Koniec warty

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Bill Hodges (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
End of Watch
Marczewek

W Sali nr 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego. Czy leżący w niej pacjent, Brady Hartsfield, słynny Zabójca z Mercedesa, jest rzeczywiście tylko niezdolnym do kontaktu ze światem „warzywkiem” i – jak twierdzą lekarze – nie ma szans na poprawę? Detektyw Bill Hodges jakoś w to nie wierzy, a jego podejrzenia nasilają się, gdy dochodzi do samobójstw ludzi,...

W Sali nr 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego.

Detektyw Bill Hodges jakoś w to nie wierzy, a jego podejrzenia nasilają się, gdy dochodzi do samobójstw ludzi, którzy przed sześcioma laty ucierpieli podczas Masakry Mercedesem. I nie myli się. Harsfield nie tylko odzyskał pełnię władz umysłowych, ale i odkrył w sobie nowe zdolności: telekinezy oraz wnikania w umysły innych ludzi. A to w przypadku psychopaty może się okazać tragiczne w skutkach.

źródło opisu: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/koniec-warty/

źródło okładki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/koniec-warty/

gibon80 | 2019-08-30
Przeczytana: 14 czerwca 2016

lekko zawiedziony takim zakończeniem cyklu, ale książka dobra.

malami0610 | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

,,Koniec Warty'' to bardzo poprawne i spójne zakończenie trylogii o detektywie Billu Hodgesie. Tutaj autor podsumowuje całość i dopina wszystkie wątki, domyka wszystkie drzwi. Nie znajdziemy tutaj też spektakularnego zakończenia. Rozstałam się z bohaterami ze łzami w oczach.
W ,,Koniec Warty'' pojawia się to czego brakowało mi w poprzednich dwóch tomach trylogii-Kingowego znaku firmowego, czyli nadnaturalnych elementów. Telekineza? Hipnoza? Wnikanie w umysły innych ludzi?
Jak ktoś znajdujący się w stanie wegetatywnym staje się Królem Samobójców?
,,-Ludzki mózg składa się z około stu miliardów komórek nerwowych. Komórki w twoim ośrodku Broki zostały poważnie uszkodzone, ale się wyleczyły. Ba, tworzą nowe neurony, jakich jeszcze nigdy nie widziałem. Pewnego dnia staniesz się sławny nie jako człowiek, który odebrał innym życie, ale ktoś, komu zawdzięcza się jego ratowanie''-dr Babineau
Czy aby na pewno?
Zachęcam, aby przeczytać i się przekonać ;)

Piotr | 2019-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Koszmarek. Chyba najsłabsza z książek Kinga - głupiutka od początku do końca, z niewiarygodnymi bohaterami, którzy zwyczajnie irytują. Wymęczone.

Szermierz | 2019-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2019

Wspaniała książka kończąca cykl o panu mercedesie.

Justyna | 2019-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Trzecia ostatnia część przygód trójki przyjaciół. Książka bardzo fajna, czyta się szybko, jest akcja. Polecam wszystkim

Zosia Samosia | 2019-07-08

Przywiązałam się do Billa Hodgesa. Moim zdaniem był to najlepszy bohater, jakiego mógł stworzyć King. Książka typowo w jego stylu, a z Kingiem jest tak: albo go pokochasz, albo znienawidzisz. Szczerze polecam.

Innekarta | 2019-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Ostatnia książka z serii o Kermicie Billu Hodgesie. W tej części Brady Hartsfield przechodzi sam siebie. Pomimo iż leży sparaliżowany w szpitalu przechodzi na najwyższy możliwy poziom informatyki, hipnozy i telekinezy. Połączenie tych mocy nadaje mu demonicznego charakteru. Ta cześć od początku chyli się ku końcowi trylogii. Widać w niej niezatrzymany upływ czasu. Śledztwo jest przeprowadzone z zaledwie 4 dni. Bill wraz z Holly jak zawsze dają radę. Ta część jest najbardziej zbliżona do twórczości Kinga a więc jest w niej wiele elementów fantasy. Mordercze urządzenia, masowe samobójstwa i przejmowanie tożsamości wspaniale oddają klimat grozy. Wydarzenia spójnie przechodzą do punktu kulminacyjnego po którym wiemy, że nastąpił Koniec Warty.

PiotrC | 2019-06-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Miało być bez paranormalnych ecie-pecie, a wyszło jak zwykle. Kciuk w dół.

Karol | 2019-06-09

Ja wiem że to S.King i On te swoje para nienormalne sprawy traktuję jak coś normalnego ale myślałem że ja już zaczął Pana Mercedesa,sensacyjną książkę to tak tez skończy a nagle Brady...... ech,to nie dla mnie jednak :(

EddieGrey | 2019-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Spodziewałem się mocniejszego zakończenia, cóż dostałem, coś innego. Młodych bohaterów, których losy znów się zejdą w nowej książce Króla horroru.