Piąte Dominium

Wydawnictwo: Mag
Imajica: The Fifth Dominion
Barker
Marcin

Z cudownej materii utkanej z erotycznych namiętności, niezrealizowanych ambicji i pradawnych lęków, "Imajica" wydobywa jaskrawe wątki trojga wyjątkowych bohaterów: Gentle'a - Johna Furie Zachariasa, mistrza fałszerstw, którego życie jest nieskończonym ciągiem kłamstw; Judith Odell - pięknej kobiety, która, choć pożądają jej trzej wielcy, potężni mężczyźni, nie należy do żadnego z nich; i Pie'oh'paha - tajemniczego zabójcy, który miłością szafuje równie szczodrze jak śmiercią. Zjednoczeni w desperackich próbach przeniknięcia tajemnicy wszechświata, przekonują się, że prawdę znaleźć można tylko w krainie sekretnej jak twarz Boga i niezbadanej jak ludzka dusza. Tak odkrywają Imajicę. Imajica to pięć dominiów: cztery z nich są nierozerwalnie splecione, pojednane, piąte zaś - Ziemia - zostało na wieki od nich odcięte, a jego nieświadomi niczego mieszkańcy żyją na skraju morza możliwości, oceanu magii i tajemnicy. Tylko nieliczni wiedzą o istnieniu Imajiki, ale wielu spośród nich żyje w strachu. Zbliża się bowiem czas wielkiego zagrożenia, choć i wielkiej nadziei. Czas Pojednania. Zdarza się to zaledwie raz na dwa stulecia: nadchodzi cudowna, mistyczna chwila, w której Ziemia może połączyć się z pozostałymi czterema dominiami. Kiedy jednak Judith, Gentle i Pie próbują za wszelką cenę uchwycić i wykorzystać tę szansę, gromadzą się potężne, wrogie siły, które mogą na zawsze zamknąć Ziemię w otaczającym ją mroku. Bohaterów czeka epicka podróż przez wszystkie pięć dominiów: od oszałamiającego barbarzyńskim blichtrem Yzordderrex po nawiedzone szczyty Jokalaylau, od świętych murów Patashoqua po największy sekret Imajiki - Pierwsze Dominium. Za jego granicą leży Święte Miasto Niewidzianego, gdzie wszystkie ich nadzieje ziszczą się - bądź legną w gruzach. Podróż zmieni ich wszystkich. Zmieni także towarzyszącego im czytelnika. "Imajica" to melanż rozległych panoram i obsesyjnych namiętności, zapierających dech w piersi cudów i mrożących krew w żyłach potworności. Imajica to także kraina objawienia. Jeszcze długo po odwróceniu ostatniej stronicy będziecie tęsknić za jej cudownością, wiedząc zarazem, że dzieli ją od was zaledwie jedno tchnienie.

Kobayashi Maru | 2012-10-12

Piękne przenicowanie świata naszego z "ichnim". Clive się postarał bardziej niż zwykle i stworzył naprawdę wspaniałe uniwersum (podobno ktoś się zabiera za papierowego RPG) pełne różnorakich postaci. Nie ma tu przyciężkawego, depresyjnego stylu jakim się charakteryzuje Barker. Jest za to szczegółowe i barwne przedstawienie świata. Polecam każdemu fanowi fantasy i miejmy nadzieję, że to nie jednorazowa przygoda Barkera z tym gatunkiem.

dorion1251 | 2016-11-01
frs | 2016-10-27