Spotkanie

Seria: Pan Kuleczka
Wydawnictwo: Media Rodzina

Trzecia część przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk-Bzyk. Ci, którzy poznali już tę sympatyczną gromadkę, z niecierpliwością otworzą książkę. Nowi czytelnicy też na pewno nie pożałują, a potem zechcą szybko nadrobić zaległości, czyli przeczytać Pana Kuleczkę i Pana Kuleczkę. Skrzydła - wszystkie książeczki z przepięknymi ilustracjami Elżbiety...

Nowi czytelnicy też na pewno nie pożałują, a potem zechcą szybko nadrobić zaległości, czyli przeczytać Pana Kuleczkę i Pana Kuleczkę. Skrzydła - wszystkie książeczki z przepięknymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pan_kuleczka

naczynie_gliniane | 2010-02-10

Tytułowy bohater to starszy pan, który jest okrągły jak balonik. To ciekawa postać! Gdy jego trzej podopieczni – kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk – zawzięcie coś omawiają, kłócą się, Pan Kuleczka milczy. Wiernie towarzyszy we wszystkich wyprawach, odkryciach, spotkaniach, jednak zasadniczo – mimo że seria nosi jego imię – stoi gdzieś z boku. Pozwala na doświadczenia. Odzywa się dopiero, gdy mali bohaterowie nie znajdują wyjścia albo proszą go o pomoc. I wtedy okazuje się, jak bardzo jest mądry, a jego odpowiedzi wyważone. Urzeka ciepłem i spokojem. Nie dziwi więc, że Katastrofa, Pypeć i Bzyk-Bzyk tak do niego lgną. Pan Kuleczka to figura dojrzałego, doświadczonego opiekuna.
Kaczka, pies i mucha są nie mniej wyraziste. W ich przypadku dominuje jednak element humorystyczny. Katastrofa jest rozgadana, wiecznie gdzieś wściubiająca nos i w gruncie rzeczy niezadowolona. Pypeć to postać zdecydowanie spokojniejsza, potrafi być cierpliwy i we wszystkim dojrzeć pozytywy. Choć...

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

Rewelacja.
Mój syn uwielbia kiedy czytam tę książeczkę.
Kaczka Katastrofa, to moja ulubienica :)

telrhosien | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Nie znałam wcześniej tej książki ani bohatera. Muszę powiedzieć, że mnie i synkowi przypadła do gustu. Zawiera ciepłe, lekkie opowiastki - w sam raz do czytania przed snem. Ma cudnych bohaterów - ciepłego, grubawego Pana Kuleczkę, muchę Bzyk-Bzyk, psa Pypcia i najzabawniejszą - kaczkę Katastrofę. Każda opowiastka ilustrowana jest obrazkami przypominającymi akwarele i każda coś dziecko uczy, coś objaśnia.

Świetne dla kilkulatków.

LenaU | 2014-12-30
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Bardzo ciekawa i warta pozycja dla każdego dziecka. W wersji audiobook wyobraźnia jeszcze bardziej się wyostrza dzięki głosowi i aktorstwu Krzysztofa Globisza. wiele ciekawych, wyrazistych postaci uwikłanych w sytuacje dnia codziennego. Ich przemyślenia, takie na poziomie dziecka urzekają prostotą i mądrością. Serdecznie polecam. Lektura na wiele miłych chwil z dzieckiem.

MagicDragon | 2017-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2017