Kwitnące lilie

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 6)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Bestsellerowa seria „Rok na Kwiatowej” zaskoczyła czytelniczki w drugim sezonie! Czy właściciele uroczych piesków będą pielęgnować znajomość i dalej się wspierać? Jak potoczą się ich losy? Kaja musi stawić czoła problemom ze zdrowiem, a obawa o przyszłość skłoni ją do zmierzenia się z przeszłością, od której chciała uciec. Czy uda jej się wybaczyć? I kim jest mała dziewczynka, którą Kaja...

Kaja musi stawić czoła problemom ze zdrowiem, a obawa o przyszłość skłoni ją do zmierzenia się z przeszłością, od której chciała uciec. Czy uda jej się wybaczyć? I kim jest mała dziewczynka, którą Kaja spotyka na szpitalnych korytarzach?

Sąsiedzkie więzi powoli się zacieśniają, nie tylko za sprawą słodkiej czwórki szczeniąt. Danuta musi zmierzyć się z właścicielem konkurencyjnej kancelarii, Julia wciąż stara się odnaleźć swoją życiową drogę, a Norbert podejmuje decyzje, które nie podobają się Dominikowi.

W tej części cyklu nie zabraknie też przyjaciółek znanych z pierwszego sezonu. Co u nich słychać i jak sobie radzą? Odwiedźcie Kwiatową!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-kwitnace-lilie/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-kwitnace-lilie/

Ania | 2019-10-07

Dzisiaj ponownie wybieramy się w odwiedziny na Kwiatową. Tym razem główna część akcji zostaje poświęcona Kai. Kobieta dowiaduje się o problemach zdrowotnych, które przytłaczają ją. Boi się podjąć dalszego leczenia, ponieważ uważa, że będzie miało same negatywne skutki. Powoli zamyka się w sobie i stroni od spotkań z sąsiadami. Ci jednak wykazują się braterską więzią i nie zawodzą w potrzebie.

"Kwitnące lilie" to chyba najbardziej smutna powieść z całej serii. Niestety prawie na każdym miejscu spotykamy się tutaj z problemami i przeciwnościami losu. Każdy z czwórki głównych bohaterów spotyka na swojej drodze przeszkody, które przysłaniają słońce dnia codziennego.

Kaja niespodziewanie dowiedziała się, że jest chora. Bała się dalszej diagnozy i tego, że nie poradzi sobie. Stroniła od dobrowolnych wizyt u lekarza i nie chciała patrzeć na otaczające ją zło. Panikowała. Powiem Wam, że szczerze rozumiem jej postać. Wczułam się w nią idealnie. Jestem w podobnym stadium i również boję...

Czytaanna | 2019-09-29
Przeczytana: 29 września 2019

Cieszę się bardzo, że miałam możliwość znowu zagościć na Klonowej wśród przyjaciół z sąsiedztwa wraz z muszkieterami (pieskami). Byłam bardzo ciekawa co u nich nowego słychać.

Kaja, Danusia, Julia i Norbert chodź znają się krótko to ich przyjaźń coraz bardzie się umacnia. Mogła się o tym przekonać Kaja. Kiedy wykryto u niej guzy piersi, przyjaciele jej ne opuscili. Wspierali ją jak mogli i służyli pomocą. Chociaż Kaja stawiała opór, że nie podejmie walki o zdrowie - oni zrobili wszystko, żeby ją do tego zmusić.

Guzy okazały się nie groźne z czego cieszyli się wszyscy.
Jest takie powiedzenie, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Tak było w przypadku Kaji. Bo dzięki temu przykremu zdarzeniu miała szansę pogodzić się z ojcem, który przez swój upór i dumę opuścił ją jako małą dziewczynkę.

Pozostały jeszcze lilie które są pamiątką po zmarłej mamie Kaji. Cieszą oczy i są pachnącym wspomnieniem pełnym miłości.

Piękna historia w której nie brakube bezinteresownej i...

Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Przed nami kolejny tom serii „Rok na kwiatowej”. Poprzednia część okazała się być bardzo przyjemną lekturą więc długo nie musiałam się zastanawiać czy udać się na kolejne spotkanie przyjaciół z Kwiatowej. —————————————————
W „kwitnących liliach” pierwsze skrzypce gra Kaja. Ta barwna i pozytywna kobieta musi tym razem zmierzyć się z chorobą. Druga część książki poświęcona jest pozostałej trójce przyjaciół. Perfekcyjna Danuta, urocza Julia i zagubiony Hubert powierzają nam swoje sekrety i uczucia. —————————————————
Podobnie jak pierwsza część drugiego sezonu, ta również jest lekka i przyjemna choć autorka porusza bardzo istotne i ważne kwestie. Zmaganie się z chorobą, relacje matki z dzieckiem, dążenie do perfekcji, szacunek w związku - wszystko to znajdziecie w kartach tej powieści. Duży plus dla autorki za kreacje bohaterów. Są bardzo ludzcy, tacy normalni - z wadami i zaletami. Czytelnik z łatwością może się z nimi utożsamiać. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że czytam o...

biblioteczkaani | 2019-09-17

Kwitnące lilie Karoliny Wilczyńskiej to kolejna część z serii Rok na Kwiatowej.
Z dużą przyjemnością powróciłam do grona przyjaciół z domu przy Kwiatowej.
Tym razem życie czwórki sąsiadów kręci się wokół Kaji która dowiaduje się przy okazji badań że być może jest chora.
Skryta dziewczyna nie chce z nikim podzielić się obawami ale sąsiedzi czuwają.
Pomimo trudnych chwil Kaja nie jest sama. Towarzyszy jej psiak i przyjaciele.
Serdecznie zapraszam na Kwiatową.
Dowiemy się jakie tajemnice skrywa Kaja oraz co słychać u innych sąsiadów i ich psiaków, którymi z wielką miłością każdy opiekuje się nadal.
Kwitnące lilie to barwna opowieść która przywraca wiarę w ludzi. Czasami warto przyjąć pomocną dłoń.
Polecam gorąco i czekam na kontynuację.

sus3l3k | 2019-09-10
Przeczytana: 10 września 2019

Kolejna mam nadzieję nie ostatnia moja wizyta na kwiatowej (nie mogę doczekać sie kolejnej części). Ciepła poruszająca opowieść o przyjaźni, wsparciu wyborach.
Polecam

Melanie | 2019-09-10
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Wilczyńskiej, które okazało się jak najbardziej udane! Już wiem, że to nie pierwsza i ostatnia książka tej autorki, gdyż Rok na Kwiatowej wywołał nie raz na mojej twarzy uśmiech, i ciepło w sercu.

"Kwitnące Lilie", to książka z serii Rok na Kwiatowej, a teraz w odsłonie 2 sezonu. Poznajemy naszą bohaterkę Kaję w dość przykrym dla ludzi miejscu - szpitalu, gdzie tam uzmysławia sobie, iż jej stan zdrowia jest naprawdę ciężki. Wieczna optymistka, która w swoim życiu przeżyła nie jedne wzloty i upadki, musi na nowo poradzić sobie z myślami, które przeplatają się z teraźniejszością i przeszłością, a ta nie zawsze była kolorowa. To od niej samej będzie zależeć czy poradzi sobie w tym trudnym dla siebie czasie. A w tym pomogą jej sąsiedzi, którzy staną się dla niej kimś więcej.

Choć to było moje pierwsze spotkanie z piórem Karoliny Wilczyńskiej, to zakochałam się w nim już od pierwszych stron. Nie tylko zachwyciła mnie swoja fabułą,...

Kamila | 2019-08-22

Na Kwiatową wracam zawsze z uśmiechem na twarzy. I tym razem tak było. "Kwitnące lilie" to drugi tom, drugiego sezonu "Roku na Kwiatowej". Tym razem główne skrzypce gra Kaja. Przenosimy się w jej świat, by wraz z nią przeżywać wzloty i upadki. Kaja to optymistka. Miła, pełna energii. Z różowymi włosami i licznymi tatuażami dziewczyna. Pewnego dnia dowiaduje się o czymś, co sprawia, że jej życie wywraca się do góry nogami. Musi stawić czoło problemom, podjąć różne, niełatwe decyzje, które mogą zaważyć na jej dalszym życiu. Dziewczyna będzie musiała stoczyć ciężką walkę o siebie i swój los. W tym trudnym dla Kai czasie pomagają jej sąsiedzi. Wszystko to sprawia, że więzy między nimi się zacieśniają.

"Bywają takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć naprawdę ważną decyzję. I nie chodzi tu wcale o to, czy dotyczy ona życia i śmierci. "

Karolina Wilczyńska tworzy wspaniałe, życiowe historie. Bohaterowie są bardzo życiowi. Oczywiście nie zabraknie starych postaci. Dowiemy się co...

Recenzentka Doskonala | 2019-08-20

Od razu na wstępie można zauważyć, że pani Karolina pisze w bardzo lekki i przyjemny sposób. Takiego rodzaju książkę można pochłonąć w dosłownie kilka godzin. Historia sama w sobie jak i fabuła, również są skonstruowane w bardzo przyjemnym i ciekawym stylu. Jest to już szósty tom serii, choć trzeba przyznać, że cztery poprzednie opowiadają o losach zupełnie innych osób.
Ten jak i poprzedni ,,Zapach bzu" zawierają już coś nowego i oryginalnego.
W tej serii poznajemy nowe osoby, które za sprawą adopcji psów, zaczynają się do siebie zbliżać i opowiadać o sobie.
Każda z osób zaciekawia nas swoją historią. Można śmiało przyznać, że wypowiedzi, opowiadania każdego z bohaterów, są napisane w genialny sposób. Przez całą książkę mamy wrażenie, że to my wraz z postaciami wspólnie tworzymy fabułę, że jesteśmy ich częścią, a ich życiowe historie nas urzekają i chwytają za serce.
W każdej z części poznajemy jedną główną historię danej osoby, która jest najdłuższa, a potem tylko krókie...

Lotka | 2019-08-19

Recenzja pochodzi z bloga https://www.whothatgirl.pl/2019/08/rok-na-kwiatowej-sezon-2-kwitnace-lilie.html

Kaja nigdy nie sądziła, że dowie się, co to znaczy strach o własne życie, dopóki się nie dowiaduje, iż musi stawić czoła problemom związanym ze swoim zdrowiem. Taki obrót spraw sprawia, że dziewczyna dostrzega, jaka jest samotna i ta samotność zaczyna jej doskwierać. Wracają równiez bolesne wspomnienia oraz przeszłość, przed którą uciekła, a która znów do niej wraca. Na szczęście sąsiedzi z Kwiatowej nie pozwolą jej samej mierzyć się z trudami życia.

Kolejny tombestsellerowej serii już na półkach sklepowych! Czym tym razem zaskoczą nas nowi bohaterowie? Ba! Mamy tutaj nawet postać z poprzedniego sezonu!

Zapraszam do lektury!

***

Tak jak można zauważyć po krótkim wstępie - ten tom głównie skupia się na postaci Kai. W pierwszym tomie nowego sezonu poznaliśmy ją jako zaradną, żywiołową dziewczynę, która pracuje jako terapeutka z trudną młodzieżą. W Kwitnących liliach mamy...

Gilbertwedel | 2019-08-19
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Jeszcze niedawno nie uwierzyłabym, że będę się zaczytywała w powieściach obyczajowych i to polskich autorek. Zawsze bałam się rodzimych pisarek i ich twórczości. Jak się okazało – całkiem niepotrzebnie. Oczywiście nie wszystkie książki są warte uwagi, ale sporo z nich jest naprawdę świetna. Do tego drugiego grona mogę zaliczyć serię Karoliny Wilczyńskiej opowiadającą o lokatorach bloku przy ul. Kwiatowej. W drugim sezonie poznajemy losy Julki, Kai, Danuty i Norberta oraz ich uroczych psiaków – Trzech Muszkieterów i Milady.
W „Kwitnących liliach” śledzimy historię Kai. Kobieta musi zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją. Pracodawca kierują ją na badania, podczas których na jaw wychodzi coś niepokojącego. Młoda terapeutka początkowo nie radzi sobie z problemem, w pewien sposób go lekceważy i stara się żyć jakby nigdy nic się nie stało. Jej postawa nie podoba się pozostałej trójce przyjaciół, którzy robią wszystko by dziewczyna podjęła leczenie. Czy im się uda? Musicie sami się...