Tajemnica starego zegara

Okładka książki Tajemnica starego zegara Carolyn Keene
Okładka książki Tajemnica starego zegara
Carolyn Keene Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nancy Drew Mystery Stories (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nancy Drew Mystery Stories (tom 1)
The Secret of The Old Clock
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-10-30
2019-10-30
Maria Jaszczurowska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Seria książek o Nancy Drew to klasyka popkultury. możne nie jest tak sławna jak detektyw z Baker Street, ale chyba każdy ją kojarzy (choćby z kina czy telewizji).
Z ciekawości postanowiłem sięgnąć do źródeł - pierwszej książki o młodej detektyw, która w sposób beznadziejnie naiwny wpada na zagadkę zaginionego testamentu. Dalej idzie z górki i los rzuca jej pod nogi kolejne wskazówki oraz świadków. Za łatwo tez być nie może, więc pojawiają się czarne charaktery, postacie równie głębokie co kartka papieru na której je zapisano. Nie zaprzeczę na samym końcu pojawił się bardzo ciekawy problem, wykraczający poza czarno-biały schemat w jakim książka została napisana, po czym oczywiście został kompletnie zbagatelizowany i koniec jest tak słodki i uroczy, że bez insuliny radze do niego nie podchodzić.

Myślę, że dzieci do lat dziesięciu mogą być z książki zadowolone, chociaż nie wykluczam, że czas tej serii bezpowrotnie minął.

• 2015
  • Po angielsku
  • Posiadam - ebook
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Zaczęte - niedokończone

Dodaj cytat z książki Tajemnica starego zegara