Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Okładka książki Burzliwe dzieje pirata Rabarbara Wojciech Witkowski
Okładka książki Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Wojciech Witkowski Wydawnictwo: BIS Cykl: Dzieje pirata Rabarbara (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzieje pirata Rabarbara (tom 1)
BIS
2015-01-01
2015-01-01
bajki piraci podróże przygody

Klasyka literatury dziecięcej.

Bohater, który narodził się jeszcze przede mną, dzięki Wydawnictwu Bis, może bawić kolejne pokolenia.

"Burzliwe dzieje Pirata Rabarbara" to pierwsza część trylogii o niepokornym piracie. Niegdyś najdzielniejszy marynarz statku "Pierś Łabędzia", po przejęciu fregaty przez kapitana Octa i zmianie nazwy na "Kaczy Kuper", ucieka ze statku i postanawia zostać piratem. Zanim to jednak nastąpi, powraca do żony. Barbara, jak nikt na świecie, robi pyszną grochówkę, pozwala Rabarbarowi na błogi odpoczynek i palenie fajki. Po narodzeniu Krztynka, Rabarbar wyrusza w swoją piracką wędrówkę. Uzbrojony w pomidory i arbuzy, poszukuje mleka kokosowego (wszak maluch krowiego nie lubi) i przeżywa niesamowite przygody. Jak na dzielnego pirata przystało, z każdej wychodzi zwycięsko.

Niezwykle barwna książka, idealna dla małych miłośników przygód. Akcja toczy się tu dość szybko, napisana prostym, przystępnym językiem, nie pozwala ani na chwilę nudy. Historie są momentami absurdalne i trudne do zrozumienia, ale niepozbawione humoru i co rusz wywołują wybuchy śmiechu.

W książce znajdziecie "dorosłe" smaczki - to m.in. fenomenalny obraz małżeństwa. Piracki zawadiaka w przy swojej charyzmatycznej i charakternej żonie, traci nieco swej zadziorności. Mimo tego, że momentami książka jest mocno sztampowa, konstrukcja postaci rekompensuje tą niedogodność.

Świetna lektura dla dzieci i wszystkich, którzy z łezką rozrzewnienia wspominają Rabarbara z czasów dzieciństwa.

Klasyka literatury dziecięcej.

Fantastyczna książka dla małych dzieci, można ją czytać dzieciom do snu.
O wiele lepsze niż "Psi patrol" i tym podobne duperele.
Do dziś lubię sobie zanucić kołysankę, jaką śpiewał pirat Rabarbar synkowi Krztynkowi:
"Wszystkie rybki śpią jeziorze, ciurajla ciurajla la,
moja stara spać nie może itd"
A Krztynek wtedy pytał :
- czyja stara spać nie może?

Fantastyczna książka dla małych dzieci, można ją czytać dzieciom do snu.
O wiele lepsze niż "Psi patrol" i tym podobne duperele.
"Wszystkie rybki śpią jeziorze, ciurajla ciurajla la,
moja stara spać nie może itd"
A Krztynek wtedy pytał :
- czyja stara spać nie...

W dzieciństwie nie czytałam. Czytałam teraz synowi. Momentami był zachwycony, momentami znudzony. Wg mnie brzydko się zestarzała, mocno szowinistyczna.

Któż z nas, dorosłych nie wspomina z łezką rozrzewnienia książek, w których występował nie kto inny jak dzielny i nonszalancki Rabarbar.

Wydawnictwo BIS postanowiło odświeżyć postać pirata i tak powstał audiobook inspirowany historiami autora. Dwie płyty CD to ponad dwie godziny przezabawnych, niesamowitych i jakże ciekawych przygód Rabarbara zapewnią Waszym dzieciakom nie lada rozrywkę i masę śmiechu 😊

Gorąco polecamy!
wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Wśród dziecięcej literatury „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” Wojciecha Witkowskiego to już klasyka. Od lat opowiadania o dzielnym piracie bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych i nie powinno ich zabraknąć w biblioteczce każdego prawdziwego wielbiciela morskich rozbójników. Dzisiaj natomiast chciałabym Wam polecić wersję audio, przeczytaną przez Modesta Rucińskiego, którego interpretacja jest mistrzowska.
Dla pirata Rabarbara nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy opuszcza statek kapitana Octa, ucieka z kotła ludożerców i w wannie dopływa do domu, gdzie czeka na niego żona Barbara z nieodłącznym garnkiem grochówki, Rabarbar jeszcze raz musi stawić czoło kapitanowi Octowi i jego załodze. Wkrótce jednak będzie szukał sobie jakiegoś zajęcia, bo nie może siedzieć cały czas w domu. Postanawia zostać tym, kim najlepiej być potrafi, czyli piratem. Buduje statek, hoduje arbuzy i pomidory jako amunicję do swoich armat, a gdy wreszcie na świecie pojawia się synek Krztynek, Rabarbar wyrusza w rejs po mleko kokosowe, bo maluch krowiego nie lubi. Przeżywa niesamowite przygody, z których zawsze wychodzi zwycięsko, pokonując ostatecznie kapitana Octa.
Jak na pirata, wiele z jego przygód dzieje się jednak na lądzie. Rabarbar szanuje przyrodę, pomaga słabszym, a silniejsze zwierzęta potrafi poskromić i skłonić do pomocy. Nikomu nie pozwala sobie w kaszę dmuchać i tylko Barbara jest w stanie skłonić go do swojej woli. Pirat bardzo kocha swoją żonę i synka i dba o nich najlepiej, jak umie. Oddaje wszystkie swoje talary i spełnia wszystkie życzenia, troszczy się i chroni. W chwilach zadumy z nieodłączną fajką rozwiązuje wszystkie problemy, na jakie się natyka.
Barbara również nie należy do żon potulnych. O dom, synka i męża dba wzorowo, jednak temu ostatniemu nie pozwala zgnuśnieć. Zawsze stawia na swoim. Krztynek z kolei jest najprawdziwszym pirackim dzieckiem – szybko rośnie, szybko się uczy, jest prawdziwym urwisem, któremu morze niestraszne. Bardzo szybko przekonuje się do smaku grochówki na wędzonce.
Przygody nieustraszonego pirata są tym bardziej atrakcyjne, ze przeczytane z wielkim zaangażowaniem przez Modesta Rucińskiego. Aktor w niezwykły sposób nadał indywidualne cechy wszystkim bohaterom, swoim głosem podkreślił cechy charakteru postaci, które pojawiają się w opowiadaniach. Ponadto, jego interpretacja idealnie oddaje nastrój komizmu przygód Rabarbara. Bardzo przyjemnie się tego słucha.
Audiobook zawiera nagrania dwudziestu opowiadań oraz hymnu piratów zawarte na dwóch płytach, które w sumie trwają 2 godziny i 26 minut. Serdecznie polecam tą wersję nawet posiadaczom książki.

za bajtla to czytałem i nadal mmm fasola

za bajtla to czytałem i nadal mmm fasola

A, taki sobie zafundowałam powrót do dzieciństwa. Znałam dotychczas tylko Dalsze burzliwe dzieje (z piratem Rabarbarem spędziłam kawał dziewczyńskiego dzieciństwa) i w końcu uzupełniłam lukę.

Była bardzo fajna

Była bardzo fajna

Pamiętam z dzieciństwa, że byłem nią zachwycony.

Pamiętam z dzieciństwa, że byłem nią zachwycony.

Przesłuchaliśmy rodzinnie podczas podróży samochodem. Maz sie troche znudzil, dla mnie było trochę szowinistyczne, ale dzieciom się podobało:) Do posłuchania w trasie jest ok.

• Dla dzieci
  • Audiobooki