Starcie królów

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
4 625
6 252
6 582
3 779
1 028
A Clash of Kings
norimenai

To specjalne wydanie „Starcia królów”, ze wstępem Bernarda Cornwella, opublikowane dla uczczenia dwudziestej rocznicy narodzin sławnego cyklu, zawiera szereg kolorowych, a także ponad dwadzieścia czarno białych ilustracji autorstwa Lauren K. Cannon. Ilustracje przydają nowego życia temu arcydziełu fantasy, które stało się prawdziwym kulturowym fenomenem. Tajemnice, intrygi, romantyzm i przygody wypełniające sagę stają przed oczyma czytelnika żywe jak nigdy dotąd.

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął się królem. Zresztą, w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima…

źródło opisu: https://zysk.com.pl/

źródło okładki: https://zysk.com.pl/

Kornel Tymcio | 2019-09-30
Przeczytana: 26 września 2019

Historia zaczela sie rozkrecac, tak jak nie chcialo mi sie brnac przez pierwszy tom, ktory byl niemal identyczny do serialu, tak tutaj z radoscia pochlanialem kazdy rozdzial.
Nie moge sie doczekac kolejnych tomow, powoli lapie Martinowego bakcyla.
Polecam!

Zandi | 2019-09-21

2 pieśni lodu i ognia est lepszy od 1 walka o tron nabiera tu rumieńców, a na północy zagrożenie z innego świata staje się coraz bardziej realne
tyle fabuły. Opis zaś wydarzeń i elementów jest prosty, fajne opisane są bale i uczty niby fantasy ale czyta się jak powieść historyczną i to jest dobre

Wiedzmin | 2019-09-10

super książka

Maxin | 2019-09-05

Nawet spoko

Patryk Wójcik | 2019-09-03
Przeczytana: 03 września 2019

Sporo się działo, pionki zostały rozstawione na mapie. Królowie szaleją w królestwie. Co z tego wyniknie? Nie mogę się już doczekać kolejnej części. Świetnie budowane postacie, ciekawe zwroty akcji.

Kacper Majewski | 2019-08-19
Przeczytana: sierpień 2016

Świetne intrygi, masa wątków, kapitalne postacie.

Karolina | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Wciągająca

Ola3105 | 2019-08-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Co za emocje! Nie da się ocenić na mniej niż dziesięć gwiazdek. "Starcie królów" pochłonęło mnie bez reszty. Niemała w tym zasługa genialnych postaci, a przede wszystkim Tyriona Lannistera. Już za tego jednego bohatera powieści należy się najwyższa ocena. Rzadko spotyka się tak fascynującą osobowość - nawet w świecie literatury. Jest na razie moim niekwestionowanym ulubieńcem, ale kto wie, co przyniosą kolejne tomy? Tutaj nie ma przecież dobrych i złych, wszyscy zmieniają się pod wpływem trudnych doświadczeń. Jutro biegnę do biblioteki po kolejny tom!

Galfryd | 2019-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Drugi tom Sagi Lodu I Ognia w niczym nie ustępuje "jedynce" - mało, przerasta ją rozmachem fabularnym opowieści. Rozmachem, który jednak jeszcze jest przez autora trzymany żelazną ręką w porządku (w kolejnych tomach serii będzie z tym coraz większy kłopot).

W Westeros trwa wojna pomiędzy Lannisterami a wojskami Północy pod wodzą Robba Starka. Do Gry O Tron tymczasem dołączają bracia Baratheonowie, powszechnie uwielbiany młodszy Renly i posępny, ponury starszy Stannis. "Niepodległość"(poprzez najazd na terytoria Północy) ogłaszają Zelazne Wyspy - Theon Greyjoy zajmuje Winterfell i wprowadza tam okrutne okupacyjne rządy.

Na dalekim wschodzie Daenerys Targaryen dociera do Miasta Magów - Quarth, gdzie usiłuje pozyskać siły i środki mające wesprzeć jej kampanię powrotu dynastii na Zelazny Tron.

Na tle wydarzeń politycznych Martin przedstawia losy bohaterów swej historii. Jon Snow wraz z oddziałem Nocnej Straży udaje się w misji zwiadowczej za Mur. Bran Stark ucieka z zajętego...

Alumfelga | 2019-07-27

Seria wciąga coraz bardziej.

Młodzież czyta

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.

Serial „Gra o tron” wyprzedza książki. I co z tego?

Zakończony niedawno 6. sezon popularnej produkcji HBO był precedensowy w tym względzie, że stanowił ekranizację powieści, która się jeszcze nie ukazała. Czy aby na pewno jednak? Ta kwestia nie jest tak prostą, jak się wydaje. (Poniżej znajdziecie spoilery dotyczące książek i serialu.)