Podręcznik dla superbohaterów. Tom 1: Podręcznik

Tłumaczenie: Marta Rey–Radlińska
Wydawnictwo: Debit
komiks dla dzieci
LubimyCzytać

Dynamiczna i emocjonująca opowieść o dziewczynce, która bierze sprawy w swoje ręce! Lisa zauważyła, że jedna z książek na półce lśni. Na grzbiecie widniał tytuł: „Podręcznik dla Superbohaterów”. Lisa miała wrażenie, jakby książka do niej przemawiała, prosiła by ją wziąć do ręki i przekartkować… Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Prześladuje ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka...

Lisa nie umie się odnaleźć w nowej szkole. Prześladuje ją banda chłopaków, przed którą dziewczynka codziennie ucieka do biblioteki. Pewnego dnia trafia tam na książkę, która opisuje, jak wyćwiczyć 101 supermocy, żeby zostać superbohaterem. Czy to naprawdę jest możliwe?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Paulina | 2019-10-15
Przeczytana: 01 października 2019

Bardzo ciekawa książka.Bogato ilustrowana i o ważnym temacie często pomijanym. Polecam.

Monika | 2019-10-12

Zachęcona świetnymi opiniami w mediach kupiłam dla 11-letniego synka, który niestety nie jest entuzjastą czytania:(Zatem staram się wyszukiwać wyjątkowe pozycje, aby rozbudzić w nim ciekawość. Zachwyciły go ilustracje i zaczął czytać. Byłam zdumiona, ponieważ po raz pierwszy w życiu przeczytał książkę w całości, za pierwszym podejściem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom. Brawo Debit! Doskonały format i tematyka! Świetny wybór! Dziękuję w imieniu swoim i Leona.
Szczerze polecam!

czytajzpati | 2019-10-11
Przeczytana: 06 października 2019

Książkę kupiłam dla mojej siostrzenicy, lat 7, i jestem zachwycona. Usiadła, zaczęła czytać i przepadła.
To się wcześniej nie zdarzało. Jak już skończyła, to od razu spytała kiedy druga część. A do zapalonych czytelniczek raczej nie należy. Bardzo się jej spodobała główna bohaterka. Ja się osobiście cieszę, że Ola wreszcie przeczytała coś z wypiekami na twarzy!

Olcia | 2019-10-11
Przeczytana: 08 października 2019

Zachęcona reklamą na Facebooku kupiłam tę książkę na prezent urodzinowy dla pewnej uroczej dziewięciolatki, a teraz spieszę z informacją, że prezent bardzo się podobał :). Liczę, że tomów będzie dużo, bo już niedługo kolejne okazje - mikołaj, święta... Świetny pomysł, by przez bogatą graficznie formę i prostą historię z bohaterką, z którą dzieci mogą się utożsamiać, dać rodzicom i wychowawcom pretekst do rozmowy o problemach, z którymi dzieci spotykają się (niestety!) na co dzień.

konto_usuniete | 2019-10-11
Przeczytana: 11 października 2019

Ta książka jest naprawdę świetna! Moja ośmioletnia siostra prosi o wspólne czytanie co wieczór i wciąż powtarza, że jest Lisą. Ja za to jestem zachwycomna przekazem jaki za sobą niesie ten tytuł. Czekamy na drugą część.

AnkaP | 2019-10-05
Przeczytana: 05 października 2019

Książkę kupiłam z myślą o wzmocnieniu samooceny dziecka lekturą i spotkał mnie całkowity zawód. Bogato zilustrowana książka (komiks?) zdawała się mieć idealną formę do zaciekawienia dziecka sprawą szkolnej przemocy.
Ciekawe zapowiedzi i PR zrobiły swoje, a co dostałam tak naprawdę? Błahą historyjkę o dziewczynce, która radziła sobie z problemami w snach, a nie w życiu codziennym. Pomysł znalezienia przez bohaterkę magicznej książki, która pomogłaby jej uporać się ze szkolnymi problemami wcale nie został wykorzystany. Prymitywna i bezsensowna opowiastka o złodziejach i okradzionym dziadku bardzo mnie rozczarowała. Nie podobał mi się zwrot o okradaniu "pomarszczonych staruszków"... można było delikatniej.
W tak krótkim tekście zaskoczyła mnie niechlujna korekta - na stronie 13. jest nieskończone zdanie, a na 35. tekst urwany, bez początku. A teksu w książce jest doprawdy niewiele.
Pomysł dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Patronaty tygodnia (30.09-06.10.2019)

W tym tygodniu czytelnicy złaknieni literackich nowości mogą przebierać i przebierać na księgarnianych półkach. Nowa powieść Iana McEwana, kontynuacja „Samotności w sieci”, trzeci tom „Opowieści z Wieloświata” czy historia wspinaczki na monumentalny El Capitan to tylko niektóre z ciekawie się zapowiadających pozycji.

Jesienne zapowiedzi wydawnicze

Z szaf powyciągane płaszcze i szaliki, liście na drzewach zaczynają się przepięknie złocić, a w parkach coraz częściej można zobaczyć dzieci z pasją rozłupujące kasztany. Słowem – nadchodzi jesień. A wraz z nią zapowiedzi wydawnicze, dzięki którym coraz dłuższe i zimniejsze wieczory będziemy mogli spędzić przy dobrej książce.