Kurier z Toledo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
literatura piękna
aleqsia

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć… Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w...

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”!
Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.
Wojciech Dutka, historyk z wykształcenia i z zamiłowania, z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy.
Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco...
„Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

źródło opisu: http://wydawnictwolira.pl/kurier-z-toledo/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

„Kurier z Toledo“: nowość Wojciecha Dutki w LIRZE

Wojciech Dutka jest znany dzięki kilku powieściom historycznym i sensacyjnym, ale jego najsłynniejszą książką, która uzyskała w roku 2019 pozycję bestsellera jest „Czerń i purpura” - oparta na faktach opowieść o miłości między młodym esesmanem austriackiego pochodzenia i żydowską więźniarką. Jego nową powieść znajdziecie już w swoich księgarniach.

Patronaty tygodnia (02-08.09.2019)

Wrzesień to, owszem, żółknące liście i niższa temperatura, lecz także obfitość premier książkowych. Na ten miesiąc wydawcy planują całkiem sporo nowości, które pomogą nam przetrwać jesień. Oto pierwsze z nich – te książki z pieczątką naszego patronatu znajdziecie na półkach księgarni już w tym tygodniu.