Córeczki

Wydawnictwo: Novae Res
thriller, tajemnica, więzy krwi
Rewolwerowiec

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi. Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził...

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi.

Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził koszmar na ich rodziny.

Kiedy Ewa przypadkiem wpada na trop prowadzący do Stracha, nie waha się prosić Poli o pomoc. Wspólnie postanawiają odnaleźć bezwzględnego psychopatę, którego tożsamość pozostaje zagadką od ponad dwudziestu lat. Rozpoczyna się drobiazgowe i pełne zwrotów akcji śledztwo, które zmieni niejedno ludzkie życie. A to dopiero początek…

Nienawiść, zdrada, nieustępliwość i zbrodnia w najnowszym thrillerze Adriana Bednarka. Przed Państwem emocjonująca podróż w głąb kobiecej duszy. Zemsta jest kobietą, a „Córeczki” są tego dowodem. Ostrzegam, one są bezwzględne!
Magda Stachula

Przewrotna opowieść o zemście. Wciąga od pierwszej strony!
Katarzyna Puzyńska

Thriller psychologiczny z tajemnicą sprzed lat w tle. Zagadka, której rozwiązanie po prostu trzeba poznać!
Max Czornyj

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Setna_Małpa | 2019-10-17

Obrzydlistwo.
Bednarek znalazł się na liście moich ulubionych autorów kiedy to zapoznałam się z cyklem o Sobańskim. Było zajebiscie, krew, flaki, totalna makabra a wszystko jak na rollercoasterze. Dlaczego było fajnie? Bo się autor nie zagłębial w psychologię a po prostu bawił się razem z nami tworząc superpolski gore. Potem był nawet niezły Skazany na zło. Jeszcze chwilkę później Pasażer na gape. Słaby. Ale Córeczki to requiem dla Bednarka.
Nie ma bednarkowej makabry, już traktowanie jajec igłą było lepsze niż to. Bo tu, moi drodzy, szanowny autor uznał że nie będzie makabry, nie będzie flakow A za to dostaniemy powieść psychologiczną. Jak dla mnie psychiczną.

DOZWOLONE OD LAT OSIEMNASTU ZE WZGLĘDU NA BLUZGI A BĘDĄ TEŻ SPOILERY.

Poznajemy główne bohaterki. Są one bardzo głupie.
Po stu stronach tego dzieua wiemy już dokładnie jakie przestępstwa zostały popełnione pomimo że autor rozwleka w nieskończoność fabułę i opisami owych przestępstw raczy nas dużo później.
A...

Emilia_czyta | 2019-10-16

Ewa prowadzi swój sklep. Jej marzeniem było zostać policjantką. Jednak tragiczne wydarzenie, które ostatecznie, zniszczyło jej rodzinę, niemal całkowicie uzależniło dalsze decyzje Ewy, nieczęsto kierowane wyłącznie pragnieniami emocjonalnie rozchwianej matki. Ogromnym ciosem była śmierć głowy rodziny, jednak to, co wydarzyło się później, absolutnie zrujnowało psychikę ocalonych... Ewa postanawia znaleźć mordercę jej siostry, zwanego Strachem na Wróble. Poszukując podobnych zbrodni, napotyka niemal identyczny przypadek dokonanego morderstwa, które wydarzyło się dziesięć lat po zbrodni mającej miejsce w jej rodzinnym domu. Poznaje Polę, dziewczynę, która prowadzi zajęcia pole dance. Jest absolutnym przeciwieństwem Ewy w każdym calu... *
Gdy Ewa trafia na ślad poszukiwanego od lat Stracha na Wróble, dziewczyny postanawiają wspólnymi siłami odnaleźć mordercę. Śledztwo okazuje się mozolne i niezwykle utrudnione, gdyż "bliźniaczki" potrafią poznać psychopatę tylko po głosie, nigdy nie...

noodla_books | 2019-10-16
Przeczytana: 12 września 2019

„Kochana, dobra, otwarta i wyrozumiała. Prawdziwa mamusia. Jedna decyzja i jeden niefortunny splot okoliczności zmieniły ją w podłą matkę, złą kobietę..”

Ciężko mi w duszy gra, bo Strach na Wróble okazał się nie taki straszny, mroczny i krwawy.
Nie ma co ukrywać, że Adrian Bednarek do tej pory ostro z nami czytelnikami pogrywał. Więc z wypiekami na twarzy oczekiwałam „Córeczek”. Mając już w rękach swój egzemplarz, zaczęłam patrzeć na ilość kolejno przeczytanych stron i zastanawiałam się, kiedy akcja nabierze tempa?
Niestety, nic takiego się nie stało. Wręcz przeciwnie, w połowie książki, miałam ochotę ją odłożyć.

Bohaterkami powieści są kobiety, Ewa i Pola, których łączy trauma z dzieciństwa i nieznajomy im Strach na Wróble. Obydwie mieszkają w Częstochowie, każda zajęta własnym życiem, lepiej lub gorzej radząc sobie finansowo i prywatnie. Skutki tragicznych wydarzeń z przeszłości odczuwają do dziś dnia. Nie pomagają o tym zapomnieć również ich relacje z matkami, na których to...

Asia | 2019-10-15

Okładka okropna. Sama powieść również nie porywa. Nie dokończyłam jej, mówiąc szczerze. Wolałam obejrzeć jakiś serial. Ani na moment nie czułam, że na poziomie ludzkim, jako kobieta, mogę mieć coś wspólnego z bohaterkami. Po prostu czuję tu, że tę książkę napisał facet.

kasia_recenzuje | 2019-10-14

"Tęsknota jest trucizną, wybieram śmierć, widziałem na własne oczy, jak potrafi wszystko uprościć."

Ewa i Pola to diametralnie różniące się od siebie dziewczyny, można by rzec, że są niczym dwa przeciwległe bieguny. Ewa - dojrzała kobieta, niedoszła policjantka prowadząca prywatny butik z artykułami dla sportowców. Pola rozpoczyna w zasadzie w dorosłe życie, studia medyczne zamieniła na pole dance, którego jest instruktorką. Zadziorna blondynka z tatuażami. Co łączy tę dwójkę? Tragedia rodzinna takiego kalibru, że nie życzyłabym jej największemu wrogowi. Strach na wróble, bo tak został nazwany w nawiązaniu do swojego "przebrania" morderca, w odstępie dziesięciu lat, w brutalny sposób sprowadza koszmar na obie rodziny. Dramat, którego konsekwencje matki jak i córki będą odczuwać do końca życia. Gdy pewnego dnia, w drodze przypadku, Ewa wpada na trop mordercy, postanawia wraz z "bliźniaczką" odszukać Stracha, odkryć jego tożsamość i dokonać zemsty. Prywatne śledztwo dwóch okropnie...

kuna82 | 2019-10-14
Na półkach: Przeczytane, Książki 2019
Przeczytana: 14 października 2019

Oj słabiutko. Zdecydowanie najsłabsza książka autora. Strasznie przegadana i zero zaskoczenia.
Sobański wracaj !!!

TINA | 2019-10-14
Przeczytana: 22 września 2019

Na wstępie zaznaczę, że moja opinia, może się nie spodobać fanom autora. No cóż, mam taką zasadę… wyrzucam to co leży mi na wątrobie. A „Córeczki” niestety mi trochę usiadły. Liczyłam na mocny thriller, który mnie wciągnie niczym kolejka wysokogórska na szczyt… bym w zachwycie podziwiała widoki jakie stworzył autor (taki mały poetycki wstęp ;)). Tymczasem dostałam coś z goła innego. Owszem thriller z bardzo intrygującym początkiem… ale im dalej go czytałam tym mniej odczuwałam napięcia. Krążenie wokół tematu jaki przeżyły dziewczynki był dla mnie tak denerwujący jak komar w nocy latający nad głową. Za dużo opisów! Męczyłam się trochę. Sam motyw zabójcy okazał się zaskakujący przyznaję, bo zakończenie robi robotę! Ale ten moment, w którym Ewa „rozpoznaje” i rozpoczyna poszukiwania sprawcy był dla mnie absurdalny... przepraszam, ale dla mnie to kosmos! Dziwi mnie to, bo praktycznie każda książka autora mnie zaskakiwała i pochłaniałam je z zawrotną prędkością… tu niestety za wolno...

panda_zksiazka_ | 2019-10-13

Kolejna świetna książka Pana Adriana! ❤
Córeczki wciągają już od pierwszej strony.
Już od samego początku zostajemy wyciągnięci w niezwykle zagadkową i niespotykanie rozbudowaną intrygę, gdzie z każdym kolejnym rozdziałem powoli poznajemy co tak naprawdę się wydarzyło i jaki to ma wpływ na życie głównych bohaterek. Akcja jest budowana stopniowo, w bardzo przyjemny sposób skazuje czytelnika na domysły, ale gwarantuje wam, że to jest ogromny plus tej powieści. Nic tak naprawdę nie jest jasne, a możliwości jakie przychodzą nam do głowy jest cała masa.
_
Dwie córeczki, obie przeżyły ogromną tragedię, zostały ocalone. Jak potoczy się ich życie po tych dramatycznych wydarzeniach?
Jeden wieczór zmienił życie każdej z nich już na zawsze, a ogromny ciężar jaki dźwigają nawet na chwilę ich nie opuszcza.
Czy obie zostały tak naprawdę ocalone?
Kto ich uratował?
A kto zniszył im życie?
Dziewczyny same będą szukały odpowiedzi na te pytania. Same nie do końca wiedzą co i dlaczego wydarzyło...

EdyMon | 2019-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2019, Recenzenckie
Przeczytana: 08 października 2019

"Ciesz się życiem, dziewczynko. Nie zmarnuj go na żal i nienawiść".
Ale czy tak się da w obliczu wielkiej tragedii, którą przeżyły obie bohaterki, zanim jeszcze wkroczyły w dorosłe życie? Odpowiedź nie wydaje się trudna. Każda z nich wiedzie jednak zupełnie inne życie.
Ewa to młoda właścicielka butiku, której marzenia o zostaniu policjantką zostały dawno zaprzepaszczone. Nie był to jej wybór. Było to jednak jej marzeniem - zdobyć wiedzę i doświadczenie, by potem odnaleźć człowieka, który zamienił jej życie w koszmar. Niejakiego Stracha na Wróble, który dawno temu włamał się do ich domu z zamiarem realizacji własnych chorych żądzy. Śledztwo w tej sprawie nie pomogło. Dziesięć lat później Ewa natrafia na jego ślad, a raczej kolejną zbrodnię dokonaną w bardzo podobny sposób. Między ofiarami Stracha nawiązuje się wówczas dość specyficzna przyjaźń – zrodzona z bólu i cierpienia.
Brak jakichkolwiek tropów sprawia, że śledztwo prowadzone przez młode kobiety gaśnie, a dziewczyny oddalają...

Mozdzenskie_książki | 2019-10-10
Przeczytana: 10 października 2019

Adrian Bednarek to autor, który skradł moje serce i duszę od pierwszej jego powieści.
Mój mąż powinien być zazdrosny o to co wywołują we mnie i co robią ze mną książki Adriana.
Dobrze, że tego nie wie bo zabroniłby mi czytania. :D

A książki Adriana biorę w ciemno. Sięgając po tę książkę ja już wiem, że to będzie niesamowita jazda bez trzymanki.
Ciągle zadaje sobie pytanie „Adrian co Ci siedzi w tej głowie, że masz tak porąbane pomysły na fabułę?”

Kolejna świetna książka, która ma wszystko czego oczekuję od dobrego kryminału. Adrian pisze lekkim piórem. Czytanie to sama przyjemność i nie można się oderwać nawet na chwilę.
Robi mi z mózgu sieczkę. Czuję się jak na rollercoasterze - złość, smutek, podniecenie, przerażenie, niemoc, strach, powoduje ciarki na całym ciele.
„Córeczki” to historia opowiadająca o losach dwóch kobiet i ich tajemnego śledztwa aby dokonać zemsty.
Ewa i Pola - dwie młode kobiety, obie są zupełnie inne, niepodobne do siebie. Ale łączy je wspólna tajemnica...