Jutra nie ma

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Cykl: Obsesja Eve (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Killing Eve. No Tomorrow
ekranizacja
Ag2S

Na podstawie książek Luke’a Jenningsa powstał wyróżniony nagrodą BAFTA i nominowany do Emmy serial OBSESJA EVE. W kontynuacji Kryptonimu Villanelle brytyjska agentka i rosyjska zabójczyni toczą grę o najwyższą stawkę. Eve Polastri i Villanelle uczestniczą w szpiegowskim wyścigu dookoła świata, wchodząc w drogę wpływowym organizacjom i niebezpiecznym rządom walczącym o prymat. Eve odkrywa...

Książki i serial OBSESJA EVE pokochali czytelnicy i widzowie na całym świecie. Sandra Oh, odtwórczyni roli Eve, za swoją rolę zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy, a Jodie Comer, odtwórczyni roli Villanelle – nagrodę BAFTA. Tak pierwszy, jak i drugi sezon serialu zyskał ogromną popularność i w kwietniu 2019 roku rozpoczęto prace nad sezonem trzecim.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/

bibliofilka | 2019-09-17
Przeczytana: 16 września 2019

Psychopatka, która praktycznie w życiu nie ma empatii, nie ma emocji. Ale jest coś, czego pragnie najbardziej na świecie: czuć. Zabijanie przynosi jej rozkosz, ale tylko chwilową. Jest w tym dobra, zabija z łatwością, więc doznania są coraz słabsze. Musi zatem szukać czegoś, co potęguje podniecenie. Co sprawi, że jej spryt, jej kunszt, a także groza jej uczynków będą należycie docenione. Tak ocenia swoją rywalkę Eve Polastri, kobieta, która tropi seryjną morderczynię. Gra toczy się o najwyższą stawkę, rosyjska wyszkolona zabójczyni kontra brytyjska agentka.

W pierwszej części książki „Obsesja Eve: Kryptonim Villanelle” został zapoczątkowany szpiegowski wyścig obu kobiet dookoła świata. Dlatego warto zacząć od pierwszego tomu. Villanelle jest z pewnością narcystyczną socjopatką i za pomocą pasywno-agresywnej prowokacji próbuje osłabić przeciwniczkę. Lubi kontrolować sytuację, potrafi zakraść się do mieszkania Eve, tylko po to, aby dać jej coś w prezencie. Robi to tylko w jednym...

anetapzn | 2019-09-16
Przeczytana: 16 września 2019

Na podstawie książek powstał serial Obsesja Eve.
Oba tomy serii czyta się dobrze, momentami bardzo dobrze. Ogromna w tym zasługa zręcznego pióra autora, szybkiego tempa akcji i dialogów.
Książki, ich fabuła są nieprzewidywalne, dopracowane, trzymają w napięciu, zaskakują. Czego chcieć więcej?
Villanelle to bardzo ciekawa, doskonale nakreślona postać. Przede wszystkim nie ma ona sumienia. Nie ma także poczucia winy. Jest za to zabójczynią doskonałą. To rosyjska sierota, która została ocalona przed karą śmierci orzeczoną za brutalną zemstę, której dokonała na zabójcach jej ojca. W efekcie dostaje nowe życie, kolejne nowe nazwiska, nowe twarze - wszystko, czego potrzebuje. Jest psychopatyczną, świetnie wytrenowaną zabójczynią-widmem, duchem wręcz.
Dzięki temu staje się idealnym narzędziem w rękach...no właśnie, kogo? Tego wam nie zdradzę. Zachęcam za to do lektury książek.
Cechą charakterystyczną obu książek jest to, iż wszystkie, absolutnie wszystkie wydarzenia są...

withwords_alexx | 2019-09-08

„Ależ ja chcę, żeby mnie dopadła. Chcę się z nią zabawić. Poturlam ją trochę łapką jak kot schwytaną mysz. I podrapię pazurkami”, czyli psychopatycznej obsesji ciąg dalszy.

Jutra nie ma to drugi tom z serii Obsesja Eve. Jeśli nie czytaliście Kryptonimu Villanelle lub nie oglądaliście serialu, to nie ma sensu czytać tej części. Zacznijcie od pierwszego tomu. Na podstawie tych książek powstał nominowany do nagrody Emmy serial Obsesja Eve. Ja mam przed sobą jeszcze drugi sezon, ale pierwszy na tyle mnie wciągnął, że kolejny muszę jak najszybciej nadrobić.

Eve Polastri i Villanelle uczestniczą w szpiegowskim wyścigu dookoła świata, wchodząc w drogę wpływowym organizacjom i niebezpiecznym rządom walczącym o prymat. Eve odkrywa przed nami swoje ukryte talenty, konsekwentnie dążąc do konfrontacji. Czy jednak zdoła wytropić i pokonać zręczną i nieuchwytną Villanelle?

W pierwszej...

KingaB | 2019-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Lepsze od serialu.

red_sonia | 2019-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2019

„Obsesja Eve. Jutra nie ma” to kontynuacja dlatego warto zacząć od początku :) Tak jak i poprzedniczka jest to dobra powieść szpiegowska, z silnymi i piekielnie niebezpiecznymi kobietami. Eve nadal podąża tropem Villanelle i kiedy już ma się do niej zbliżyć, następuje zwrot o 360 stopni! Wszystko, w co wierzyła Eve, o co tak zawzięcie walczyła, dla dobra czego poświęciła swoje życie osobiste, okazuje się fałszem. Kobietę zaczyna napędzać nienawiść do tego, za co była gotowa oddać wszystko i staje się niebezpiecznie podobna do... Villanelle.

„Jutra nie ma” to powieść taka, jak I część, czyli „Kryptonim Villanelle” - wartka akcja, dużo szpiegowskiej pracy, wodzenie za nos przeciwnika, by „dobrać” mu się do skóry. W tej części trochę więcej dowiadujemy się o tajemniczej organizacji Dwunastu, którzy w swoich szeregach mają osoby pokroju Villanelle — płatnych zabójców, którzy bez mrugnięcia okiem wykonują najbardziej skomplikowane zadania. Co szykują dla Eve? Zobaczcie sami :)

Powieść...

Anna-mojeksiążki | 2019-08-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jutra nie ma to drugi tom Obsesji Eve, który jest kontynuacją Kryptonimu Villanelle. Kilka dni temu skończyłam pierwszy tom i na tyle się wciągnęłam, ze od razu sięgnęłam po kontynuację. I cóż... podoba mi się! I liczę na kolejny tom!

Obsesja Eve to dla mnie odpowiednik Bonda w spódnicy, zresztą tytuł drugiego tomu daje natychmiastowe skojarzenie. I coś w tym jest. Villanelle czyli Oksana Woroncowa to bowiem zabójczyni na usługach Grupy Dwunastu, nieustraszona, bardzo skuteczna i...pomysłowa. Do tego zdecydowanie gustuje w kobietach, a więc facetów okręca wokół paluszka i...zabija. Najczęściej :)
Villanelle jest na tyle skuteczna i nieuchwytna, że amerykańskie służby za punkt honoru postawiły sobie ujęcie tej kobiety-ducha. Jej śladem podąża była agentka MI5 Eve Polastri, dla której punktem honoru jest ujęcie niebezpiecznej zabójczyni, która zabiła jej partnera. Villanelle ma widoczną słabość do Eve i trochę wodzi ją za nos. Wielokrotnie mogłaby ją zabić, a jednak tego nie robi....