część przygód niezwykłego pirata, pt. „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara”, w mej głowie...

Alek | 2018-02-15
Na półkach: Zostają, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2018

Pirat Rabarbar często wpływał swoim szkunerem "Nieustraszonym Krwawym Mścicielem Pogromcą i Postrachem" o żaglach w kwiatki w mój dziecięcy książkowy świat. Zabawne i kolorowe ilustracje (o jaskrawych kolorach w tamtych czasach rzadko spotykanych) i krótkie rozdziały łatwe w czytaniu powodowały, że jest teraz w stanie w jakim jest, czyli "zużytym".

Historia przedstawia się następująco: marynarz Rabarbar, miłośnik grochówki na wędzące, postanawia zostać piratem po przemianowaniu okrętu, na którym pływał, na "Kaczy Kuper" pod dowództwem kwaśnego kapitana Octa. Po powrocie do domu i swej żony Barbary sporządza sobie strój pirata, armatę na arbuzy i okręt z działami na pomidory. W tym czasie rodzi mu się również synek, który wradza się w ojca i, o zgrozo, nie lubi mleka.
Historie są często absurdalne, ale powodujące uśmiech na twarzy. Poza tym, choć to opowieść o piracie, brak tu właściwie jakiejkolwiek przemocy (kwintesencją tego jest niemożność strzelania zielonymi pomidorami, bo...

Michał Stanek | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Przezabawna i absolutnie bezkrwawa (choć pełnokrwista) historia zbuntowanego żeglarza z fregaty "Pierś łabędzia", przemianowanej na "Kaczy kuper" przez złośliwego kapitana Octa. Spiracony Rabarbar pływa na szkunerze o żaglach w kwiatki (uszytych przez wiernie wspierającą go żonę Barbarę), stacza prawie dwie bitwy morskie, strzela arbuzami i pomidorami, pyka nabijaną tureckim pieprzem fajkę (jej cybuch zrobił z długiej dziury owiniętej blachą) i wreszcie dochowuje się nieodrodnego syna - a to wszystko w jedynej w swoim rodzaju oprawie graficznej Edwarda Lutczyna. Plus kapitalny obraz relacji małżeńskich i wielopiętrowy humor sytuacyjny i językowy, dla którego wracam do tej książki od ćwierć wieku.

Inne moje recenzje: www.zaokladkiplotem.pl

Magdalena Lasota | 2015-01-25
Przeczytana: 26 lipca 2014

Uwielbiam! Z czasów dzieciństwa, ale i współcześnie. Czytam razem z dziećmi cały cykl, śmiejemy się razem z "głupkowatych" przygód Rabarbara. Polecam każdemu rodzicowi i każdemu dziecku - szczególnie tym, które lubią "purnonsens".

Na półkach: Przeczytane, BIS

Słyszeliście już kiedyś o Piracie Rabarbarze? Może pamiętacie go z własnego dzieciństwa? To bardzo możliwe ponieważ opowieści o tym piracie zostały wydane po raz pierwszy w 1979 roku. było to o wiele prędzej niż ja przyszłam na świat :P I pewnie dlatego dotychczas nie poznałam tej książki... Ale co się odwlecze to nie uciecze, ponieważ w 2008 roku wydawnictwo BIS ukazało tę książkę światu po raz kolejny. I to był zdecydowany strzał w dziesiątkę :) Pod koniec 2011 roku potrzebny był dodruk. A bardzo niedawno (bo 16 lipca) ukazał się również audiobook pod tym samym tytułem
No ale dosyć faktów, teraz pora na kilka słów opisu ;)

pirat Rabarbar wbrew pozorom na początku wcale nie był piratem. Był on marynarzem na statku "Pierś Łabędzia", który później został nazwany przez Kapitana Octa "Kaczym Kuprem". Rabarbar zbuntował się przeciwko kapitanowi, przepłynął wpław ocean i wrócił do domu gdzie czekała na niego jego żona - Barbara. Od razu pochłonął ogromną ilość swojej ukochanej...

katecz | 2016-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2016

Duże litery, więc książka nadawałaby sie do samodzielnego czytania, jednak nie wytrzymałam i sama chciałam sobie ją przypomnieć ;-) Przeczytaliśmy ją więc wspólnie, a Młody czytał po kilka zdań z każdego rozdziału a jak się już zmęczył czytaniem (czyli po 6-ściu zdaniach), to przekazywał książkę mi ;-)

Koniecznie musimy zdobyć kolejne 2 części.

Michał Krotofil | 2012-05-09
Przeczytana: 09 maja 2012

Tato mi ją czytał - kiedy ja potrafiłem tylko zachwycać się wspaniałymi ilustracjami... po 30 latach to wciąż jedna z najważniejszych pozycji na półce z książkami.
"Krwawy Mściciel Pogromca i Postrach"

Patrycja Kowalska | 2017-07-25
Przeczytana: 03 marca 1998

Kocham tę książkę, czytuję ja mojemu synkowi, na razie bardziej dla siebie. Pirat Rabarbar to marynarz z krwi i kości, prawdziwy wilk morski. Jego szalone pomysły i niewiarygodne przygody bawią i uczą. Klasyka literatury dziecięcej i absolutny "must have". Polecam!!!!