sztuka
Abdita

Autorka, Anna Witczak-Kufel, wieloletnia kierowniczka Działu Rzemiosła Artystycznego MWiM, wiele lat pracy poświęciła kolekcji cyny. Efektem tego było przygotowanie m. in. katalogu cyny, który obejmuje 184 obiekty ze zbioru Muzeum. Publikacja zawiera także krótką charakterystykę zbioru cyny Muzeum Warmii i Mazur, zarys historii konwisarstwa w Prusach Wschodnich, indeks miejscowości i konwisarzy oraz literaturę.

źródło opisu: http://lidzbark.muzeum.olsztyn.pl/sklep/1295/cyna

źródło okładki: http://lidzbark.muzeum.olsztyn.pl/sklep/1295/cyna

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!