GPS mózgu

Okładka książki GPS mózgu
Unni Eikeseth Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: #nauka popularnonaukowa
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Seria:
#nauka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323347224
Tłumacz:
Katarzyna Mosek
Tagi:
mózg praca naukowa
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
29 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2594
795

Na półkach: , , , , , ,

Jest to pierwsza moja książka z tej serii, ale na pewno nie ostatnia.
Książka opowiada o drodze jaką przebyło małżeństwo Edward i May-Britt Moserów od pierwszych fascynacji badaniami nad mózgiem, aż po nagrodę Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny za odkrycie komórek tworzący system nawigacyjny mózgu. Badania swoje prowadzili w małym ośrodku w Trondheim, a nie na prestiżowym uniwersytecie. Jednak mogli tego dokonać dzięki olbrzymieniu zaangażowaniu uczelni na której pracowali. Cichymi bohaterami tej książki są szczury, dzięki ich poświęceniu możliwe były te odkrycia. Książka jest nie tylko reportażem z przeprowadzanych całymi latami zresztą fascynujących doświadczeń i eksperymentów, wyciągania wniosków i korygowania następnych badań. Nie robiąc ze swych badań i wyników tych badań tajemnicy uzyskiwali pomoc z różnych stron świata i różnych specjalności. W tych badaniach strona techniczna, a więc miniaturyzacja elektrod wprowadzanych do mózgu szczurów, a później sczytywanie danych i obróbka komputerowa miały olbrzymią wagę. Książka też w bardzo ciekawy i prosty sposób objaśnia w jaki sposób wszystkie zwierzęta i człowiek orientuje się w przestani i zapamiętuje mapy tej przestrzeni . Poznajemy dwa ważne ośrodki w naszym mózgu hipokamp i korę śródwęchową i jak one pracują. Najważniejsze nie trzeba mieć jakiegokolwiek przygotowania i wiedzy medycznej aby zrozumieć przekazywaną wiedzę. Na końcu porusza ważny temat, choroby Alzheimera i śmierci poszczególnych neuronów. Nie byłabym sobą, gdybym nie poszukała utworów skomponowanych przez Bertila Palmara Jahansena.
Pasjonująca lektura, którą polecam wszystkim. Warto poznać jak funkcjonuje nasz mózg.

Jest to pierwsza moja książka z tej serii, ale na pewno nie ostatnia.
Książka opowiada o drodze jaką przebyło małżeństwo Edward i May-Britt Moserów od pierwszych fascynacji badaniami nad mózgiem, aż po nagrodę Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny za odkrycie komórek tworzący system nawigacyjny mózgu. Badania swoje prowadzili w małym ośrodku w Trondheim, a nie na ...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    162
  • Przeczytane
    35
  • Posiadam
    7
  • Popularnonaukowe
    4
  • 2022
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Popularnonaukowa
    2
  • Mózg
    2
  • Nauka
    2
  • Kolejka - Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki GPS mózgu


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne