Księga Przyjaciół Natsume #6

Tłumaczenie: Dariusz Latoś
Cykl: Księga Przyjaciół Natsume (tom 6)
Wydawnictwo: Studio JG
Natsume Yuujinchou (夏目友人帳)
komiksy
Anezka

Natsume otrzymał w spadku po babci Księgę Przyjaciół - daje ona władzę nad yokai, których imiona zostały w niej zapisane. Teraz chłopak próbuje zwrócić miana ich prawowitym właścicielom. Pewnego dnia ratuje uwięzionego w skrzyni chłopca o imieniu Kai. Przegania prześladującego go demona, lecz okazuje się, że to nie jedyne zmartwienie nowego znajomego... Oto szósty tom fantastycznej opowieści o Księdze Przyjaciół! W środku dodatek specjalny: „W szkolnym zakątku”!

źródło opisu: http://studiojg.pl/Księga_Przyjaciół_Natsume,152678.htm?nr=6

źródło okładki: http://studiojg.pl/Księga_Przyjaciół_Natsume,152678.htm?nr=6

Piotr | 2015-08-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, Japonia
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Mam odrobinę mieszane uczucia. O ile wszystkie historie związane z Natsume były bardzo ciekawe i wciągające (historia Kai'a, trochę nudnawy, aczkolwiek pocieszny 'lisek' i dość przyjemna retrospekcja z życia Reiko), o tyle przeznaczenie 1/3 (!) tomu na oderwaną od tematyki mangi nową historyjkę (łzawy romans typu: obojętny nauczyciel i do szaleństwa zakochana w nim uczennica)... to lekka przesada :( to tak jakby w cenie fantastycznie dużych pikantnych chipsów dostać małą paczkę ale za to z gratisową paczką żelków. Niby można.. ale nie za to się płaci :(