Córeczki

Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2019-10-09
2019-10-09
thriller tajemnica więzy krwi literatura polska literatura xxi wieku częstochowa kobieta morderca prywatne śledztwo morderstwo zdrada nienawiść

Okładka przedstawia dwie młode dziewczyny, a za nimi wielki dom, a wszystko to spowite delikatną mgłą. Kolorystyka ciemna, jakby przepowiadające zło, które może mieć w niej miejsce. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie kilka słów o autorze, a na drugim polecajki innych autorów. Ma kremowe stronice, czcionkę wystarczającą dla oka. Literówek brak, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Podzielona została na rozdziały, które nie są ani za krótkie, ani za długie.

Uwierzycie, że książka czekała u mnie na półce od... 2019 roku? I to właśnie wtedy, kupiona na targach książki, czekała na moment przeczytania. Nie powiem, zeszło mnie trochę, ale teraz, czytając ją, nie żałuję. Dostarczyłam sobie tyle wszystkiego, że... szok.
Czyta się jak zwykle lekko i szybko, może nie do końca przyjemnie przez wzgląd na fabułę i to, co ma tu miejsce. Niemniej jednak byłam jak zaczarowana i z trudem szło mi się od niej oderwać chociaż na moment. Byłam tak zaintrygowana dalszym ciągiem, że wciąż czekałam na to, co będzie w kolejnym rozdziale. Mocno trzymałam kciuki, żeby jakoś to było, ale jak zwykle autor dostarczył tylu zwrotów akcji i wydarzeń, że... ręce, nogi i mózg był na ścianie. Ta książka jest rewelacyjna. MUSICIE po nią sięgnąć!

Bohaterowie tego tytułu nie przypadli mi do gustu, ani trochę. Każdy z nich dźwigał swoje problemy na barkach i przeszłość, o której najchętniej chciałby zapomnieć, wymazać na zawsze z pamięci i wcale się nie dziwię. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłabym czegoś takiego. Swoją drogą, ja wciąż się zastanawiam, skąd autor czerpie inspiracje? Ja bym chyba na taką fabułę w życiu nie wpadła...
Niemniej jednak są to postacie nie mojego typu, którzy od pierwszych stron mi nie pasowali, nie polubiłam ich, a jedyne co, to było mi ich szkoda i żal. Może przez to, że nie można było im zaufać i można to było wyczuć już na samym początku. Nosili maski, byli fałszywi... Nie zaskoczyło mnie to, jak postępowali względem siebie. I dlatego nie zaskarbili sobie mojej sympatii. Co nie oznacza, że są kiepscy. Bo to c**lernie dobrze wykreowane postacie, mocne, z krwi i kości, które potrafią wzbudzić w nas strach. Pisarz wykonał kawał dobrej roboty, tworząc tam mocne, porysowane postacie.

Emocji, moi Drodzy jest tu cały ogrom!!! To, co działo się ze mną podczas czytania tej książki, to jest nie do opisania! Strach - to było coś potwornego! To jak czułam się podczas lektury, to dawno nie odczuwałam. Byłam niczym liść na wietrze, podrygująca. Tak mocno wbiła się w moją głowę, że nie wiedziałam, czego się spodziewać. Byłam ciekawa, jasne, ale gdy już dochodziło do pewnych wydarzeń... Bałam się, najzwyczajniej w świecie. A gdy sceny były MOCNE, bo były ogromnie mocne, to nie wiedziałam, czy to wytrzymam. Jednak udało się, ale czułam się doprawdy sponiewierana, zaskoczona i w ogóle. Ta książka to petarda, ale musicie mi uwierzyć, że jest BRUTALNA i nie dla każdego czytelnika. Dzieje się tutaj dużo zła i jeżeli nie jesteście odporni na przykre, traumatyczne wydarzenia, krew i przemoc - lepiej po nią nie sięgajcie. Jak to niektórzy mówią "ryje banie"...

Mamy tutaj sceny +18, więc jeśli nie lubicie takowych, też musicie mieć na nie wzgląd, że występują.
Pomysł na fabułę to strzał w dziesiątkę, jak i całe wykonanie. Jest to pokaźny grubasek, bo posiada lekko ponad sześćset stron. I mi ta objętość w ogóle nie przeszkadzała, uważam, że autor idealnie wszystko rozegrał, nie ma tu niczego rozwleczonego, wszystko jest na swoim miejscu.

Jestem w takim szoku wciąż, mimo, że trochę czasu minęło od lektury... Ale zdecydowanie polecam odważnym czytelnikom, z mocnymi nerwami. Bo to, co tutaj ma miejsce... Nie jest piękne i przyjemne. Ani trochę. Brutalne, trudne, straszne wręcz. Mimo tego, polecam fanom autora oraz tym, którzy czytają książki z gatunku kryminału, thrilleru, sensacji. Niczego tej pozycji nie brakuje, jest idealnie napisana. Zdecydowanie polecam, ale miejcie na uwadze, że zawiera naprawdę brutalne sceny, to ważne.

Chyba najmniej mi się podobała ze wszystkich książek Adriana Bednarka. Historia ani jednej postaci mnie nie wciągnęła i momentami audiobook był zbyt rozwleczony : ( Gdyby historia była skrócona z ponad 13h do 7h pewnie bardziej by mnie porwała, bo pomysł na fabułę oczywiście genialny : )

Fajna ale trochę za długa.

Fajna ale trochę za długa.

długie i nudne

długie i nudne

Ciekawa historia, jednak porwała mnie mniej niż się spodziewałam. miała lepsze i gorsze momenty. Bardzo podobał mi się epilog

Kolejna książka autora, bardzo mi się podobala :)

Kolejna książka autora, bardzo mi się podobala :)

Ewę i Polę różni wiele. Łączy je jednak chęć zemsty na mężczyźnie, który zburzył ich życie i z zimną krwią odebrał życie ich najbliższym. Kiedy obie kobiety wpadają na trop mordercy ich sióstr, decydują się wspólnie wymierzyć sprawiedliwość za doznane krzywdy.

"Córeczki" jest to trzymający w napięciu thriller z kilkoma emocjonującymi momentami. W tej książce nic nie jest takie jakim się wydaje, zaś mrok miesza się z tajemnicą. zarówno Główne bohaterki, jak i morderca którego tropią są osobami bezwzględnymi i zdolnymi do wszystkiego, zaś motywy ich postępowania związane są z ich burzliwą przeszłością oraz traumą, z jaką nie potrafią sobie poradzić.

Książka ta jest dobra, jednak ma dwie poważne wady. Pierwszą jest fakt, iż na początku książki akcja jest mocno rozwleczona i rozwija się zbyt powoli. Dopiero od połowy mocno się rozkręca. Drugim mankamentem zaś są mocno obsceniczne i zbyt wulgarne opisy scen łóżkowych. Gdyby nie one, to oceniłbym tę książkę wyżej.

Bardzo lubię thrillery, ale ten ciągnął się przeraźliwie. Wielki plus za pomysł, w którym tragiczny wypadek drogowy jest impulsem do czynienia zła innym. Niech ktoś również poczuje jak to jest stracić drugą osobę i jeszcze musieć wybierać między dwoma bliskimi.
Naprawdę świetny pomysł na książkę, chyba jednak można go było osiągnąć przy mniejszej ilości stron.
Mimo wszystko nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie będzie koniec. Niestety zakończenie rozczarowało mnie. Chyba spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego.

Mimo...

Po opisie z tylu książki spodziewałam się naprawdę mocnego kryminału. Dwie młode dziewczyny poszkodowane przez tego samego oprawcę, pozbawione sióstr i zmuszone do życia z matką, która dokonała zabójczego wyboru. Historia naprawdę dobra i stwarzająca podwaliny do super akcji.
Niestety jak dla mnie spalony pomysł. Autor nie umiał wykorzystać w pełni potencjału zaczynającej się historii. Ewa i Pola przez przypadek wpadają na swojego oprawcę sprzed lat. Zaczynają na swój sposób śledzić Stracha na Wróble bo tak go nazwały. Docierają gdzie mieszka, jaka jest jego rodzina i knują plan zemsty. Stwierdzają, ze uderza w jego najczulszy punkt czyli dzieci. Czy uda im się zemścić na Strachu za wyrządzone w przeszłości krzywdy?
Akcja jest bardzo rozciągnięta w czasie a tak naprawdę toczy się bardzo mozolnie. Oprócz tego, ze dziewczyny śledzą oprawcę to nic się nie dzieje. Czytając ciagle czekałam aż się coś zadzieje, akcja przyspieszy ale niestety nie doczekałam się . Prawie 100 stron przed końcem poznałam całe rozwiązanie bo autor sam już zaczął zakańczać książkę ale i tak ja dalej ciągnął. Ja się lekko wynudzilam i zmęczyłam przy tej książce. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego a dostałam myśle …obyczajówkę z lekkim wątkiem kryminalnym.
Wiem, ze już po kolejne książki tego autorka nie sięgnę.

Akcja książki ciągnie się jak przysłowiowe flaki z olejem. Autor ma chyba obsesję na punkcie seksu, bo jest to dominujący wątek lektury. Motyw morderstwa słaby. A sama akcja załatwienia Stracha beznadziejna. Naprawdę policja nie byłaby w stanie powiązać osób biorących w niej udział? Trochę cienko! Zakończenie napisane na siłę, według schematu "pora kończyć bo 600 stron stuknęło". Ogólnie, nie polecam!

Adrian Bednarek Córeczki Zobacz więcej