Galilee

Galilee
83-7298-378-X
Barker
Marcin

Wielowątkowa saga, zawierająca w sobie elementy horroru, fantastyki, powieści przygodowej, a nawet romansu. Galilee to trwająca przez blisko dwa stulecia historia konfliktu pomiędzy rodem amerykańskich milionerów Gearych, dorobkiewiczów z czasów wojny secesyjnej, a na wpół mityczną, sięgającą korzeniami biblijnych czasów, niezwykłą rodziną Barbarossa, mieszkającą gdzieś wśród zapomnianych bagien Luizjany. Stosunki między rodzinami były napięte od dziesięcioleci, lecz z chwilą pojawienia się młodej wybranki dziedzica rodu Gearych i za sprawa gorącego uczucia, jakim darzy ona Galilee Barbarossę, dojdzie do gwałtownej eskalacji konfliktu. Wojna wydaje się nieunikniona, a jej areną staną się nie tylko posępne gotyckie rezydencje, nawiedzane przez mroczne siły, lecz również fantastyczne krainy, które w trakcie swej mistycznej podróży przez czas i przestrzeń odwiedza tytułowy Galilee…

Kearney88 | 2014-09-19
Przeczytana: 18 września 2014

Bardzo słaba książka, absurdalna historia, trywialna. Nie odnalazłem tam nic epickiego. Irytowały mnie postacie murzyńskich bogów i białych kobiet, które posuwali. Historia tak głupia, że czytając ją wręcz kibicowałem Gearym uznawanym za postacie negatywne. Nie ma w niej nic co skłaniałoby do jakiejkolwiek refleksji. Jeden plus to rodzina Gearych.

Asheila | 2015-06-19
Przeczytana: 2007 rok

Przeczytana dawno temu, i była wielkim rozczarowaniem. Opis na okładce zapowiadał fantastyczną, klimatyczną gotycką powieść, a wszystko sprowadziło się do murzyna posuwającego laski z jednej rodziny. Nie tego oczekiwałam po gotyckim klimacie, historia mdła i nieciekawa, do końca dotarłam tylko dlatego że jak już zacznę coś czytać to do końca.

deprywacja | 2012-02-06

nie wdając się w szczegóły rzekłbym "wiele hałasu o nic", naprawdę. a szkoda, bo nieźle się zaczyna (wszystko sprawia takie wrażenie, jakby czytelnika czekać miały nad wyraz epickie przeżycia), i czyta się dobrze. Ale nic epickiego nie następuje. szkoda.

Hirek | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2013

Zabić tłumacza, a poćwiartować redaktora. Niedopuszczalne, aby w książce znajdowało się tak wiele błędów, a przekład na język polski był tak nierówny.

bradlost | 2013-08-14

Świetnie się czyta, ale po zakończeniu pozostaje niesmak. Wielki niesmak. Autor obiecywał cuda, a wyszła pustka. Wielka szkoda.

AliEns00 | 2015-10-15
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Największym problemem tej powieści jest to, że Baker od samego początku zapowiada nam jak epicka to będzie historia, a my czekamy, czekamy i... nic takiego nie następuję. Autor sam, przez takie podejście, nastawia nas negatywnie do tej książki. Myślę, że gdyby oszczędził sobie tego typu zapowiedzi, mogłaby to być średnia historia, która mi kilka fajnych momentów. Przez zapowiedzi Anglika w pierwszej fazie książki, na końcu zostajemy ze sporym rozczarowaniem.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Dobrze napisane - saga... REWELACYJNA POWIEŚĆ@

Jaszek | 2011-05-17
Przeczytana: 05 sierpnia 2011

R O Z C Z A R O W A N I E . . .

Arek | 2016-08-29
deszcz | 2016-01-22