Twisted

angielski
Nina

BEFORE YOU READ THIS BOOK
I WANT YOU TO KNOW THREE THINGS:

1. The police are looking to charge me with murder.
2. No one knows who I am. Or how I did it.
3. If you think you've found me. I'm coming for you next.

After you've read this book, you'll know: the truth is far more twisted...

źródło opisu: Orion

źródło okładki: Orion

oceniam_po_opisie | 2019-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

Możecie mi wierzyć lub nie, ale ta powieść to prawdziwa BOMBA!

I konia z rzędem temu, kogo autorowi nie uda się wkręcić.

J.T.LeBeau to autor bestsellerowych kryminałów. Jego brutalne historie robią wrażenie na czytelnikach na całym świecie, zaś postać samego mężczyzny pozostaje tajemnicą. Nikt nie wie, kim on jest, nikt nigdy go nie widział a wszelkie próby wytropienia LeBeau kończą się niepowodzeniem.

W małym miasteczku Port Lonely - paradoksalnie samotnie żyje Maria - żona Paula Coopera. Kobietę przytłaczają częste wyjazdy służbowe męża, jest zmęczona przebywaniem w pojedynkę w domu i znajduje sobie kochanka. Po jednej z upojnych chwil spędzonych w ramionach Daryla kobieta przypadkowo znajduje wyciąg z konta bankowego Paula. Widząc na nim pokaźną sumkę jest zszokowana i wściekła. A gdy nieco później uświadamia sobie, że jej mąż może być powiązany z tajemniczym pisarzem wpada w szał i postanawia go ukarać. Razem z kochankiem knują intrygę, która ma zdemaskować Paula i zapewnić...

Matylda Saresta | 2019-08-22

Odłożona. Narracja zniechęcająca.

kryminalnatalerzu | 2019-08-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Książka „Wkręceni” Steve’a Cavanagha opowiada historię o słynnym, a zarazem tajemniczym pisarzu J. T. LeBeau. Tak po prawdzie „Wkręceni” to książka w książce – na stronie tytułowej widnieje nazwisko J.T.LeBeau, a w notce „od autora” poprzedzającą powieść, autor wita nas słowami „nie wierzcie w ani jedno słowo, które przeczytacie”, co już na samym początku mocno miesza w głowie 😊
Maria, żona Paula, odkrywa przypadkiem wyciągi z konta bankowego męża – okazuje się że są milionerami, o czym kobieta nie miała pojęcia. Te odkrycie motywuje Marię do zostawiania męża i rozpoczęcia nowego życia z kochankiem Derylem, jednak kobieta nie chce rezygnować z pieniędzy. Razem z Derylem podejrzewają, że to właśnie Paul kryje się pod pseudonimem znanego pisarza kryminałów i tą informacją chcą zagrać, by dostać część pieniędzy. Plan jest dobry i sprytny, jednak czy uda im się go przeprowadzić z sukcesem?

Od razu przyznam się, że książka mnie zaskoczyła. To dobry thriller, czyta się szybko i...

aneta_taka | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

J.T. LeBeau zawładnął światem czytelniczym. Brutalny realizm książkowych scen robi wrażenie. Nic zatem dziwnego, że sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Jednak nikt, nigdy nie widział autora. On sam nigdy się nie ujawnił, ani nie spotkał z czytelnikami, nie udzielił wywiadu i nie podpisał żadnej książki.
W małym, prowincjonalnym miasteczku żyje para. On jest managerem, ona prowadzi dom i czując się samotną znajduje kochanka. Pewnego dnia zupełnie nieświadomie kobieta znajduje wyciąg z konta swojego męża. Jest zszokowana widniejąca tam sumą. Jeszcze bardziej przeraża ją ten fakt, kiedy odkrywa związek swojego męża z tajemniczym pisarzem LeBeau.
Prawda zaczyna przerażać...
🔫📚
Książki z zagadką mają to do siebie, że prędzej czy później czytelnik domyśla się zakończenia. Prawda? Nie tym razem kochani.
Pełna zagadek, zaskakujących zwrotów akcji. Po prostu niesamowita. Nikt chyba jeszcze nie wywiódł mnie tak w pole. Nikt nie zmusił by mój mózg pracował na tak wysokich obrotach....

iniainiainia | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Przed długim weekedem wydawnictwo Albatros zrobiło mi niespodziankę, przysłało swoją najnowszą książkę „Wkręceni” Steve Cavanagh i zaczęło się.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mała tajemnica może zmienić życie? Tak się dzieje w tej książce.

Główni bohaterowie to małżeństwo Maria i Paul Cooper, który zaczynają nowe życie w spokojnym miasteczku Port Lonely.

Dla Marii jest to samotne życie. Mąż często wyjeżdża służbowo z klientami, w weekendy z kolegami na golfa. Gdy wraca jest zbyt zmęczony, by spędzać z nią czas. Kobieta czuje się bardzo samotna. I wtedy poznaje Daryla, kelnera i instruktora nurkowania i zaczyna z nim romansować.

Przypadkowo Maria odkrywa tajemnicze przelewy, które jej mąż otrzymuje na swoje drugie konto. Po małym dochodzeniu dochodzi do wniosku, że Paul to znany pisarz, autor najbardziej poczytnych kryminałów na świecie. L.T.LeBeau. I postanawia zmienić swoje życie i ukarać męża.

A sam L.T.LeBeau pisze w swojej książce:
Zanim przeczytasz tę książkę, musisz...

natala_reads | 2019-08-17

Paul Cooper jest bardzo specyficznym mężczyzną. Posiada wiele tajemnic, co powoduje, że w oczach swojej małżonki ma kilka oblicz. Odsunął ją od siebie, przez co ta czuje się niedowartościowaną, samotną i bezużyteczną kobietą. Maria poznaje Daryla. To on sprawił, że na nowo poczuła się kobietą i dzięki niemu, każda jej potrzeba została zaspokojona.
Niewinny romans wymyka się spod kontroli. Daryl staje się dla niej ważną osobą. Zdezorientowana nie wie co robić - zakończyć romans i wrócić do męża, czy zostawić męża i zostać z kochankiem.
Jej wątpliwości zostają rozwiane, kiedy przypadkiem znajduje mocne dowody na to, że jej mąż nie jest tym, za kogo go miała. Okazuje się, że w ogóle go nie zna.
Pewnego dnia ktoś w dziwny sposób włamuje się do domu Cooperów. Policja nie wie kogo szukać, jak i dlaczego doszło do włamania, a cała sprawa zbiega się z niewyjaśnionym i niezakończonym morderstwem pewnej kobiety sprzed kilku lat.

Wow! Brakowało mi ostatnio dobrego thrillera. I wiecie co??...

cutevmuffin | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Bez wątpienia tytuł powieści absolutnie zasługuje na swoją nazwę!

Wielokrotnie nagradzany pisarz kryminałów, Steve Cavanagh, zarówno delikatnie satyruje gatunek thrillerów psychologicznych, których popyt w ostatnich latach gwałtownie wzrósł zarówno wśród czytelników, jak i wydawców, jednocześnie uwzględnia jak najwięcej zwrotów akcji. Jest to powieść z raczej trafnym tytułem „Wkręceni”, chociaż Cavanagh po prostu nie może się oprzeć poślizgnięciu w nawiązaniu do Eddiego Flynna, gorącego prawnika z jego trwającej serii.

JT LeBeau jest pisarzem thrillerów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i sprzedażą swoich książek, ale nikt nie wie, kim jest, pomimo licznych prób odkrycia przez media, wydawców i innych. Sława i rozgłos krążą wokół jego umiejętności pisania i knowania morderczych zwrotów akcji, których nikt nigdy nie widzi.

Powieść rozpoczyna się od kuszącego oświadczenia LeBeau:

Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy:
Po pierwsze, szuka mnie policja,...