Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół

Tłumaczenie: Janina Lewandowska
Wydawnictwo: Raduga
Приключения Незнайки и его друзей
espeja

wśród świata karzełków. Autor wprowadza dzieci w świat nauki i techniki. Opowieść o Nieumiałku (ros. Nieznajka )to jedno z arcydzieł dziecięcej literatury. Nieumiałek, to mały niesforny chłopczyk - tchórz i kłamczuch. Mieszka na Ulicy Dzwonków w Kwiatowym Mieście lub wg innych w "Kwiatowej Krainie" mając za sąsiadów takich "krasnali" jak Umiałek, Doktor Pigulski, mechanik Śrubka z pomocnikiem...

wśród świata karzełków. Autor wprowadza dzieci w świat nauki i techniki.
Opowieść o Nieumiałku (ros. Nieznajka )to jedno z arcydzieł dziecięcej literatury. Nieumiałek, to mały niesforny chłopczyk - tchórz i kłamczuch. Mieszka na Ulicy Dzwonków w Kwiatowym Mieście lub wg innych w "Kwiatowej Krainie" mając za sąsiadów takich "krasnali" jak Umiałek, Doktor Pigulski, mechanik Śrubka z pomocnikiem Kabelkiem, Cukierek Soczkowski, myśliwy Kulka (i jego pies Bulka), malarz Pędzelek, muzyk Smyczek, Pośpieszek, Zrzędek, Milczek, Pączek, Roztrzepałek, bracia Ojejek i Ajejek.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kucu | 2015-02-01
Przeczytana: styczeń 2015

Niestety mama nie czytała mi tej książki w dzieciństwie ale zachęcona wspomnieniami z dzieciństwa znajomych postanowiłam sięgnąć po ta lekturę. Nawet będąc dorosła osobą to bardzo mi się podobała i żałuję, że nie mogłam poznać przygód Nieumiałka w dzieciństwie.

Joanna Bożek | 2010-10-30

Jest to jedna z kilku książek z mojego dzieciństwa której nie zapomnę nigdy.
Porządnie i bardzo ładnie wydana, niesamowite rysunki po prostu wspaniała.
Nie mogę doczekać się kiedy będę ją czytać swoim dzieciom.

melanka2 | 2016-03-05
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Książka mojego dzieciństwa. Wróciłam do niej i poznałam moje dzieciaki z Nieumiałkiem :) Książka bawi i uczy. Koniecznie do przeczytania;)

Ania | 2013-04-14

Książka mojego dzieciństwa
Czytała mi ją mama - 100 razy
Czytał mi ją tata - 100 razy
i ja czytałam ją 100 razy :)

Ewelina | 2010-12-31
Na półkach: Za młodu, Przeczytane

Uwielbiam Nieumiałka! Pamiętam babcia czytała mi go kilkadziesiąt razy a i tak zawsze miałyśmy ubaw po pachy. :)

Doracy | 2016-03-05

Ukochana książka mojej córki. Czytałam jej tyle razy aż nauczyła się jej na pamięć. We trzy - ja, córeczka i książka - spędziłyśmy niezapomniane chwile. Polecam czytajcie dzieciom, sami też nie znudzicie się.

gangleona | 2013-11-12

Czytałam, gdy byłam mała :) pamiętam, że była wspaniała. Muszę znów przeczytać! :)

Dominika | 2012-02-09
Przeczytana: 1997 rok

Jedna z lepiej zapamiętanych książek dzieciństwa.

syla50 | 2011-03-12
Przeczytana: 2010 rok

Książka mojego dzieciństwa, zapamiętana na całe życie, niedawno znów miałam okazje ją przeczytać swoim chłopakom i bardzo się podobała :)

| 2010-05-01

Porządna, radziecka bajka - kawałek mojego dzieciństwa.