Kuglarz

Cykl: Opowieści z Wieloświata (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
urban fantasy
aleqsia

Wszystkie drogi prowadzą do piekła… Sięgnij po trzeci tom niezwykłego cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”! We Wrocławiu znów zaroiło się od zmór, demonów i nosicieli klątw. Zbliża się rok przestępny i złowieszczy układ gwiazd, który towarzyszył największym konfliktom w historii. Równowaga między światami jest zachwiana, a w oddzielających je barierach powstają kolejne wyrwy. Upadłe...

We Wrocławiu znów zaroiło się od zmór, demonów i nosicieli klątw. Zbliża się rok przestępny i złowieszczy układ gwiazd, który towarzyszył największym konfliktom w historii. Równowaga między światami jest zachwiana, a w oddzielających je barierach powstają kolejne wyrwy. Upadłe Istoty pragną przedostać się do wymiaru żywych i uwolnić zakazaną moc – aby zapobiec katastrofie, która może doprowadzić do Armagedonu, osłabieni anielscy Strażnicy muszą polegać na pomocy ludzi. U rozwierających się nad Ślężą wrót stoi już dawny, krwawy bożek...
Jasna, Anastazja i ich towarzysze mają szansę odkupić winy i pokonać swoje klątwy, lecz każda decyzja wymaga poświęcenia – swoich wartości, przyjaciół lub losów Wieloświata. W nieoczywistym starciu postaci z różnych wierzeń dobre intencje stają naprzeciw gorzkim prawdom, a pytanie o prawo do życia w imię własnych zasad nabiera nowego wymiaru.
Opisane w „Wiedźmie” i „Żertwie” wydarzenia splatają się w finale niezwykłej intrygi, snutej przez przebiegłego demona-kuglarza.

źródło opisu: http://wydawnictwolira.pl/kuglarz/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

bookowertyczka | 2019-10-18
Przeczytana: 16 października 2019

Lato 2019, Wrocław. Jasna, z pomocą Niny, Dawida i Szaraka, stara się zamknąć wszystkie szczeliny, przez które przedostają się demony, jednak jej moc słabnie. Kiedy potężny Kira znów zagrozi światu, wiedźma będzie musiała połączyć swoje siły z Anastazją Omyk, którą dręczą własne problemy w postaci komisarza Majki. Tymczasem Wilczan i Kazimir również próbują pokonać wiążące ich klątwy.

Szczerze przyznaję, że pierwszy tom Opowieści z Wieloświata, „Wiedźma”, podobała mi się średnio (do połowy było świetnie, a później napięcie siadło). „Żertwa”, ze swoją eksperymentalną formą i wątkiem kryminalnym, wciągnęła mnie dużo bardziej, jednak mnogość bohaterów i ich historie, nie zawsze ze sobą powiązane, trochę mnie skonfundowały. Miałam nadzieję, że w tomie trzecim, wszystko się wyjaśni, a losy postaci splotą się ze sobą. I rzeczywiście, „Kuglarz” jest częścią, w której te dwie opowieści łączą się, i której nie można czytać bez znajomości dwóch poprzednich książek Sokalskiej. Być może...

prostymislowami | 2019-10-16

O matko... Jestem ogromną fanką tej serii, ale „Kuglarz” mnie nieco przerósł :( Mnogość postaci i wydarzeń sprawiła, że często gubiłam się w fabule. Poprzednie tomy czytałam tuż po ich premierze i czuję, że w przypadku tego cyklu był to błąd. Jeśli przeczytacie je ciągiem to myśle, że będziecie się w fabule odnajdywać lepiej niż ja. Anna Sokalska ma niesamowite pióro. Docenić należy też niesamowita wyobraźnie i bardzo kreatywnie stworzonych bohaterów. Lubię te uniwersum, czekałam na ten tom bardzo :) Pocieszam się tym, że to prawdopodobnie nie jest nasze ostatnie spotkanie z Wieloświatem. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie tak świetny jak poprzednicy „Kuglarza” :)

Anna-mojeksiążki | 2019-10-11

Lady Margot | 2019-10-09

Całość opinii na LADYMARGOT.PL

(...)

No i nadszedł ten dzień – to już koniec, moi Drodzy… A przynajmniej tak mi się wydawało. Byłam pewna, że „Kuglarz” zamknie cykl „Opowieści z Wieloświata”, jednak kiedy jego lektura już za mną, nie jestem tego taka pewna. Mam nieodparte wrażenie, że autorka ma nam jeszcze coś do powiedzenia.

Czy „Kuglarz” przypadł mi do gustu? Tak, choć w dalszym ciągu to „Żertwa” jest moim ukochanym tomem. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej części, momentami odrobinkę się gubiłam w wydarzeniach i w postaciach – szybkość prowadzenia akcji to chyba taki znak rozpoznawczy Anny Sokalskiej, co nie do końca jest zarzutem, bo być może tylko ja się gubię (cóż, starość nie radość :D). Bez wątpienia jest to powieść dobra, napisana w cudownym stylu, który u autorki uwielbiam i cenię. Ta jej lekkość pisania i piękny język – jak ja jej tego zazdroszczę!

Na koniec chciałam jeszcze przypomnieć, że „Wiedźmę” i „Żertwę” możecie czytać według wygodnej dla Was kolejności,...

Książki_takie_jak_my | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Bardzo czekałam na kolejny tom serii, gdyż dwa poprzednie zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie i zapadły w mojej pamięci.

Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po „Kuglarzu”, gdyż autorka za każdym razem potrafiła mnie zaskoczyć swoją pomysłowością.
„Kuglarz” jest w pewnym sensie połączeniem dwóch pierwszych tomów, takią puetną, podsumowaniem. Właśnie tutaj wszystko łączy się w spójną całość.

Podczas czytania książek lubię sobie robić notatki, zapisywać imiona bohaterów, ważne wydarzenia, czy cytaty. Cieszę się, że w tym przypadku tak zrobiłam, bo jestem pewna, że nie pamiętałabym tego, co działo się w poprzednich tomach.

W tym tomie poznajemy dalsze wydarzenia, w których niekiedy teraźniejszość miesza się z przeszłością. Nie zabraknie tu również intryg, oraz słowiańskich wierzeń, czy też nowych postaci.

Uważam, że „Kuglarz” jest bardzo dobrym dopełnieniem poprzednich tomów, jednak nie chcę Wam zbyt wiele zdradzać. Tę powieść trzeba odkryć samodzielnie. Niemniej, za...

Bibliofilem_być | 2019-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2019

Opowieści z Wieloświata, częstotliwość wydawania kolejnych tomów i moja słaba pamięć
«Kuglarz» to trzeci tom Opowieści z Wieloświata, cyklu urban fantasy opartego na słowiańskich wierzeniach. Pierwsze dwie części, «Wiedźmę» i «Żertwę», można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ to dwie różne historie, które właśnie w «Kuglarzu» łączą się w całość. Ja czytałam te książki w kolejności ich wydania, przed albo zaraz po ich premierze. Mamy więc «Wiedźmę» wydaną w lutym tego roku, która była świetna i rozbudziła moją ciekawość dalszymi tomami, «Żertwę» z czerwca, która zaskoczyła mnie swoich kryminalnym charakterem i nieco mniej przypadła do gustu, i teraz październikowego «Kuglarza». Między każdym kolejnym tomem były jakieś 4 miesiące przerwy, więc relatywnie niedużo, patrząc na to, że czasami na kolejną część danej serii trzeba czekać nawet kilka lat (khem khem «Gra o tron» khem). Mnie to jednak wystarcza, a biorąc pod uwagę to, że dwie pierwsze części to dwie różne historie, między...