Richard Bonett. Obsesja

Okładka książki Richard Bonett. Obsesja B. K. Staron
Okładka książki Richard Bonett. Obsesja
B. K. Staron Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Possession (tom 2) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Possession (tom 2)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-05-05
2020-05-05
cierpienie obawy strach przeszłość tajemnice erotyka pożądanie romans seks namiętność uczucia

Jak dla mnie dużo gorszą od części pierwszej.
Miałam w ogóle nie sięgać po drugą część - skusiłam się i żałuję straconego na nią czasu.

Jak dla mnie dużo gorszą od części pierwszej.

Myślałam, że druga część będzie lepsza. Początek dał mi na to nadzieję, aż do momentu kiedy natrafiłam na wypowiedź Richarda, która była kropka w kropkę skopiowana z książki "Miasto Kości" Cassandry Clare. Mianowicie "Chciałbym cię nienawidzić. Chcę cię nienawidzić. Próbuję cie nienawidzić. Byłoby o wiele łatwiej, gdybym cię nienawidził. Czasami myślę, że cię nienawidzę, a potem cie spotykam i..". Może autorka myślała, że nikt nie czytał tak popularnej młodzieżówki z 2007 roku i nikt nie zauważy. No cóż, ja zauważyłam, bo książki Clare znam niemal na pamięć.
Ja rozumiem inspirację innymi książkami, bo w książkach innych autorek też można natrafić na podobieństwa do wydanych już książek, ale takie ściąganie to już przesada.
Ta książka nie utkwi mi w pamięci. No chyba, że w sytuacji kiedy będę czytała ponownie "Miasto Kości" i dojdę do tego identycznego fragmentu. Wtedy pewnie pomyślę sobie "Cześć Richard!" 🙂

Ta część podobała mi się o wiele bardziej niż pierwsza. Mimo iż pierwsza bardzo mnie zachwyciła to ta była niesamowita bardzo polecam seria pełna emocji oraz zwrotów akcji. Bardzo polecam

Lepsza niż 1 cześć ale i tak nie „pochłonęła” mnie

Lepsza niż 1 cześć ale i tak nie „pochłonęła” mnie

RICHARD BONETT. OBSESJA
Autor: B.K. Staron
Wydawnictwo: WasPos
Tom 2 seria: Possession
Premiera: 05.05.2020

RICHARD BONETT. OBSESJA to druga część cyklu Possesion napisanego przez Autorkę skrywającą się pod pseudonimem B.K. Staron.

SZALEŃCZĄ NAMIĘTNOŚĆ PRZEŚLADUJĄ NADAL SKRYWANE SEKRETY
Tom drugi to kontynuacja historii Richarda i Nanette, dlatego sięgając po OBSESJĘ konieczna jest znajomość POŻĄDANIA.
W pierwszej części udało nam się lepiej poznać główną bohaterkę. Dziewczyna ma za sobą trudną przeszłość. Miała nadzieję, że kontakt z Richardem pomoże jej uporać się z demonami przeszłości. Jednak ta znajomość wywołuje kolejne kłopoty. Tom 1 kończy się rozstaniem pary. Dziewczyna nie widziała się z psychologiem już od trzech tygodni. Uczęszcza na spotkania grupowe w Klinice Psycho-Medic i dostaje zaproszenie na bal organizowany dla pacjentów i pracowników Kliniki. Początkowo waha się czy powinna uczestniczyć w imprezie, ponieważ chce uniknąć spotkania z Bonettem. Jednak koleżanka Anett namawia ją do wzięcia udziału w balu. Nanette tak jak się spodziewała spotyka w Hotelu Element - Richarda. Wracają wspomnienia, pożądanie i… pojawiają się kolejne tajemnice.
Czy tej parze uda się wrócić na właściwe tory? Czy Bonette w końcu wyjawi tajemnice swojej przeszłości i wyjaśni czemu zakłada czarne rękawiczki? Co takiego będzie się musiało wydarzyć, aby bohaterowie zrozumieli swoje błędy?
W tej części dzieje się zdecydowanie więcej i robi się coraz bardziej niebezpiecznie, ponieważ ktoś śmiertelnie zagraża Nanette. Autorka wraca również do wątku związanego z bratem dziewczyny.
Richard dalej jest bardzo tajemniczy i ciężko od niego wyciągnąć jakiekolwiek informacje, do tego prowadzi czarne interesy. Z psychologa staje się gangsterem. Czy Nanette uda się dotrzeć do mężczyzny, a Czytelnicy w końcu poznają sekrety głównego bohatera?
B.K. Staron ma fajny styl pisania i ciekawe pomysł na kreację bohaterów. Książę czytało się dobrze i szybko. Zakończenie książki pozostaje otwarte, dlatego z dużą pewnością Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się jeszcze z Richardem i Nanette. Chętnie zapoznam się też z innymi nowymi tytułami Autorki.

RICHARD BONETT. OBSESJA
Autor: B.K. Staron
Wydawnictwo: WasPos
Tom 2 seria: Possession
Premiera: 05.05.2020

SZALEŃCZĄ NAMIĘTNOŚĆ PRZEŚLADUJĄ NADAL SKRYWANE SEKRETY

Pierwsza część była dość przyjemna w odbiorze- lekko inna, szybko się czytało, akcja była wartka. W drugim tomie natomiast autorka zupełnie odpłynęła. Ta książka powinna być na półce fantasy albo sci-fi ! fabuła jest tak nierzeczywista, że Dynastia to przy tym nudna obyczajówka!

Nanette po raz ostatni widziała Richarda dwadzieścia jeden dni temu. Po nocy, w której ją zranił, wróciła do domu i kolejny raz pozostała ze złamanym sercem. To, co wydarzyło się później, odmieniło ją. Dotychczas płaczliwa i strachliwa, teraz stała się silną i odważną kobietą, z uporem walcząc o to, co kocha.

Zrozumiała, że słowa wypowiedziane wtedy przez Richarda okazały się najlepszym, co mógł dla niej zrobić. Przez trzy długie tygodnie żałowała, że cokolwiek do niego poczuła. Gdy jednak pewnego wieczoru znów stanęła z nim twarzą w twarz, mroczny psycholog postanowił odzyskać zranioną kobietę udowadniając jej, że tylko razem zdolni są utrzymać to, co przepełnia ich serca.

Kiedy Richard zdołał przekonać Nanette do powrotu i przysiągł, że już nic nie zakłóci ich spokoju, Nanette odkryła jego mroczne tajemnice. Po raz kolejny ożyły minione obawy, a zatrzymany w jej sercu ból, znów powrócił.

„Potwora nigdy nie zmienisz. Możesz się postarać go oswoić, jednak zwierzę w jego sercu nadal tkwić będzie uśpione. Gotowe zbudzić się do walki, by stąpać we krwi niewinnych.”

Napisanie tej recenzji i w ogóle przeczytanie książki, zajęło mi dużo czasu, ponieważ najpierw miałyśmy problemy z wysyłką egzemplarzy, bo gdzieś zaginęły, a później musiałam czekać na comiesięczną wysyłkę do mnie wszystkich książek do recenzji. Jeszcze po drodze pojawiło się kilka innych rzeczy i to wszystko bardzo długo trwało. Jednak w końcu mam u siebie książkę, którą przeczytałam i teraz z miłą chęcią podzielę się z Wami opinią o niej. Pierwszy tom z cyklu Possession zakończył się rozstaniem głównych bohaterów. Byłam bardzo ciekawa, jak historia Nanette i Richarda się dalej potoczy. Dopadłam się do lektury i zaczęłam się w nią zagłębiać, żeby poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jak mam być szczera, to zdawało mi się od początku, że za postacią Richarda tak naprawdę kryje się o wiele więcej, niż zwykły pan psycholog i oczywiście się nie pomyliłam. Autorka zdecydowanie miała pomysł na dalszy rozwój relacji tej dwójki i zrobiła to naprawdę fajnie, aczkolwiek miejscami Nanette zdrowo mnie irytowała. Wiecznie uciekała, wszystko musiała wiedzieć. Z jednej strony to zrozumiałe, ale z drugiej jej zachowanie nie za specjalnie mi przypadło do gustu. Przeszła ogromną zmianę to fakt, ale jakoś w tej części nie mogłam się z nią polubić na sto procent. Co do Bonetta, to nadal jest pewnym siebie aroganckim dupkiem, ale próbuje walczyć ze sobą. Można zauważyć w jego zachowaniu zalążki dobra. Polubiłam go już od samego początku, bo jak wiadomo, lubię w książkach mocnych bohaterów z charakterem, niż ciepłe kluchy. Tę pozycję, czytało mi się naprawdę bardzo dobrze, chociaż według mnie było za dużo opisów, a tego niestety w książkach bardzo nie lubię. Przyznam się bez bicia, że niektóre nawet opuszczałam, bo było tego za dużo i nie wnosiło nic konkretnego do fabuły. Przynajmniej ja miałam takie odczucie. Na jaw wychodzi kilka tajemnic, które nie są łatwe do zaakceptowania, ale w imię miłości zakochany człowiek, zrobi wszystko. Autorka operowała emocjami, które pobudzały wyobraźnię, odpowiednio wszystko dawkowała bez spieszenia się, co sobie cenię. Wszystko miało swoje własne tempo. Postacie były dobrze skonstruowane, było trochę akcji, która uzupełniała fabułę. Basia pisze językiem lekkim i spójnym. Znajdziecie w tej lekturze kilka pikantnych scen, które zostały opisane w sposób zmysłowy, a nie wulgarny. Dialogi były ciekawe i ogólnie całość mi przypadła do gustu. Troszkę ubolewam nad tym, że książka opowiedziana jest z punktu widzenia Nanette. Zabrakło mi tu myśli pana psychologa. Gdyby autorka postawiła na dwutorową narrację, uważam, że książka wypadłaby jeszcze lepiej. Byłam naprawdę ciekawa, co siedzi w głowie Richarda, ale niestety nie miałam okazji się tego dowiedzieć.

Co do zakończenia, to czuję niedosyt i mam nadzieję, że będzie kontynuacja.

Ja przy tej lekturze bawiłam się naprawdę fajnie. Przeczytałam ją dosyć szybciutko i uważam, że nie był to czas zmarnowany. Jeżeli czytaliście pierwszy tom, to koniecznie musicie sięgnąć również po “Richard Bonett. Obsesja”. Gwarantuję Wam, że nie pożałujecie :)

Polecam!

Zrozumiała, że słowa wypowiedziane wtedy przez Richarda okazały...

21 dni. Dokładnie tyle minęło odkąd ostatni raz widziała ukochanego. Dokładnie tyle dni starała się o nim zapomnieć, uśmierzyć ból, jaki po sobie pozostawił. Podobno czas leczy rany, niestety nie w tym przypadku. Jedynie czas ją odmienił. Z płaczliwej i strachliwej stała się odważną, silną, walczącą o to co kocha kobietą. Zdawać by się mogło, że teraz będzie lepiej. Z czasem uda jej się uporządkować życie. Przecież już raz przez to przechodziła. Na jej drodze niespodzianie staje nikt inny jak pan psycholog, który za wszelką cenę chce walczyć o swoją kobietę. Nan idąc na bal podświadomie spodziewała się go tam spotkać. Czy da radę wybaczyć Richardowi krzywdę jaką jej wyrządził? Czy zaufa mu po raz drugi? Miłość to nie wszystko. Ważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, czego przy nim nie zazna za dużo. Czyż nie ma to się godziła zakochując w nim?
Sięgnijcie koniecznie po tę serię, nie pożałujecie.
Polubiłam głównych bohaterów i szczerze żałuję, że nie ma trzeciej części.
Tak jak w pierwszej części jest pożądanie, majętność, seks i miłość. Również oceniam ją 10/10.

Minęło 21 dni od burzliwego rozstania Nanette i Richarda. Wydawać by się mogło, że to nie dużo, ale kiedy się cierpi i tęskni to cała wieczność. Nanette pokochała pana psychologa i znów została zraniona przez mężczyznę, stara się ogarnąć swoje życie, uczestniczy w sesjach terapeutycznych.
Kobieta zmieniła się , z delikatnej, wrażliwej dziewczyny stała się silna, wie czego chce. Jest gotowa znów stanąć na drodze Bonetta . Chce mu pokazać co stracił. Czy tym razem serce Richarda zabije mocniej? Czy nadal będzie bronił się przed uczuciami? Czy Nanette znów mu zaufa i wejdzie do jego mrocznego świata?

Ten tom jest zupełnie inny niż pierwszy. Dzieje się bardzo dużo , wciąga czytelnika od pierwszych stron. Robi się bardzo niebezpiecznie, ktoś zagraża Nanette.

Przyznam, że byłam bardzo ciekawa czy główna bohaterka zdoła naprawić trudną relację z bratem. Ten wątek był bardzo poruszający.
W tej części zostają odkryte wszystkie karty. Poznamy przeszłość Nanette , tajemnica noszonych przez Richarda rękawiczek zostaje wyjaśniona. Jego wyznanie doprowadziło mnie do łez.

"Dotarło do mnie, że byliśmy bardzo do siebie podobni. Oboje przeżyliśmy piekło i gotowi byliśmy zapomnieć, by zacząć żyć tym, co nas czekało".

Zachęcam bardzo gorąco do przeczytania . Dajcie się pochłonąć tej historii, jestem pewna że nie pożałujecie. Czytelnicy lubiący gorące, pełne namiętności sceny będą zachwyceni. A ja czekam na kolejny tom , jestem bardzo ciekawa czy związek Nanette i Richarda doczeka się happy endu.

Nawet nie wiem jak to skomentować, to było po prostu złe
Nie mam pojęcia skąd autorka czerpała inspiracje tworząc bohaterów , a ich "dialogi"... szkoda słów
Kiedyś juz sobie obiecałam że nie będę czytać tego co wydaje WAPOS, bo to strata czasu, pieniędzy i miejsca na półce, tu mnie pomysł przyciągnął, no i dałam sie zwieźć

Nawet nie wiem jak to skomentować, to było po prostu złe

• Od wydawnictwa