Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo

Seria: Reportaż
Wydawnictwo: Czarne
Vargattacken
Wilk, wilki, szwecja, Skandynawia
Ag2S

Szwedzi kochają przyrodę i są dumni, że natura od dekad odwzajemnia ich szacunek i oddanie. Jednym z miejsc, które miało odzwierciedlać to harmonijne współżycie, było Kolmården, największy ogród zoologiczny w krajach skandynawskich. Wilki były wizytówką ogrodu, a program Bliski Kontakt z Wilkiem przyciągał rocznie tysiące osób chcących stanąć oko w oko z oswojonymi drapieżnikami. Wśród...

Wilki były wizytówką ogrodu, a program Bliski Kontakt z Wilkiem przyciągał rocznie tysiące osób chcących stanąć oko w oko z oswojonymi drapieżnikami. Wśród odwiedzających pojawiały się najbardziej znane osoby ze świata mediów, sportu i polityki, a spragnieni wrażeń turyści zasypywali media społecznościowe sympatycznymi zdjęciami z wilczego wybiegu. Dlatego gdy w czerwcu 2012 roku wilki z Kolmården zagryzły swoją opiekunkę Karolinę, kraj był w szoku.

Lars Berge poznał wszystkie okoliczności wypadku, lecz im więcej wiedział, tym trudniej było mu odpowiedzieć na pytanie: co poszło nie tak? Jak to możliwe, że w sercu najnowocześniejszego kraju na świecie stado oswojonych z obecnością ludzi wilków zaatakowało i zabiło człowieka? Co zawiodło? Procedury bezpieczeństwa czy wciąż niewystarczająca wiedza? A może pycha i chciwość wzięły górę nad rozsądkiem? Bez względu na odpowiedzi porozumienie człowieka ze zwierzęciem zostało zerwane. A może tak naprawdę nigdy go nie było?

źródło opisu: https://czarne.com.pl/

źródło okładki: https://czarne.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!

#NocnyRegał. Dla tych książek warto zarwać noc!

Przepięknie ilustrowana bajka na dobranoc? Przeszywający kryminał? A może fascynujący reportaż? Co warto czytać przed snem? Wspólnie z partnerami akcji Noc Księgarń przygotowaliśmy zestawienie książek, które warto czytać po zmroku. Dla wielu z nich naprawdę warto zarwać noc.