Kamienica pod śniegiem

Wielka Litera
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska

Uwielbiam książki w świątecznych klimatach, dlatego niesamowicie cieszyłam się, na przygodę z mieszkańcami Śródmiejskiej 7.
Niestety książka okazała się tylko początkowo świetnie zapowiadającą się historią, natomiast od połowy aż do bardzo przeciętnego zakończenia, zaczęła mnie nużyć.
Jeżeli ktoś ma ochotę na ciepłe, przedświąteczne historie, zdecydowanie bardziej od tego tytułu polecam trylogię "Cztery płatki śniegu" pani Joanny Szarańskiej.

„Kamienica pod śniegiem” choć na początku trudno było mi się w nią wkręcić to ostatecznie uważam, że warto po nią sięgnąć. Ilość wątków i bohaterów spowodowało, że na samym początku książki można się pogubić przez co odłożyłam ją na kilka dobrych dni, aczkolwiek postanowiłam przez to „przebrnąć” i z biegiem czytania książka staje się bardzo przyjemna i ciekawa. Pokazuje nam jak często los potrafi być nieprzewidywalny i jak wiele mogą nam dać obce osoby. Troszkę brakowało mi świątecznego klimatu bo tego tu jak na lekarstwo☃️❄️🎄

Pokładałam duże nadzieję w tej książce, jakież wielkie było moje rozczarowanie. Zostałam skuszona do zakupu tej książki opisem, miałam nadzieję iż będzie to lekka do przeczytania mocno świąteczna powieść, niestety wątków świątecznych było tam jak na lekarstwo, czytało się bardzo ciężko ponieważ nie działo się kompletnie nic ciekawego, watki były maksymalnie przeciągnięte niczym flaki z olejem.
Mocno naciągana, autorce chyba zależało na dużej ilości stron a niekoniecznie na treści.

ciężko dobrnąć do połowy, gdzie fabuła bardziej się rozkręca

ciężko dobrnąć do połowy, gdzie fabuła bardziej się rozkręca

Rozgrzewa serce,bardzo świąteczna,przyjemna, urocza książka,postacie pozytywne,wspaniałe w powieści.
Dobra na leniwe popołudnie lektura.
Mnie zachwyciła,urzekła bardzo.

Dobra na leniwe popołudnie lektura.
Mnie zachwyciła,urzekła bardzo.

niby zwyczajni ludzie z zwyczajnymi troskami a wśród nich niby zwyczajny kurier który jest jak "Anioł Stróż" znajdujący się właśnie tam gdzie jest potrzebny. Bardzo dobra opowieść z sympatycznym zakończeniem.

Kiedy to ja ostatnio widziałem Kamienicę pod śniegiem.
Wtedy,kiedy były normalne zimy.

Autorka przygotowała naprawdę porządną książkę z gatunku,który lubię.Powieść obyczajową.

Mamy tu perypetię osób związanych z kamienicą.
Choćby kobieta z nałogiem,rezolutny chłopak.
Zabawne były tu sytację.
Jak odkrycie romansu.Czy rozszyfrowanie skrótów tablic rejestracyjnych.

Mamy też piękny opis Wigilia.

Warto mieć na uwadze tę książkę.

Kiedy to ja ostatnio widziałem Kamienicę pod śniegiem.
Wtedy,kiedy były normalne zimy.

Mamy tu perypetię osób związanych z kamienicą.
Choćby kobieta z nałogiem,rezolutny chłopak.
Zabawne były tu sytację.
Jak odkrycie romansu.Czy rozszyfrowanie skrótów tablic rejestracyjnych.

Mamy też...

Przyjemna książka z zimową aurą wplatająca losy różnych ludzi w tym samym czasie. Może nie była rewelacyjna, ale w dobie dzisiejszego szału za oknem, każdą książkę odbiera się jakby przyjemniej. :)

Niby fajny temat, niby ciekawe postacie a jednak jakoś tak ciężko się czytało....

Sięgnęłam po tę książkę ponieważ bardzo lubię powieści, w których jest wiele oddzielnych historii i wielu bohaterów, których losy w jakiś sposób splatają się ze sobą. Ta powieść jednak wyjątkowo mnie zmęczyła. Czytałam ją kilka dni i bardzo mi się dłużyła. Nie spodobał mi się język i styl autorki. Bohaterowie byli wykreowani w sposób dość dziwny, posługiwali się dość sztucznym językiem. Wątki przeciągnięte są do granic możliwości, a całość jest po prostu nudna. Brakuje tej książce tego czegoś co sprawiałoby, że czytałoby się ją lekko i z przyjemnością. W życiu większości bohaterów przez większą część powieści nic się nie dzieje, niektórzy z nich przez ponad 300 stron nie potrafią podjąć jednej prostej decyzji. Tematy podjęte w książce są ciekawe, ale zawodzi ich wykonanie.

• Świąteczne
  • W domowej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Kamienica pod śniegiem