Kandydatka

Okładka książki Kandydatka Rachel E. Carter
Okładka książki Kandydatka
Rachel E. Carter Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Czarny Mag (tom 3) fantasy, science fiction
Czarny Mag (tom 3)
Candidate
Uroboros
2019-09-18
2019-09-18
2015-12-21
Emilia Skowrońska
fantasy horror magia

Śmierć marzeń o lepszej części

Przez ostatnie dwa tomy polubiłam serię "Czarny mag", ale gdy przeczytałam dedykację zamieszczoną w "Kandydatce", to się zakochałam.

Ciąg dalszy przygód Ryiah i jej przyjaciół. Ry pragnie zostać Czarnym Magiem, ale aby to osiągnąć musi wziąć udział w zawodach. Brutalnych zawodach, które są zrobione dla uciechy ludu i nikczemnego króla. Carter postarała się, sceny walki nadal są napisane na najwyższym poziomie. Czytelnik ma wrażenie, jakby oglądał film, a nie czytał książkę. W trzecim tomie znacznie więcej miejsca zostało poświęcone na wątek Ry i Darrenem. Do tego rozbudowane pałacowe intrygi, przygotowania do wojny, walka na północy z buntownikami...
Czytelnik ma wrażenie, że w ciągu dwóch poprzednich tomów już poznał wszystkich bohaterów, jednak autorka postanowiła nas zaskoczyć. Nic już nie jest oczywiste. Kto jest tym dobry, a kto złym?
Fabuła jest bardzo napięta. Ujście tych emocji następuje w finałowej walce. Zakończenie mocne i jednocześnie zaskakujące. Zmuszające do sięgnięcia po ostatni tom.

Bardzo ciekawa historia
Lecz moim zdaniem po zabójstwie Luciusa fabuła się psuje, czy też raczej główna bohaterka w dość przesadny sposób podchodzi emocjonalnie do tego co się dzieje potem. Na jej miejscu zamiast biadolić, że ma się rozterki przez to, że Derrick jest zdrajcą, to np. wrobiłbym go w jakieś nieumyślne zabójstwo w wyniku czego zostałby osadzony w więzieniu za łagodniejszą zbrodnię niż zdrada Korony i nie mógłby szkodzić.
Muszę przyznać, że intryga Blayna mnie dogłębnie zaciekawiła. Ogólnie końcówka nie powala, ale liczę, że czwarty tom serii będzie lepszy niż trzeci.

Bardzo ciekawa historia

Bardzo dobra kontynuacja. Wychodzimy z wątku szkoły, a wkraczamy w wątek wojen, spisków i pałacowych intryg. Zaskakująca i trzymająca w napięciu część. Jestem ciekawa ostatniego tomu.

Rya tyn razem ukończyła szkołę i wchodzi w dorosłe życie jako mag bojowy. By nie było zbyt łatwo, jej status społeczny uległ zmianie nie tylko przez szkołę, ale też przez działanie Derryna. I tu nawet udowodnienie innym nic już nie da. Plotki zawsze będą krążyć, że to wpływy księcia zadecydowały o statusie dziewczyny. Podobał mi się fakt, że nie mydlono oczu, że jej znajomość z księciem ma znaczenie i może pomóc, jak i również zaszkodzić. Zaszkodzić głównie bohaterce książki, bo nieważne jak się stara udowodnić swoją siłę, to i tak będą tacy, którzy wątpią w jej talent i determinację. Jestem ciekawa jak się ta historia zakończy, skoro widać, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. A zakończenie, przyznam się, mile zaskoczyło. Nie jest przez to przesłodzone i chce się czytać dalej.

Wkurzyła mnie ta książka. Raiah nie myśli, podejmuje głupie decyzje. Dzięki niech będą audiobookowi, bo bez niego bym zapewne nie wytrwała.

Mam wrażenie, że z każdym tomem fabuła robi się coraz mroczniejsza.
Ryiah i Darren w końcu są razem. Ale czy oznacza to happy end? Przed nimi zaczynają się piętrzyć coraz to nowe wyzwania. Oczekiwania wobec Ry również rosną, musi przywyknąć do dworskiej etykiety. Jest podejrzliwa wobec nieoczekiwanej uwagi Blayne'a, brata Darrena.
Końcówka książki złamała mi serce. Autentycznie czułam emocje Ry, która została postawiona pod ścianą.
Od razu sięgnęłam po ostatni tom!

Mam wrażenie, że z każdym tomem fabuła robi się coraz mroczniejsza.
Końcówka książki złamała mi serce....

O rany, ale gówno. Absurdalne i nielogiczne. Zupełna strata czasu na takie idiotyzmy i niskiej jakości fabułę. Fabuła to zero , prostacka i płytka.

Po drugim tomie, który był po prostu za bardzo przesiąknięty wątkiem romantycznym, wahałam się czy sięgnąć po kolejny. Zaryzykowałam i nie żałuje. To ewidentnie moj ulubiony (do tej pory) tom.
Jest bardziej brutalnie i pojawiają się wątki i intrygi, które nareszcie spinają jakoś cały ten świat. Pojawia się co prawda trochę nielogiczności, ale ogólnie fun z czytania jest na tyle duży, że nie boli to za bardzo.
Dodam, że historie poznałam jaki audiobook i jest naprawdę ekstra przeczytany.

Jestem pod sporym wrażeniem i po tym tomie moje oczekiwania dotyczące następnego tomu niesamowicie wzrosły. Intryga, którą utkała autorka jest tak zawiła, że dziwie się, że sama się w niej nie zaplątała. Mam wrażenie jakby ta seria była mieszanką Harrego Pottera i Okrutnego Księcia. Mamy księcia z trudnym dzieciństwem, okrutnym rodzeństwem i biedna dzieczynę, ktora jest inna niż wszystkie i podbija jego serce. Niezmienia to faktu że wciągnęła mnie ta seria i podoba mi się waleczność i ambicja bohaterka, która tłumaczy wiele spraw. Biorę się za następny tom.

Tak więc, książkę mega szybko się czyta, moze i dalsze losy bohaterki mogą wydać się dośc powtarzalne (to dla mnie osobiscie nie są),ale końcówka, ta rozkmina Ryiah i wnioski do ktorych doszła... ja poprostu czekam na czytanie ostatniego tomu.

Rachel E. Carter Candidate Zobacz więcej
Rachel E. Carter Candidate Zobacz więcej