Gra ze śmiercią w tle

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-199-5
Gra, śmierć
espeja

Najnowszy thriller psychologiczny utalentowanej pisarki jest książką pełną misternie budowanego napięcia rodem z filmów Hitchcocka. Autorka bezlitośnie obnaża ciemne zakamarki ludzkiej duszy - fobie, obsesje i psychozy, które budują kolejne ogniwa łańcucha tragedii. "Gra ze śmiercią w tle" to nie tylko thriller, to przede wszystkim wnikliwa refleksja nad moralną kondycją człowieka. David i...

"Gra ze śmiercią w tle" to nie tylko thriller, to przede wszystkim wnikliwa refleksja nad moralną kondycją człowieka. David i Judy usiedli na dywanie. Między sobą ustawili talerz z grzankami. David swoją grzanką karmił Judy. Judy odgryzała kęs i gładziła się po brzuchu, że to takie smaczne. Potem Judy pozwalała Davidowi ugryźć kęs ze swojej grzanki i David gładził się po brzuchu, że to takie smaczne. David ugryzł kęs grzanki Judy i zamiast siebie pogłaskać po brzuchu, że takie smaczne, wyciągnął rękę i pogłaskał brzuch Judy. Judy roześmiała się. Ręka Davida z brzucha Judy przesunęła się na jej pierś. Judy strąciła rekę Davida. Ręka Davida ponownie chwyciła pierś Judy. "Zostaw, Davidzie, tak nie wolno!" - albo - "Zostaw mnie, Davidzie!" - chyba coś takiego zawołała Judy. David sięgnął po pierś Judy. Judy uderzyła go w rękę. Tego nie powinna robić. Błąd. David wstał. Rozdeptał talerz z kanapkami. Judy również wstała. Była zła. Zamachała w proteście rękoma. Coś szybko mówiła. Pewnie: "Jesteś niegrzeczny, Dawidzie. David szarpnął bluzką Judy. W jego silnych dłoniach materiał rozdarł się jak papier, odsłaniając białe piersi Judy, z różowymi sutkami. Nie nosiła stanika. Błąd..."

atram_78 | 2011-05-26
Przeczytana: 26 maja 2011

Ale książka!
Cudze chwalicie, swego nie znacie!Tak, tak! Pod pseudonimem Nancy Lane ukrywa się, moja ulubiona od dzisiaj, polska pisarka- Ewa Ostrowska! "Gra ze śmiercią w tle" to ostra jazda bez trzymanki! To wspaniały,niezwykle wciągający, świetnie napisany, momentami wstrząsający thriller psychologiczny!! Z naciskiem na psychologiczny właśnie! Nie mogłam się oderwać od tej książki! Czytałam zachłannie, kosztem snu i różnych obowiązków! Polecam tę powieść i jednocześnie ostrzegam, ponieważ "Gra ze śmiercią w tle" może wzbudzić w czytelniku skrajne emocje! Takie, jakich się nawet u siebie nie spodziewacie!

Anepor | 2011-12-19
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Zawsze najstraszniejsze dla mnie są historię, które mogły wydarzyć się na prawdę...ta mogła z całą pewnością...."Gra ze smiercią w tle" jest raczej dla czytelników o silnych nerwach i silnych żołądkach. Czasami jest niesmaczna i obrzydliwa, a mimo to pochłaniasz ją z wypiekami na twarzy. Ja nie mogłam się od niej oderwać.

Nika | 2014-04-05

Wystarczy zobaczyć film z lat 50tych "M jak morderstwo" Alfreda Hitchock'a, bądź remake z lat 90tych "Morderstwo doskonałe" - taka mała podpowiedź dla tych, którzy porównują książkę do "Piły"
Co do stylu pisania - argument, że pisarka z racji wieku powinna użyć bogatszego, czy bardziej wyrafinowanego słownictwa jest nie na miejscu.
Ksiażka zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Polecam.

poolinka | 2013-05-12

Gdzie tu Hitchcock? Może niech mi ktoś palcem pokaże, bo nie znalazłam go nigdzie w tej książce, a czytać po raz drugi nie zamierzam.
Czytając nie wiedziałam, że "Nancy Lane" to Ewa Ostrowska - starsza pani, której język powinien być znacznie bogatszy, biorąc pod uwagę fakt, że nie objęła jej (z racji dość zaawansowanego wieku) reforma edukacji. Tymczasem wszystkie kobiety to (z góry przepraszam, że posłużę się tak wyszukanym cytatem)"pieprzone dziwki" - sformułowanie pojawia się na tyle często, że kiedy pod koniec powieści główny bohater mówi o żonie jedynie "dziwka",do tego uroczego eufemizmu czytelnik sam w myślach dodaje odpowiedni, przytaczany już epitet. Po co tyle wylgaryzmów? Z pewnością nie po to, by uatrakcyjnić lekturę.
Książka opisuje rzeczywiście grę, tyle tylko, że jest ona raczej grą na nerwach. Powieść zionie bezsensowną nienawiścią, okrucieństwem rodem z "Piły", której, o ile wiem, pojawiający się w opiniach o książce Hitchcock nie nakręcił.
Pozycja...

Dominika S | 2013-03-03

Fabuła, bohaterowie, styl pisania REWELACJA! Książkę czyta się bardzo sprawnie i szybko, wzbudza ciekawość od pierwszej strony, a dreszcz emocji nie opuszcza nas do ostatniej. Książka została przeczytana przeze mnie dwa razy, ponieważ dopiero za drugim razem zwróciłam bardziej uwagę na szczegóły,detale. Czytając "Gre ze śmiercią w tle", wyobrażając sobie te wszystkie wstrząsające sceny, mamy wrażenie, że to scenariusz filmu rodem Alfred'a Hitchcock'a! Na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę.

Kar | 2012-02-27
Przeczytana: 16 lutego 2012

Po tytule i okładce spodziewałam się czegoś innego. Co dostałam? Kawał świetnej literatury. Dawno nie czytałam czegoś TAK dobrego. Jedno jest pewne - TAKIE historie nie są dla wszystkich, na pewno nie dla tych, którzy w literaturze szukają czegoś łatwego, lekkiego i przyjemnego. Jeżeli natomiast ktoś lubi tematykę "ciężką", musi przeczytać "Grę ze śmiercią w tle".
Bardzo polecam.

dziczzz | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Książka warta przeczytania. Sięgnęłam po nią już po raz trzeci i ta tym chyba się nie skończy. Niezwykle wciągająca, trudno się oderwać. Napięcie budowane stopniowo, dążące do makabrycznego zakończenia. Postaci nieoczywiste, każda barwna, każda posiadająca cechy mogące zadziwiać, czasem oburzać. Niezwykle interesujące dzieło!
Co do zarzutów odnośnie stylu pisania, to nie zgadzam się z tym, że język ma odzwierciedlać wiek autora. Książka miała być utrzymana w takich charakterze, postaci nie są bohaterami, którym sypią się kwiaty z ust, ale dzięki temu są one tak realistyczne. Mnie osobiście podoba się styl przyjęty przez autorkę, nie skupiam się na niepotrzebnej analizie wyszukanego słownictwa.
Polecam raz jeszcze! :)

Sylwia | 2011-07-15
Przeczytana: 19 lipca 2011

książka naprawdę godna polecenia.....

Elvira95 | 2016-02-10
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Wspaniała książka przedstawiająca jak bardzo my ludzie jesteśmy owładnięci różnorakimi fobiami. Ukazuje ogrom i potęgę miłości matki do dziecka, nie ważne jakie ono jest.
Ukazując ludzkie demony pokazuje nam teraźniejszy świat w jakim musimy funkcjonować i z jakim musimy się zmierzyć chcąc nie chcąc.

Agata Nieb | 2016-07-06