Polowanie

Okładka książki Polowanie Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Polowanie
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Muza Cykl: Kryształowi (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kryształowi (tom 3)
Muza
2019-10-02
2019-10-02

kontynuacja morza alkoholu, wulgaryzmów i seksu. niestety przez zdecydowaną większość tego tomu działo się dokładnie to samo, co w poprzednich. od momentu kontynuacji fragmentu, który był umieszczony już w pierwszej części faktycznie zrobiło się ciekawie. akcja stała się szybka i dynamiczna, czytelnika zalewają wręcz informacje kto tak naprawdę jest kim, z kim ma kontakty i co zrobił. zakończenie pozostawia niedosyt i pozwala na ułożenie własnej historii. zostawione jest jednak kilka wątków, które się urywają. seria nie porwała mnie wybitnie, żaden z bohaterów też nie wywoływał u mnie większych emocji, zakończenie 3 tomu było chyba jej najlepszym aspektem

Najlepsza z wszystkich części.

Najlepsza z wszystkich części.

📚"Kryształowi. Polowanie"
Joanna Opiat-Bojarska

3 tom Kryształowych trzyma poziom pozostałych🙂 Dużo się dzieje, ale momentami ta wielowątkowość trochę przeszkadza.

Szkoda, że nie ma kolejnych części, bo nie jestem usatysfakcjonowana zakończeniem i z chęcią sięgnęłabym po kolejne tomy😁

📚"Kryształowi. Polowanie"

• POLOWANIE • SERIA KRYSZTAŁOWI TOM 3
Joanna Opiat-Bojarska

Finał trylogii KRYSZTAŁOWI za mną. Była to intrygująca przygoda, o której zaraz Wam opowiem:)

Na kartach powieści "Polowanie" autorka przedstawiła skomplikowaną, kilkuwarstwową sprawę zamordowanego podczas policyjnego pościgu mężczyzny podejrzanego w sprawie zaginięcia Barbary Kruk. Czwórka obecnych przy zdarzeniu policjantów trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji, a sprawą zajmuje się Driver...

Warstwa kryminalna bardzo mi się podobała. Śledztwo było zagmatwane i biegło w nieoczywistym kierunku wymagając od czytelnika główkowania i snucia wielu domysłów. Za dużo jednak było tutaj tak zwanej prywaty, luzackich dialogów funcjonariuszy i mało istotnych dla fabuły niuansów. Czułam się niepotrzebnie odrywana od śledztwa, a to ono stanowi największy walor tej książki.
W tej serii lubię wątek FRENDS WITH BENEFITS, czyli skomplikowaną relację pomiedzy Driverem a Paulą, która w teorii powinna być jasna i klarowna dla obojga z nich. Bez zobowiązań. Bez miłości. Bez odpowiedzialności. PO PROSTU FUCK FREND. Ta powieść pokazuje jednak, że na dłuższą metę takie relacje czysto łóżkowe bywają toksyczne. Powodują utrzymywanie swych uczuć na wodzy i gnicie od środka. Bardzo ciekawa byłam jak autorka poprowadzi losy tych dwojga, którzy mocno mają się ku sobie, ale nie potrafią się do tego przyznać...

Klasycznie już, jak w poprzednich częściach- autorka nie oszczędza głownego bohatera.
Oprócz jego miłosnych perypetii i łóżkowych podbojów jesteśmy świadkami również jego słownych przepychanek z ex żoną i codziennych problemów związanych z synem. Na domiar złego do BSWP podysłane są anonimy, których ofiarą jest właśnie Driver. Wiecznie na świeczniku, wiecznie wplątany w jakieś kłopoty. Czy i tym razem jest niewinny?

Seria KRYSZTAŁOWI to brutalny obraz pracy policji, do którego Joanna Opiat Bojarska zaprasza nas za kulisy, by przekonać się, że słowo "lojalność" jest tutaj obce, a pies psu często jest wilkiem.. Jeśli lubicie pędzącą akcję, dużo przekleństw, ciekawą warstwę kryminalną i głównego bohatera w stylu bad boya to ta seria jest dla Was!

• POLOWANIE • SERIA KRYSZTAŁOWI TOM 3
Joanna Opiat-Bojarska

Powiem szczerze szkoda, że ta książka nie zaczyna serii. W porownaniu z poprzednimi najlepiej spędzony czas i według mnie najlepiej napisana. Na moją ocenę może wpływa fakt, że kojarzę historię na której autorka wzorowa jeden z wątków ( tak myślę🤭). A mianowicie chodzi o zaginięcie kobiety która była agentem nieruchomości, była w ciąży i zaginęła. Nie pamiętam czy zostało to wyjaśnione 🤔
A jeżeli chodzi o książkę to akcja w niej toczy się bardziej dynamicznie, jest bardziej przejrzysta, nawet przekleństw jakby mniej. Oczywiście nie jest wolna od wad, ale kto ich nie ma 😉
Podsumowując całość serii to pierwsze dwie części sprawiały mi swego rodzaju trudność w odbiorze ze względu na wielowątkowość i to w jaki sposób te wątki się łączą. Wydawało mi się też, że dużo scen było przeciąganych. Trzecia część na szczęście jest jakby klamrą poprzedniczek, ale zakończenie nasuwa pytanie kiedy kolejna część?

Czasem robimy to, co trzeba, nie to co chcemy

Czasem robimy to, co trzeba, nie to co chcemy

W Poznaniu znika w tajemniczych okolicznościach młoda kobieta, Barbara Kruk. Policja szybko wpada na trop podejrzanego mężczyzny, który ucieka. W trakcie ucieczki mężczyzna ginie z rąk policji. Sprawa trafia do Biura Spraw Wewnętrznych Policji, a dokładniej na biurko Drivera. W pościgu brało udział czworo policjantów. Wyjaśnienia zdarzenia całej czwórki są spójne i do bólu logiczne. Co oczywiście kryształowym wydaje się podejrzane, bo przecież każdy z nich widział to zdarzenie z innej perspektywy, a mimo to zeznają dokładnie tak samo. Wszystko zaczyna się jeszcze bardziej gmatwać, kiedy policjantka z tej czwórki ginie pod kołami pociągu. Już nie wiadomo kto mówi prawdę, kto kogo kryje i dlaczego.

W tym samym czasie do BSWP wpływają kolejne anonimy. Komuś bardzo zależy, żeby ich ofiarą był Driver. Zaczyna się też medialna nagonka na niego, która skończy się tragicznie. Pytanie brzmi dla kogo? Komu tak bardzo zależy na pogrążeniu funkcjonariusza?

Po raz kolejny zagłębiam się w brutalny świat, który przedstawia nam autorka. Akcja książki jak zawsze rozpoczyna się już na samym początku i nie zwalnia do samego końca. A za takie zakończenie to powinnam się obrazić. Przecież my nadal nie wiemy co dalej! Chyba że Pani Joasia ma w planach napisać kolejny tomik, a nam nie chce się do tego przyznać? Wszystko wskazuje na to, że ciąg dalszy będzie.

Chyba wszystko co miałam napisać na temat tej trylogii już napisałam. Jedynie co mogę dodać to, że trzeba ją czytać chronologicznie, po kolei. Inaczej pogubicie się w wątkach i nie będziecie wiedzieć co, jak i dlaczego tak się dzieje a nie inaczej.

Cała trylogia to ostra jazda w świecie gdzie nie ma reguł, a jedyne co jest ważne to władza, wpływy i pieniądze, za które można kupić każdego.

Polecam

124/2021 (E)

124/2021 (E)

Och jak ja się bałam sięgając po tą trzecią cześć. Myślałam że się będę nudzić, że spadnie poziom ciekawości tak zwanego co dalej... ale nie wszystko było w najlepszym porządku. Polecam, ciekawa fabuła. Dziękuję pani Asiu.

Trylogia "Kryształowi" czyli funkcjonariusze BSWP pokazuje, że policjanci uczciwi czesto nie są, chodz powinni. Krysztalowi tez maja swoje za uszami, a człowiek jest czlowiekiem i czasem po trupach dąży do celu. W przenosni i doslownie. Życie krysztalowe nie jest, ale mozna się starać przekonać innycj, że akurat nasze jest. Kto okaże się bardziej kryształowy? O czy w ogóle da się być zawsze krysztalowym?

• Kryminał

Joanna Opiat-Bojarska Polowanie Zobacz więcej