Błyskawica

Fireflash 5/A Mile Before Morning
978-83-7359-966-6
powieść, śmierć, wypadek, zagadka
Marcin

Bradley Winger ginie na słonym jeziorze Utah podczas próby ustanawiania światowego rekordu prędkości jazdy samochodem. Wypadek czy sabotaż? Ktoś prawdopodobnie umyślnie zanieczyścił paliwo w zbiorniku pojazdu. Syn Bradleya, Craig, początkowo pragnie jedynie rozwiązać zagadkę śmierci ojca, ale zaraża się jego obsesją szybkości. Choć nie jest zawodowym kierowcą, decyduje się pobić rekord i przekroczyć barierę tysiąca stu kilometrów na godzinę. Broń Craiga stanowi Fireflash 5. Nowy, szybszy, bardziej niebezpieczny bolid z silnikiem rakietowym - prawdziwa błyskawica. Przedsięwzięcie sfinansuje z powodów bardzo osobistych milioner Tyson Peace - pod pewnym niełatwym do spełnienia warunkiem...

Joanna | 2013-10-23
Przeczytana: 05 listopada 2012

Wyścigi samochodowe, próby pobicia rekordów świata w prędkości – to nie tylko przeżywanie dreszczyku emocji, osiągnięcie sukcesów w sporcie, ale również kwestia ogromnych nakładów finansowych pozyskiwanych od prywatnych sponsorów.
Ambicją Bradleya Wingera jest ustanowienie nowego rekordu świata budowanym przez kilka miesięcy pojazdem , bolidem osiągającym prędkość ponad tysiąc sto kilometrów na godzinę . W powstanie nowego wehikułu zaangażowanych jest sporo prywatnych firm, osób nie zawsze kierujących się szlachetnymi pobudkami działania. Bradley ginie na słonych powierzchniach jeziora Utah podczas próby. Niewiadomo, czy był to błąd w konstrukcji pojazdu czy sabotaż. Zagadkę śmierci próbuje rozwiązać jego syn Craig podejmując ustanowienie nowego rekordu prędkości nowym pojazdem – Fireflash 5 . Nowy, szybszy bolid z silnikiem rakietowym jest istną błyskawicą. Kilkumilionowe przedsięwzięcie finansuje ekscentryczny milioner Tyson Peace . Jednak warunki stawiane przez niego są...

Bradley Winger ginie na torze na słonym jeziorze Utah podczas wyścigu bicia rekordu w swoim samochodzie.
Jego syn Craig, zamierza rozwiązać zagadkę morderstwa ojca, kto za tym stoi..bierze udział w wyścigu swoim nowym, szybszym bolidzie rakietowym- prawdziwa błyskawica.
Chce pobić rekord i przekroczyć największą prędkość w wyścigu.
Książka Grahama Mastertona bardzo dobra, akcja rozkręca się powoli na początku książki, a potem coraz szybciej.
Buduje napięcie, akcja świetna...wciągnęła mnie książka, nie mogłam się oderwać.
Doskonała,da się przeczytać jestem zachwycona, uwielbiam jego książki mają coś w sobie takiego, że wciągają mnie do czytania!!!

pUlla | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Rewelacyjne

Świetna książka. Wciąga.

Martyna | 2015-09-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Sam seks. Fabuła zajmowała 1/3 książki reszta to opisy jak wyglądali bohaterzy nago :D kto to lubi niechaj sięga po tę książkę, ja z pewnością zajrzę do biblioteczki Mastertona żeby zobaczyć czy w pozostałych książkach też jest tak, że 90% zajmują treści erotyczne a 10% jest interesującą mnie treścią.

talka | 2011-08-07
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

takie sobie... średnie

słoneczko | 2016-11-01
Przeczytana: 31 października 2016

Przechodząc obok książek Mastertona, nie mogę się oprzeć, żeby nie wypożyczyć pozycji , której wcześniej nie czytałem.
Tak było i tym razem.
Znam Mastertona głównie z horrorów, chciałem przeczytać thriller w jego wykonaniu.
Zaskoczył mnie, ale negatywnie.
Fabuła może i ciekawa, ale jak dla mnie przedstawiona zbyt chaotycznie.
Styl pisania ciężki do przebrnięcia, mocno mnie męczył.
Bohaterowie sztuczni, słabo wykreowani, motywy ich działania nie do końca wyjaśnione.
Zakończenie też nijakie. Brak wyjaśnienia co stało się z bohaterami, oprócz Craiga, trochę mnie zdenerwował.
Plus za opis scen erotycznych, w których Masterton jest mistrzem. Chociaż w tej książce było ich chyba aż za dużo.
Wolę jednak Mastertona z jego horrorów.
Ogółem książka taka sobie.

Judyta | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Ostatnio miałam szczęście trafiać na niezbyt udane pozycje Mastertona, dlatego też do 'Błyskawicy' siadałam z lekkimi obawami. Z początku trudno było mi się wciągnąć w akcję, ale już przy drugim rozdziale zaczęło się w końcu coś dziać. Wątki zaczęły się ze sobą przeplatać, aż w końcu złączyły się w jedną całość i zakończenie nie było dla nikogo zaskoczeniem, ani zagadką.
Jedyne zastrzeżenia jakie mam to do zakończenia właśnie. Lekko otwarte, lekko ucięte nożem, co jest typowe dla Cooka i pełne niedopowiedzeń. Brakowało mi konkretów.

Kamil Ł | 2014-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Jak dla mnie książka mocno średnia. Fabuła niby jest, niby pozornie trzyma się to kupy, ale... No właśnie, jest kilka takich "ale". Mnie osobiście raziła chaotyczność, brak jakiejś nadrzędnej myśle, która trzymała by to wszystko w "kupie". Nie było jasno nakreślonych postaci. Nie do końca zrozumiałem niektórę wątki, które powinny co nieco wyjaśnić, a tu po prostu były i chyba tylko sama utor wie o co mu wtedy chodziło. Ogólnie książka dość surrealistyczna tak jak postacie i pobudki, które kierowały postaciami w ich działaniach. Z pewnością sięgnę jeszcze po książki Pana Mastertona, jednak tej pozycji raczej bym nie polecił.

Kelaris | 2013-09-20

Mam mieszane uczucia. Tak jak lubię styl Mastertona, tak w "Błyskawicy" ewidentnie mnie drażnił. Pierwszy rozdział to droga przez mękę, nudny i ciężki do przebrnięcia. Postać Hala naciągana, podobnie zresztą jak sama historia, która ukazała się pod koniec. Męczyłam tę książkę bardzo długo, nie mogąc jej skończyć, nie ciągnęło mnie do niej, w międzyczasie kończyłam inne pozycje, pozostawiając "Błyskawicę" z boku. Kiedy jednak się zawzięłam, doczytałam w jedno popołudnie. Nie było samych złych momentów, nie mniej jednak prawdziwie ucieszyłam się, że ją skończyłam. Jedno z niewielu dzieł Mastertona, do którego na pewno nie wrócę.

| 2013-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Dobra powieść Masterona. Powieści tego autora stoją raczej na równym, dość wysokim poziomie i nie zawiodłem się na nich, co zdarzało mi się przy horrorach jego autorstwa. "Błyskawica" to thriller, którego akcja osnuta jest na historii bicia samochodowego rekordu szybkości. Dziwny temat, ale bardzo przyzwoicie ujęty, przeplatany mocną seksualną intrygą z ciekawym zakończeniem, które mogło by być moim zdaniem bardziej rozbudowane. Książka nie jest żadnym wybitnym dziełem ale też i nie przynosi autorowi wstydu.