Project finance w inwestycjach infrastrukturalnych

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Polska w krótkim okresie winna bardzo aktywnie i na szeroką skalę zaangażować się w proces realizacji inwestycji infrastrukturalnych.Niewątpliwie podstawowym problemem,obok kwestii prawnych i organizacyjnych,w realizacji programu inwestycji infrastrukturalnych jest ich finansowanie. Celem książki jest pokazanie istoty Project Finance i określenie, z wykorzystaniem doświadczeń międzynarodowych,możliwości wykorzystania tej metody w inwestycjach infrastrukturalnych w Polsce. Ważnym i zarazem pilnym wyzwaniem dla decydentów jest poszukiwanie takich sposobów rozwoju infrastruktury,które pozwolą na zaspokojenie potrzeb.Wymaga to wprowadzenia do praktyki inwestycyjnej nowych rozwiązań finansowania,które zabezpieczałyby interes społeczności lokalnej,a także skutecznie umożliwiały dopływ środków finansowych do podmiotów prywatnych i instytucji na warunkach komercyjnych.Rozwiązaniem takim jest na pewno Project Finance pozostający w związku z aktualnymi trendami finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych w infrastrukturę na świecie. Project Finance w inwestycjach infrastrukturalnych powinno zainteresować ekonomistów zajmujących się problemami projektowania i finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych.Pozycja ta będzie potrzebna przedstawicielom świata biznesu,jak również pracownikom jednostek samorządu terytorialnego,planujących realizację wspólnych,publiczno-prywatnych zamierzeń inwestycyjnych.