Serwisy społecznościowe. Projektowanie

Designing for the Social Web
978-83-246-1965-8
angielski
Rafał

Jeszcze niedawno, aby stworzyć witrynę skupiającą jakąś społeczność, a do tego tętniącą życiem, wystarczyło założyć proste forum. Te czasy już się skończyły. W chwili obecnej projektanci prześcigają się w pomysłach mających jeden cel - zdobycie jak największej liczby użytkowników, aktywnie uczestniczących w życiu serwisu WWW. Co ciekawe, ciągle udaje im się zaskoczyć internautów nowymi rozwiązaniami. Może i Ty masz szansę zbudować stronę, która zdobędzie popularność i stanie się miejscem spotkań oraz dyskusji dla wielu osób?

Prawda, że to kuszące? Jednak najpierw musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań odnośnie funkcjonowania tego typu serwisów. W tej książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat cyklu życia aplikacji oraz zasad projektowania serwisów społecznościowych. Nauczysz się także identyfikować obiekty społeczne. Ponadto dowiesz się, jak stworzyć przyjazny system rejestracji, który nie będzie odstraszał użytkowników, oraz odkryjesz narzędzia pozwalające na analizę statystyk Twojego serwisu. Ta książka udziela odpowiedzi na jedno z najistotniejszych pytań: "Jak utrzymać zadowolenie i zaangażowanie użytkowników przez dłuższy czas?". Ty także poznaj odpowiedź!

Robert | 2010-10-31
Przeczytana: 31 października 2010

Książka ciekawa, aczkolwiek nierówna. Momentami niezwykle interesująca, chwilami jednak lekko nudnawa i trochę "jakby obok" - takie bynajmniej odniosłem wrażenie.

Najlepszym i najbardziej wartościowym rozdziałem w moim odczuciu jest rozdział traktujący o projektowaniu rejestracji - gdyby w takim duchu napisana była cała książka, byłoby pięć gwiazdek ;-) Rozdział ten przeczytałem zanim w ogóle zacząłem czytać książkę, przeczytałem go powtórnie w trakcie lektury i z całą pewnością powrócę do niego jeszcze nie raz.

Książka nie zawiera gotowych do wykorzystania skryptów / fragmentów kodu. Powiem więcej - o programowaniu w sensie stricte nie ma tutaj ani słowa. Zatem jeśli ktoś szuka właśnie tego, nie powinien po nią sięgać. Autor proponuje za to naprawdę wiele rozwiązań, wdrożenie których może być realną szansą na poprawę jakości interakcji społecznościowych w ramach prowadzonego serwisu. Osobiście znalazłem tutaj kilka ciekawych i naprawdę wartych rozważenia inspiracji.

Joanna Cosel | 2014-08-19
Michał Broda | 2013-03-03
Przeczytana: 31 marca 2013
Patryk Łodyga | 2012-11-26
Ewa | 2012-01-31
Na półkach: Przeczytane, UX.
Przeczytana: 12 sierpnia 2012
Hubert | 2011-06-26