Jej drugie życie

Cykl: Irenka Górecka (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
9 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura polska
Ag2S

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża się koniec 1944 roku. Hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty, których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się, że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra…
Książka - jak zwykle u Manuli Kalickiej - trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Jej_drugie_zycie-p-35821-1-30-.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa

NerdKobieta | 2019-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Autorka przeszła samą siebie. Akcja wartka, książkę czyta się szybko, choć po wielokroć wracałam do lepszych momentów i delektowałam się słowem. Dowcipna, inteligentna narracja, świetne opisy wewnętrznych przeżyć antybohaterów... Po prostu miód! Bohaterowie pierwszoplanowi dają się lubić, a dzięki posłowiu zabrałam się za dzienniki Estreichera. 10/10, co mogę więcej powiedzieć :D

Wioleta Sadowska | 2019-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

"Życie takie już jest. Lubi zwodzić".

Wielką sztuką jest napisać książkę, która utrzymana w lekkim stylu, będzie zawierała w sobie odczuwalną powagę. Taką, która oprócz sensacji i przygody, przyniesie czytelnikowi także nieco historycznych wiadomości, a do tego rozbawi inteligentnym humorem. Wyzwanie trudne, ale jak się okazuje, w przypadku Manuli Kalickiej, możliwe do wykonania.

Manula Kalicka to absolwentka studiów polonistycznych i dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnia "Polityka". Jest autorką siedmiu powieści, licznych opowiadań oraz książki biograficznej poświęconej polskim malarzom. Wraz z rodziną, kotami i psami mieszka pod Warszawą.

Hrabina Maria Łęska współpracuje z angielskim wywiadem, a znany historyk sztuki profesor Leon Rosenblatt stoi na czele zespołu działającego na rzecz poszukiwań polskich dzieł sztuki zrabowanych przez hitlerowców. Pod koniec 1944 r. bohaterowie biorą udział w tajnej misji polegającej...

Historia zawsze mnie fascynowała – wywiad z Manulą Kalicką

Premiera najnowszej książki Manuli Kalickiej zbliża się wielkimi krokami. To już trzecia część historycznego cyklu – po „Dziewczynie z kabaretu” i „Końcu i początku” przyszedł czas na „Jej drugie życie”. Tym razem autorka osadziła akcję swojej sensacyjnej powieści w samej końcówce drugiej wojny światowej.

Patronaty tygodnia (12-18.08.2019)

Od przybytku głowa nie boli! Aby jednak rozeznać się w wielu premierach tego tygodnia, zerknijcie na poniższą ściągę. Od mrocznych kryminałów (Chmielarz i Cavanagh!) oraz romansów z nutką pikanterii, przez literaturę faktu, po mądre książki dla dzieci – wydawcy rozpieszczają nas nowościami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.