Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-1291-8
Rafał

Z książki "Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce" nauczysz się, jak tworzyć schematy witryn internetowych oraz interfejsów użytkownika tak, aby były zgodne z oczekiwaniami klientów. Poznasz wiele metod i narzędzi przydanych podczas prototypowania i tworzenia strony. Zyskasz wiedzę na temat użytkownika, czyli tego, jak ludzie postrzegają świat, jak oddziałują na nich kolory, co przyciąga ich uwagę, jak dobierać elementy graficzne oraz typograficzne i -- co najważniejsze -- jak to wszystko wykorzystać podczas projektowania, a następnie tworzenia atrakcyjnej strony WWW.

Justi | 2011-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Praca

Na polskim rynku niewiele jest książek dotyczących projektowania interfejsów, dlatego ta jest dosyć przydatna. Ta zbiera podstawowe informacje dotyczące nawigacji, kolorystyki, sposobów testowania i tworzenia makiet - małe kompendium wiedzy podstawowej.

| 2011-10-06
Przeczytana: czerwiec 2011

Jedna z lepszych polskich książkek o użyteczności. Autorzy bardzo obszernie omówili temat. Jednak mam wrażenie, że zbyt dużo tematów zostało poruszonych. Przez to, szczególnie początkujące osoby, mogą mieć problemy z zapamiętaniem tego co najważniejsze.

Ewa | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, UX.
Przeczytana: 20 lipca 2011

Absolutnie podstawowa wiedza z dziedziny UX i Usability. Skupia się nie tylko na graficznym i projektowym aspekcie, ale także na metodologii badawczej.

saskaa | 2011-02-19

I love it!