Zuzia i zagadka Pani Labiryntu

Cykl: Detektyw Zuzia na tropie (tom 5)
Wydawnictwo: Skrzat
espeja

Tym razem Zuzia ze swoim ojcem, tajnym agentem Scotland Yardu, odwiedza zamek w Książu. Legenda głosi, że ukryto tam słynną Bursztynową Komnatę, której poszukuje również zbiegły z więzienia niebezpieczny naukowiec.

kobietazasciankowa | 2013-08-04

Dobra lektura dla dzieciaków.

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Dziś z ogromną przyjemnością chciałabym Wam polecić książkę z serii Detektyw Zuzia na tropie wydawnictwa Skrzat. Choć liczy ona sobie już kilka pozycji to dla mnie jest to pierwsze spotkanie z tytułową bohaterką Zuzią i jej przyjaciółmi. Muszę przyznać, że nie raz zerkałam na te książki i nie raz miałam na nie ochotę. I w zasadzie teraz po przeczytaniu tej części zastanawiam się co mnie powstrzymywało. Żałuję, że nie zaczęłam czytać ich wcześniej. No cóż... czas więc nadrabiać stracony czas ;)

Zuzia to bardzo mądra i odważna dziewczynka. Jej mama jest konserwatorką dzieł sztuki, a tata inspektorem Scotland Yardu. Doborowe towarzystwo, prawda? Tak więc na brak wrażeń Zuzia nie może narzekać. Podróżuje więc po całej Europie odwiedzając wiele ciekawych miejsc oraz poznając mnóstwo interesujących osób. Bawiąc się przy tym w małego detektywa. Bo przecież wszędzie czeka jakaś zagadka do rozwiązania, za każdym rogiem czai się tajemnica do odgadnięcia, lub sekret do odkrycia. Nasza Zuzia...

Magdalena | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Była to pierwsza książka z serii o Zuzi, jaka wpadła mi w ręce. Była lekka, ciekawa i miała tylko dwie wady. Pierwszą i ważniejszą było to, że tak szybko się skończyła. Siadłam z nią po obiedzie i zanim się obejrzałam, zdążyłam ją (przepraszam za brzydkie wyrażenie) połknąć w całości. Drugą mniejszą wadą było trochę zbyt szybkie przechodzenie od jednej grupy bohaterów i ich przygód do drugiej, ale mimo wszystko oceniam ją na solidną siódemkę z plusem.

Julia | 2011-01-09
Przeczytana: 2010 rok

Strasznie mi się podoba. był dreszczyk emocji przy jej czytaniu... Ale i tak extra!

stokrotka | 2011-11-25
Przeczytana: 15 listopada 2011