Jeść czy nie jeść

Wydawnictwo: Zwierciadło
zdrowa żywność
zdrowie, medycyna
Jack_

Czy jedząc ekologiczną żywność będziemy żyć dłużej? Czy gluten jest zawsze zły czy to chwilowa moda? Jak laktoza wpływa na nasze życie zdrowie? Czy powinniśmy unikać modyfikowanej żywności? W dzisiejszym świecie pełnym coraz to nowych odkryć dotyczących zasad żywienia i modnych diet, łatwo się pogubić. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich nowinek naukowych ani też ich...

W dzisiejszym świecie pełnym coraz to nowych odkryć dotyczących zasad żywienia i modnych diet, łatwo się pogubić. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich nowinek naukowych ani też ich zweryfikować.

Krystyna Naszkowska postanowiła sprawdzić u źródła jak jest naprawdę.

Czy jaja nas żywią czy trują? Czy masło jest zdrowsze od margaryny? Czy mięso zmienia nas w agresywnych drapieżników? Czy żywność genetycznie modyfikowana to dobrodziejstwo czy przekleństwo? Czy istnieje dieta idealna?

Krystyna Naszkowska rozmawia z dietetyczką, bioetykiem, genetykiem i ekspertami od żywienia człowieka. Naukowcy, w rozmowie z autorką, opierając się na wynikach najnowszych badań naukowych rozprawiają się z mitami, które funkcjonują od lat. Ich odpowiedzi bywają zaskakujące. Warto je poznać by móc świadomie modyfikować dietę i żyć zdrowiej.

Nowe wydanie książki, uzupełnione o rozmowy uwzględniające najnowsze badania naukowe dotyczące żywienia człowieka.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Mylengrave | 2019-09-20
Przeczytana: 20 września 2019

Naprawdę dobra książka, czyta się bardzo szybko, lekko, jeśli tylko ktoś się interesuje zdrowym odżywianiem, będzie zadowolony. Jeśli ktoś się nie interesuje, też może odnaleźć ciekawe dla siebie informacje, nie ma nawet potrzeby czytania wybiórczego, każdy temat jest tak "codzienny", że nawet laik powinien przeczytać z względnym zainteresowaniem.
Bardzo wiele ciekawych informacji o mięsie, jajkach, kawie, tłuszczu, oraz wiele innych. Po przeczytaniu kilku najnowszych publikacji, ze smutkiem wyrzuciłam margarynę do kosza na śmieci (masła nie cierpię, więc będzie kromeczka z pomidorkiem na sucho:) ).
Bardzo dobrze jest sobie raz na jakiś czas przeczytać taką publikację, żeby postawić się do pionu. Polecam.

Patronaty tygodnia (16-22.09.2019)

W tym tygodniu czytelników czeka prawdziwa klęska obfitości! Na księgarniane półki trafi mnóstwo ciekawych i wartościowych książek, a te, nad którymi postanowiliśmy objąć patronat medialny, znajdziecie poniżej. Dodamy jeszcze, że już niedługo opublikujemy wywiady z Jenny Blackhurst, Adrianem McKintym, Louise Jensen oraz Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi. Jest na co czekać!