Demon zimna

Rook IV: Snowman
lód, dzieci, tragedia, śmierć
horror
Marcin

Już od pierwszego dnia, gdy Jack Hubbard pojawia się w klasie Jima Rooka, w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy: ściany toalety pokrywają się grubą warstwą lodu, a jeden z uczniów przymarza do poręczy schodów. Jim podejrzewa, że zdarzenia te mają związek z pobytem Jacka i jego ojca na Alasce oraz tragiczną w skutkach wyprawą, jaką Henry i jego towarzysze odbyli do Domu Martwego Człowieka, zbudowanego, jak głosi miejscowa legenda, przez rozbitka z Titanica.

Urmurmina | 2014-03-31

Nie wiem jakim cudem dorwałam tą książkę w swoje ręce - nie cierpię horrorów! Ale muszę przyznać, że jednak jakkolwiek długo potem musiałam spać przy zaświeconym świetle, to jednak warto było przeczytać taką ciekawą i straszną historię.

wiejskifilozof | 2013-06-17

To nie jest jakiś szczególnie straszny horror.Mimo to, czyta go się dobrze.Podobał mi cytat Jima Rooka,o tym że się nie należy wtrącać do życia innych ludzi.A klimat Alaski przedstawiony bardzo dobrze.

deshire | 2015-03-22
Na półkach: Przeczytane, Horror

Kolejna książka Mastertona z serii Rook, opowiadająca o dziwnych zjawiskach zamarzania, które zaczynają nękać uczniów dobrze już nam znanego Jima Rooka

Sięgnęłam po tę powieść bez zastanowienia, gdyż znam doskonale Mastertona i jego twórczość. Na tle innych jego książek tak wypada niestety średnio - akcja toczy się płynnie, opisy są wyczerpujące i barwne, jednak zabrakło mi w niej końca z "Pierdyknięciem" przed duże P.

Jak dla mnie, książka kończy się po prostu względnie. Otrzymujemy wyjaśnienie, dlaczego te dziwne wydarzenia miały miejsce i oczywiście jest też zakończenie sprawy, jednak w porównaniu z innymi książkami Mastertona nie było to dla mnie wystarczające - pod koniec książki, wydarzenia, które miały budować napięcie i doprowadzić czytelnika do finału, były bardzo "krótkie" a to spowodowało, że samo zakończenie nastąpiło bardzo szybko. Po przeczytaniu nie dotarło do mnie, że to "już".

Podsumowując, poleciłabym tę książkę przede wszystkim czytelnikom, którzy z tym...

Dominika | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 marca 2017

Znowu muszę spać przy zapalonym świetle :) Bardzo fajny motyw, chociaż po przeczytaniu wcześniej czegokolwiek autorstwa Mastertona było jasne, jak się akcja skończy ;) Uwielbiam czytać jego książki, bo pisze lekko i przyjemnie. A cały szamanizm jest dobrze wymyślny (jeśli nie prawdziwy). Mimo to muszę przemyśleć moje zamiłowanie do niego bo NIENAWIDZĘ się bać :P

słoneczko | 2015-12-15
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Całkiem ciekawy horror. Czytałem poprzednie części, ale ta według mnie jest najfajniejsza.

dona | 2010-04-11
Na półkach: Przeczytane, Horror

Super książka i ekstra zakończenie!

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Masterton

Ciekawa, lekka, przyjemna :) Masterton znowu w genialny sposób tworzy krajobraz który maluje się automatycznie w naszej wyobraźni. Niedługa lektura którą z przyjemnością się czyta, zwłaszcza w zimowe wieczory :D Polecam każdemu :) Ponieważ jest to ksiązka z cyklu Rook nie będzie też tak bardzo straszna, erotyczna i brutalna jak inne ksiązki, ten cykl miał być kierowany do młodzieży :) Dlatego jeśli ktoś spodziewał się brutalnego horroru naszpikowanego opisami skórowania typu "Duch zagłady" to niestety się troszke rozczaruje ale nie warto też się zrażać :)

Ruby | 2011-09-22
Przeczytana: 19 września 2011

Fajna rzecz!Nie wiedziałam że to jeden z tomów cyklu,muszę zdobyć resztę części.Świetnie ,leciutko się czyta,troszkę straszy,mocno zaskakuje.Taki magiczny horrorek.Można czytać tomy w dowolnej kolejności i to jest fajne.

Aurelia | 2013-10-27
Przeczytana: 10 października 2013

Książkę bardzo dobrze się czyta. Ciekawa, wciągająca i na pewno warta przeczytania.

Kati | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 04 marca 2015

Demon zimna jest czwartą częścią cyklu Rook, być może popełniłam błąd biorąc się za czytanie od d... strony, ale w trakcie lektury nie odczułam przegapionych wcześniejszych trzech części, tak jakby nie były ze sobą powiązane niczym więcej po za postacią nauczyciela Jima Rooka.

Książka sama w sobie niestety nie zrobiła na mnie wrażenia, kompletnie nie odczułam atmosfery grozy. Najwięcej emocji wzbudził we mnie fragment w którym jeden z uczniów próbował reanimować zamarzniętego kota, ale nie czułam nic prócz litości. Po kilku rozdziałach zaczęłam czytać "na akord" i bynajmniej nie gnała mnie do przodu ciekawość zakończenia lecz chęć żeby jak najszybciej odstawić tą książkę. Liczę że wcześniejsze części cyklu będą ciekawsze, bo w poczuciu obowiązku chcę je również przeczytać.