8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Little Women

E' la storia di una famiglia americana nel periodo della guerra di secessione, ma la guerra fa solo da cornice alla trama. La famiglia è composta dal padre, cappellano, dalla madre, impegnata nella Società per l'assistenza ai soldati, Meg, la figlia maggiore, istitutrice, Jo, irrequieta e anticonformista, che fa la dama di compagnia ad una vecchia zia, Beth, che suona il pianoforte e Anny che ama il disegno e la pittura.

źródło opisu: AbeBooks.it

źródło okładki: AbeBooks.it

Molibdenowa Łucja | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Będąc małą dziewczdnką przeczytałam tą książkę i prawie jej nie pamiętałam, więc wtedy nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak teraz. Dużo uczucia, wrażliwości i charakteru ukazuje opowieść tak dawna a jakże piękna i inna od tych teraźniejszych. Życie tamtych zwyczajnych dziewczyn niewiele się różni od stanu obecnego, gdyż są te zbuntowane, romantyczki, wrażliwe i te czujące się pępkiem świata. Aż było mi przykro gdy skończyłam czytać, ale za jakiś czas zabiorę się za drugą część, bo w necie widziałam informację o nowej ekranizacji tej powieści, co nizwykle mnie raduje.