Nierozłączki. Heca z opiekunką

Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Cykl: Nierozłączki (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ivy and Bean Take Care of the Babysitter
meteor2017

ALARM! Pestka dowiedziała się właśnie, że rodzice zamierzają zostawić ją na całe popołudnie z Anką, okropną starszą siostrą. Co robić? Czy Pestka ma siedzieć grzecznie na kanapie w salonie i przestrzegać siostrzanych zasad? A może powinna upleść drabinkę linową i wyjść po niej przez okno? Co za niemądre pytanie. Pestce potrzebna jest i lina, i kryjówka, przede wszystkim jednak – potrzebna jest jej Lilka. Wspólnie dziewczynki wpadną na to, co należy zrobić, żeby popołudnie z kiepską opiekunką zamieniło się w świetną zabawę.

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Northman | 2019-09-18
Przeczytana: 10 września 2019

Gdy niania jest nudna… ;)

Troszkę ominięta przeze mnie – przynajmniej do tej pory - seria o dwóch uroczych przyjaciółkach, które tyle samo czasu spędzają na psotach co na dobrej zabawie ;) Biję się niniejszym w pierś i co prędzej nadrabiam serię, a na pierwszy ogień idzie jej nowa odsłona pt. „Heca z opiekunką” :)

Lila i Pestka to przyjaciółki jak się patrzy. Z początku nie za bardzo za sobą przepadały, jednakże przez splot okoliczności przekonały się zarówno do siebie, jak i do tego, że jedna dla drugiej (nie tylko jako towarzystwo) wcale nie jest taka zła. Obie dziewczynki mają po 7 lat – wiek idealny na nawiązanie pierwszych przyjaźni ;) Tylko co wyniknie z połączenia temperamentów dwóch psotnic?

Wyniknie z tego czasem coś dobrego, czasem złego, ale na pewno coś śmiesznego ;) I z całą pewnością każda kolejna przygoda dziewczynek będzie dla nich nową nauką i nowym doświadczeniem. Nie inaczej jest i tym razem. Pestka dostała od rodziców zapowiedź, że całe popołudnie spędzi (z...

Wkp | 2019-09-18

PESTKA SAMA W DOMU

To już czwarty tom serii „Nierozłączki”. Kto czytał poprzednie trzy, po ten także z pewnością sięgnie bez wahania. Ale jeśli jeszcze nie znacie tego sympatycznego cyklu dla młodych czytelników – nie tylko płci pięknej – to warto byście zwrócili na niego uwagę. Dlaczego? Bo to kawał dobrej, mądrej opowieści nie tylko dla młodych czytelników, która ma swój urok i dostarcza naprawdę miłej, uroczo zilustrowanej rozrywki.

Jeśli nie czytaliście trzech poprzednich tomów, w skrócie rzecz traktuje o Lilce i Pestce, dwóch siedmioletnich dziewczynkach, które wcale nie chciały się polubić. Jak to jednak w życiu bywa, los miał wobec nich swoje plany. Zaprzyjaźniły się i teraz śmiało można nazwać je nierozłącznymi.
Co tym razem stanie się ich udziałem? Kiedy pod domem Zosi W. pojawia się góra piachu, Lilka i Pestka nie zamierzają siedzieć spokojnie tylko chcą wykorzystać to miejsce do jak najlepszej zabawy, póki nie zniknie. Gdy jednak ostatecznie nie wszystko idzie po myśli...

Patronaty tygodnia (23-29.09.2019)

Wydawnictwa nie dają czytelnikom odpocząć po zeszłotygodniowej klęsce urodzaju. Nasze pomarańczowe logotypy znajdziecie między innymi na nowych powieściach Samanthy Shannon i Jakuba Małeckiego, które swoje premiery miały w zeszłym tygodniu. A także na kolejnych książkach z cyklu „Nierozłączki” i na nowości, którą osobiście poleca prezes lubimyczytac.pl. W tym tygodniu każdy czytelnik znajdzie dla siebie coś dobrego.

O sile pierwszych przyjaźni i mocy wyobraźni

Jeśli jeszcze nie znacie Lilki i Pestki, najwyższy czas to zmienić! Właśnie ukazały się kolejne dwa tomy przygód „Nierozłączek” – dziewczynek z sąsiedztwa, które choć na pierwszy rzut oka dzieli wszystko, to każdą wolną chwilę spędzają razem. I razem rozrabiają! Bo mają głowy pełne szalonych pomysłów.