Bogaty i grzeszny

Okładka książki Bogaty i grzeszny Meghan March
Okładka książki Bogaty i grzeszny
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Bogactwo i grzech (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Bogactwo i grzech (tom 1)
Editio Red
Richer Than Sin
Editio
2020-04-14
2020-04-14
Edyta Stępkowska

Trochę męczyło mnie to przeskakiwanie rozdziałów… Zakończenie bardzo tajemnicze.

Książka ciekawie się zapowiada, ale styl, w jakim została napisana, jest niesamowicie męczący. Na 240 stronach autorka zmieściła 60 rozdziałów, co daje średnio jakieś 4 strony na rozdział. Co rozdział zmienia się narrator albo czas. I tak mamy rzuconych kilka faktów sprzed 10 lat, po czym urwane w newralgicznym momencie po to, żeby przenieść się na moment do teraźniejszości niekoniecznie powiązanej z faktami przedstawionymi w przeszłości i za kilka stron znowu wrócić do kontynuacji. Potwornie mnie to zmęczyło. Lubię retrospekcję, ale nie w postaci takiej sieczki. Jak już zatrzymujemy się przez 4 rozdziały w teraźniejszości, to są to sceny seksu.
A jeśli chodzi o treść, mamy zwaśnione rody, zakazaną miłość zakończoną rozstaniem i ponowne spotkanie po 10 latach oraz wiele tajemnic.

Ogólnie nie przepadam za przeplatana historia, ale ta się czyta w miarę przyjemnie, historia jest również całkiem ciekawa. Dwa zakazane rody, zakazana miłość. Co będzie dalej po latach ?

Bardzo fajnie się czytało, nie mogłam oderwać się od książki, aby dowiedzieć się co dalej się wydarzy, bądź wydarzyło, bo połowa to wspomnienia z przeszłości. Miło spędzony wieczór.

Recenzja ogólna trylogii:
Nie było to jakieś super :/ Był to bardziej romans z wątkiem dwóch skłóconych rodzin i zakazaną miłością (coś jak w ,,Romeo i Julia"),niż erotyk.

Recenzja ogólna trylogii:

Uwielbiam autorkę, jej styl, pomysły na fabułę i barwne postacie, które kreuje.
Po każdą z jej książek sięgam w ciemno i za każdym razem nie jestem w stanie się od niej oderwać.
Polecam autorkę i jej książki!

Uwielbiam autorkę, jej styl, pomysły na fabułę i barwne postacie, które kreuje.
Polecam autorkę i jej książki!

Książka opowiada o historii miłosnej Whithney Gable i Lincolna Riscoffa. Jest to współczesna wersja ,,Romeo i Julia”. Główni bohaterowie szybko zrozumieli, że łączy ich prawdziwa miłość, jednak na przeszkodzie do szczęścia stoi wojna toczona miedzy ich rodzinami. Mimo to Lincoln i Whitney zaryzykowali. I niestety serca obu bohaterów zostały złamane . Czy po 10 latach rozłąki i ponownego spotkania mają szanse na odrodzenie się uczuć?

,,Bogaty i grzeszny” to romans z nutką erotyki. Fabuła bardzo emocjonująca. Perspektywa w rozdziałach jest prowadzona ze strony obu bohaterów co daje nam ocenę sytuacji z dwóch rożnych punków widzenia. A dziadkowie With i Lincolna są dla mnie najlepszymi bohaterami drugoplanowymi i ich wymiana zdań za każdym razem powodowało mi uśmiech na twarzy.

Jest to pierwsze spotkanie z twórczością autorki i już wiem że nie ostanie. Jestem zachwycona stylem pisaniem Meghan March i z miłą chęcią sięgnę po dalsze części trylogii jak i inne książki jej autorstwa.
Polecam przeczytać lekturę!

Od połowy bardzo fajnie się rozkręca i aż ciekawi mnie co będzie w drugiej części.. akcje intymne trochę drętwo napisane czuło się taką jakąś niewidzialna bariere

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, która jako pierwsza wpadła w moje ręce w bieżącym Nowym roku. Jest to połączenie ognistego romansu, zakazanej miłości i dwóch przeznaczonych sobie dusz, które mimo przeciwności losu zrobią wszystko by być ze sobą.
"Bogaty i grzeszny" to pierwszy tom trylogii Bogactwo i grzech stworzonej przez jedną z moich ulubionych autorek. Fabuła tej powieści opiera się na motywie zwaśnionych rodów. Odniosłam (myślę, że zamierzone przez autorkę) wrażenie, że nawiązuje swoim stylem do "Romea i Julii" autorstwa William'a Shakespeare'a, jednak z akcją osadzoną w ramach współczesnych. Głównymi bohaterami są tu Whitney z rodziny Gable'ów oraz dziedzic fortuny Riscoff'ów - Lincoln Riscoff. Ich pierwsze spotkanie przed laty odcisnęło piętno na każdym z nich. Przygodne spotkanie zamieniło się w coś więcej niż kilka namiętnych chwil. Zdawali sobie sprawę, że ich związek nie miałby przyszłości. Mocno skłócone ze sobą rodziny nigdy nie są w stanie zaakceptować uczucia, które pojawiło się między tą parą. Mezalians nie wchodził w grę. Dlatego też, kiedy tylko Whitney dowiedziała się kim jest Lincoln, zdecydowała, że to nie jest mężczyzna dla niej. Oczywiście do czasu. Kiedy po latach wraca do rodzinnego miasta, poturbowana przez los i własne, nie do końca odpowiednie wybory, bez grosza przy duszy i bez dachu nad głową, życie tych dwojga ludzi nie będzie takie samo. Początek tej książki nie zapowiada niczego spektakularnego, ot, zwyczajny romans jakich wiele, jednak później akcja się rozkręca i to pozytywnie. Nie jest to powieść, która zostanie w waszych głowach na długo, jest to pozycja raczej z tych, które czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Pełna intryg, rodzinnych zawirowań i tajemnic, pozostawiająca czytelnika z większym apetytem na poznanie dalszych losów, dość przyjemnych w odbiorze, bohaterów. Myślę, że fani/fanki lekkich romansów z dużą dawką emocji i szybką, zawrotną akcją będą zachwyceni. Autorka nie wdaje się w zbędne szczegóły i nie rozwleka fabuły o niepotrzebne i nic nie wnoszące wątki, co jest, jak dla mnie, dużym plusem tej historii. Spędziłam z nią przyjemne wieczory, myślę, że nie jeden z Was będzie miał podobne zdanie w tej kwestii. Tę książkę mogę polecić wszystkim, który lubią proste, a zarazem przyjemne i lekkie romanse z wątkami tajemnicy, pełne uczuć i zakazanej miłości.

„Niesamowite, jak czasem wystarczy tylko raz zrobić coś innego niż zwykle, aby całe życie potoczyło się innym torem.”

Bogaty i grzeszny to pierwszy tom trylogii „Bogactwo i grzech”, który opowiada historię Whitney i Lincolna. Ich drogi krzyżują się w momencie, kiedy oboje spotykają się w barze i spędzając wspólnie magiczną noc. Jednak czar pryska, kiedy dowiadują się, że należą do rodzin, które od lat walczą ze sobą na każdej płaszczyźnie, wiec ich uczucie jest niedozwolone.

Ich relacja przypomina dramat Szekspira „Romea i Julię” o dwójce zakochanych, którzy pochodzą ze zwaśnionych ze sobą rodów. Nie powinni nigdy się do siebie zbliżyć, ale stało się, zaiskrzyło.

Książka o konflikcie dwóch rodzin - biednej i bogatej, która zaczęła się około sto lat temu i trwa do dziś. Pełna kłamstw, nienawiści, pieniędzy, tajemnic z przeszłości, namiętności, brak akceptacji ze strony najbliższych oraz pożądania i namiętności.

Dzieli się ona na rozdziały "Teraz" oraz "Wtedy", przez to trzeba było się trzeba mocno skupić.

Polecam się wam zapoznać, z tą powieścią, która pokazuje miłość dwojga ludzi sobie przeznaczonych, ale nie mogących być ze sobą, że względu na swoje rodziny.

Całość mojej opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali