Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 2

Okładka książki Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 2 Ewa Pirce
Okładka książki Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 2
Ewa Pirce Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dopóki nie zajdzie słońce (tom 2) Seria: Współcześni bohaterowie literatura obyczajowa, romans
Dopóki nie zajdzie słońce (tom 2)
Współcześni bohaterowie
NieZwykłe
2019-11-20
2019-11-20

7/2024

Samuel Remsey i jego dalsze losy. Polecam dylogię.

7/2024

Samuel Remsey i jego dalsze losy. Polecam dylogię.

Nigdy bym się nie spodziewała takiej fabuły i zakończenia, który mnie zachwycił. Jedna z moich ulubionych książek.

Uwielbiam ❤
Nie ma nic więcej do dodania 😁😁

Uwielbiam ❤
Nie ma nic więcej do dodania 😁😁

Tom drugi powieści "Dopóki nie zajdzie słońce" Ewy Pirce opowiada o dalszych losach Samuela, Jessie, Alexa, Evy i dziewczynek. Przyjemnie było się z nimi znowu spotkać, choć przyznaję mam trochę mieszane uczucia do tej książki.

Na początku napiszę co mi się nie spodobało. Mianowicie - zachowanie Jessie niczym Rose z Titanica, dzięki której Jack nie mógł się skupić na ratowaniu siebie, bo musiał myśleć o niej. Ten zarzut dotyczy bohaterki oczywiście nie książki, ale zirytowało mnie to bardzo.

Po drugie nie znoszę jak ktoś nie ma problemu i sobie go stwarza, żeby po prostu mieć problem. I to już trochę sprawka autorki, bo mam wrażenie, że w pewnym momencie zabrakło pomysłu na dalszą część książki, której akcja tak naprawdę skończyła się na początku drugiej połowy.

Na plus na pewno przemawiają do mnie dialogi. Lubię cięte języki i kilka razy naprawdę się szczerze zaśmiałam.

Siostry Sama zostały bardzo fajnie wykreowane i budziły moją szczerą sympatię i kiedy występowały to chyba były moje ulubione momenty tego tomu drugiego.

Całą serię uważam za fajną i ciekawą, jednak tom pierwszy zdecydowanie lepszy.

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam się zapoznać z tworczością Pani Ewy. Niestety spotkało mnie ogromne rozczarowanie,które rosło wraz z każdą kolejną przeczytana książka. Wszystko pisane na jedno kopyto bez ładu i składu. W środowisku typowych Karyn, Dżesik i Brajanków, może się to podobać. Opisane historie bardzo przewidywalne, niczym niezaskakujące, nudne. Niewarto tracić czasu ani pieniędzy na to ani żadne inne badziewie, które wyszło spod palca Pani Ewy. Serdecznie nie polecam

Mi osobiście druga część nie podeszła. Przez mniej więcej pół książki działa się akcja - momentami mega absurdalna a potem nagle przepaść nie działo się praktycznie nic. Brakowało tego "czegoś" z pierwszej części.

Tym razem druga część zdecydowanie lepsza. Totalne przeciwieństwo części I. Początek trochę ciągnący się, powtarzalne sytuacje, ale jak już się rozkręciło to nie można było się oderwać.

Kontynuacja przygód Samuela i Jessici. Powieść zaczyna się od porwania najmłodszej z sióstr Samuela Lucy. Nasz bohater dość ciężko znosi ta sytuację. Na początku o wszystko obwinia Jessie, pod której opieką była dziewczynka. Dopiero jak widzi w jakim stanie po tym wydarzeniu jest Jess, wierzy, że zrobiła wszystko co w jej mocy, aby ochronić Lucy.
W pomoc w znalezieniu dziecka Sam angażuje wojsko, w którym pracował.
Po całym przykrym zdarzeniu Sam postanawia poświęcić się rodzinie i zapewnić siostrą godna przyszłość. Tym samym zrywa z Jessie, sprzedaje dom i przeprowadza się.
W tej części poznajemy więcej szczegółów z przeszłości Jessici, która łatwa nie była.
Oboje wiele przeszli w dotychczasowym życiu, czy czeka ich szczęśliwa przyszłość. Czy są w stanie dotrzeć do siebie, pomimo zawiłości? Czy są w stanie pokochać?
Powiem Wam dobre to było, potrzebowałam takiej książki w której dużo się dzieje. Można się uśmiechnąć podczas czytania, ale i łez nie brakowało.

W pomoc w znalezieniu...

Po nieudolnej pierwszej części, sięgnęłam po drugą. Końcówka pierwszego tomu dawała nadzieję na urozmaicenie akcji, a więc dałam szansę i kolejnej części. Muszę przyznać, że fabularnie bardziej podobała mi się druga część. Jednak bohaterowie tak samo mnie nie przekonali jak w części pierwszej. Ich decyzje były momentami nielogiczne i zakrawały o chorobę dwubiegunową. Przyciąganie i odpychanie i tak cały czas. Takie coś jest fajne, ale nie na dłuższą metę, tym bardziej jak bohaterowie zaczęli być świadom swoich uczuć i swojej miłości, a na siłę robili sobie krzywdę z bliżej nieokreślonych powodów.
No niestety nie moja książka, mimo, że autorka bardzo fajny pisze, ma bogate słownictwo i dobrze nim manewruje.

Cudowna historia o walce z demonami i miłości, która potrafi je pokonać

Cudowna historia o walce z demonami i miłości, która potrafi je pokonać